Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem hajlandó segiteni...

Miért nem hajlandó segiteni nekem a munkaügyi központ hogy elvégezhessek egy piacképes képzést?

Figyelt kérdés
Beregisztràlok és rögtön közmunkàra itélnek. Nem megyek és kidobnak. Miért nem engedik hogy mehessek villanyszerelö tanfolyamra?? Az valódi segitség lett volna. Miért van az hogy màs mehet én nem?? Màst ezek szerint nem akarnak közmunkàra kényszeriteni. Miert nem értik meg hogy közmunkàval nem vagyok kisegitve nem vagyok 60 éves. Egy piackepes szakma segitett volna rajtam. De igy mar csak annyit tudok tenni jelentkezek nagy gyarakba es imadkozom hogy felvegyenek. Azok is ezerszer jobbak mint a megalàzó közmunka. Legalabb a fizetes is jobb sokkal.

2019. febr. 10. 11:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Regisztrált csak a tanfolyamok miatt maradtam, kiderült nálunk egyenlőre semmilyen tanfolyam nem indul. Ha már ott voltam rákérdeztem a közmunkára, az sem volt. Nekem se tanfolyam, se közmunka, értelmét nem látom odajárni ezek után.
2019. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Raadasul ez egy olyan varos hogy itt ritkan indulnak el esti tagozatos kepzesek. Evekkel ezelott raszantam magam hogy beiratkozok egy ilyenre de csak en meg egy masik pali jelentunk meg a beiratkozasnal. Es ott meg is mondtak ez igy nem fogjak tudni elinditani. Ez nem budapest hogy meghirdetnek kepzeseket esti meg levelezo tagozaton es azok garantaltan el is indulnak. Szoval meg ez is egy komoly problema.
2019. febr. 10. 12:24
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

A munkaügyi központ mit fizet és mit nem, azt nem mi befolyásoljuk. A kérdező fel van háborodva, hogy nem azt fizetik ki neki amit szeretne. Kicsit olyan ez mint az ingyenes ételosztáson valaki kritizálja a gulyáslevest, mert ő kaviárt szeretne.

Van olyan képzés amelyik ingyenes mert valaki (például a munkaügyi központ) kifizeti és van amikor nincs pénz képzésre és közmunka keretében foglalkoztatják (ami lényegében minimális munkáért segély).

2019. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érdekes. Én mikor regisztrálva voltam, kb 3 havonta kaptam postán a levelet, hogy jelenjek meg, mert tanfolyamot ajánlanak. Állandóan férfi szakmákat ajánlottak, amikre nem tudtam jelentkezni, de nem töröltek ki soha a rendszerből. Közmunkára sem küldtek soha. Nem tudom mitől függ ez. Én 25 év alatt voltam akkor, és 8 hónap regisztrált munkanélküliség után lett munkám.

Egyébként az igaz, hogy a tanfolyam ideje alatt fizet a munkaügyi az oda járóknak, de mellette sem biztos, hogy tudnál dolgozni, mert itt pl délután 1-ig tartottak a tanfolyamok.

N

2019. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ha nem megyeszékhelyen laksz, hanem kisvárosban, vidéken, akkor sajnos nem csodálkozom, hogy nincs tanfolyam. Én megyeszékhelyen lakok, vannak tanfolyamok, egyet sikerült elkapnom és nem vok csókos. Ok, voltak csókos csoptársam, de nem belőlük állt a 14 fő. Ha vidéki vagy és indulna a közeli városban tanfolyam? Hívd fel, hogy milyen tanfolyamaik vannak, itt és itt laksz, támogatható vagy-e? De ne ronts ajtóstul a házba, hogy lehordod a helyi munkaügyit! Tetszik, nem tetszik, nem szabad az egyiket a másiknak osztani. Legfeljebb utazni kell, nem helyben lenne a tanfolyam. Nyilván ne 2-2 órát oda vissza, de max. 1-1 órát ki lehet bírni, legfeljebb kevés idő marad a szabadidőre.
2019. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

15: melyik megyeszékhelyen élsz?

Szintén megyeszékhely, és egy tanfolyamot sem indítanak, legalábbis nekem ezt a tájékoztatást adta az ügyintéző.

2019. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Januárban, de már decemberben sem volt tanfolyam, csak tervek, hogy majd vmikor indulnak. Emlékeim szerint még talán májusban szokott lenni, de jún-aug megint indul új és talán szeptember első hetében is kérdéses. Szóval van pár hónap, amikor érdeklődni kell, ha van lehetőség, bemenni, ha nem is az ügyintézőhöz, hanem az ajtóig, ahol kiteszik az induló tanfolyamokat.
2019. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

15,17 vok

akkor normálisabban, most olvastam el, hogy mit is írtam...

Szóval febr-máj között, szept közepe-nov vége között szokott indulni tanfolyam, borsodi vok, ez volt 3-4-5 éve.

2019. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Köszi, január legvégén voltam bent, akkor mondta az ügyintéző, hogy egyenlőre kilátásban sincs egy se.
2019. febr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
De minden munkaugyi kozpont mas. Nalunk osszel szokott sok indulni oktoberben meg novemberben. Aztan kis szunet hirdetnek meg kepzest aztan marcius aprilisban is indulnak még.
2019. febr. 12. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!