Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tanuljak OKJ-n?

Mit tanuljak OKJ-n?

Figyelt kérdés

Szeretnék új munkát keresni, jól fizető állásban dolgozni.

Lennék vállalkozó is ha esetleg úgy alakulna.

Nem minden esetben fontos a pénz, az is fontos hogy jól érezzem magam a munkában. Jó helyem legyen, nem szeretnék már gyárban dolgozni minimálbérért :(


Bármit meghallgatok, mit érdemes tanulnom a jövőm érdekében? Sajnos amihez érettségi is kell, az nem fog menni, nincs annyi időm illetve pénzem se :(

Szóval valami OKJ-s tanfolyam jöhet csak szóba, de egyszerűen fogalmam sincs mi lenne jó, miben lennék jó, mivel lehet jól keresni stb.. úgy hogy esetleg ha tudtok tippeket, meghallgatlak benneteket.



2019. febr. 12. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Felénk van hálózati műszerész vagy gazdinfó, ezek általában keresettek. Viszont ki tudja, hogy érdekel-e téged, a másik meg az, hogy nyilván nem ad olyan képesítést mint az egyetem. Tehát mennyire éri meg, érted.
2019. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Mi honnan tudhatnánk, hogy téged mi fog érdekelni? Ha nincs érettségid, akkor a különböző szerelő szakmák jöhetnek szóba (gáz, villany, elektronika), ha jó fizetést akarsz.
2019. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Jól értelmezem, hogy nincs érettségid? Ha ez igaz, sürgősen tedd le, mert ma már semmire nem mész érettségi nélkül, csak a robotmunka van minimálbérért így. OKJ feltétele is általában az érettségi.
2019. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
sajnos érettségi nélkül szóba se fognak állni veled normális helyeken. úgyhogy az legyen az elsődleges cél. amúgy ha erre nincs se időd se pénzed, akkor okjra miért lenne?
2019. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy nincs idő meg pénz, hogy ez a kettő együtt gondolom jó hosszú folyamat lenne.

biztos nem 1-2 évről lenne szó.

Csak az érettségi 1-2 év ha jól tudom, a szakma meg változó.

Nem tudom mitévő legyek, csak simán érettségivel se megyek szerintem sokra, sokan így se tudnak elhelyezkedni normális helyeken, szakmával még azt mondom valamire viszi az ember.

Kettő együtt meg.. huh, nem lehetetlen, de baromi sok idő meg pénz.

2019. febr. 12. 14:23
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Az érettségi 2 év intenzív esti gimiben. Utána a szakma minimum 1 év. De mellette dolgozhatsz, hogy fussa rá, ezek többnyire estik.
2019. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na ez meg a másik, dolgozni is kell mellette, de hogyan?

Érettségi esti tagozat, általában délutántól van, és hogyan ha valaki 2 vagy 3 műszakban dolgozik?

2019. febr. 12. 14:34
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Hát akkor megegyezel az osztályfőnökkel, hogy esetleg ha a gyakorlatra rendszeresen bejársz, akkor az elméleti órákat kihagyhatod, vagy legalábbis egy részüket. (Nálunk legalábbis így van)

VAGY nem tanulsz szakmát.

2019. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Talprefelxológiát.
2019. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szàmítógép szerelö karbantartó. Legjobb okj-s szakma.
2019. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!