Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tanuljak OKJ-n?

Mit tanuljak OKJ-n?

Figyelt kérdés

Szeretnék új munkát keresni, jól fizető állásban dolgozni.

Lennék vállalkozó is ha esetleg úgy alakulna.

Nem minden esetben fontos a pénz, az is fontos hogy jól érezzem magam a munkában. Jó helyem legyen, nem szeretnék már gyárban dolgozni minimálbérért :(


Bármit meghallgatok, mit érdemes tanulnom a jövőm érdekében? Sajnos amihez érettségi is kell, az nem fog menni, nincs annyi időm illetve pénzem se :(

Szóval valami OKJ-s tanfolyam jöhet csak szóba, de egyszerűen fogalmam sincs mi lenne jó, miben lennék jó, mivel lehet jól keresni stb.. úgy hogy esetleg ha tudtok tippeket, meghallgatlak benneteket.



2019. febr. 12. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%
Akkor így jártál. Valamit valamiért. Miért nem tetted le akkor az érettségit, amikor még lehetett volna?
2019. febr. 13. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Csomo okj-s tanfolyamhoz nem is kell erettsegi. Ne csinaljatok mar ugy mintha anelkul letezni se lehetne. Ez mar nevvetseges😂😂😂
2019. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nevetséges.
2019. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Figyelj , van egy okj-s hegesztő vizsgám és pályakezdőként nettó 200-at keresek . Pár év múlva meg jöhet a 250-300 :D Nyílván mehetsz érettségire is , de azzal nem fogsz ennyit keresni soha :( Ennyit erről . Ha akarsz 12 órázni akkor meg nettó 400 . Külföldön meg 2x annyi .


Így már lehetsz vállalkozó a jövőben .

2019. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Trogdor ***** válasza:

Én ezt az érettségi dolgot már óvattal kezelem.. Az a helyzet, hogy kétféle járható út van jelenleg ami működik a gyakorlatban. Egyik, hogy tanulsz, de akkor kimaxolod -érettségi és valami komoly egyetem/főiskola. A másik, hogy szakmázol. Egy olyan szakmát megtanulsz amivel később akár magánzóként is vígan elvagy. Óriási szerencse a munkaerő és szakember hiány ami most uralkodik azoknak, akiknek nem volt lehetősége x évig tanulni és egyetemre járni. Mondhatni ez egy jó menekülő út. Én 37 vagyok pl és bár félve de belevágok egy szakmai képzésbe, habár tudom, hogy nem vagyok már fiatal de mégis érzek annyit magamba. Villanyszerelő, viz gáz fűtés ami szóba jöhet.

Esetleg még az lehetséges, hogy érettségit leteszed rágyúrsz valami nyelvre (német vagy angol) és úgy próbálsz még rátanulni valami informatikai dolgot.

Remélem segített valamelyest rálátni a dologra.

Sok sikert, hogy megtaláld az utad!

Trogdor

2019. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!