Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem a munkaerőhiány a...

Miért nem a munkaerőhiány a legelőnyösebb állapot?

Figyelt kérdés
Ha visszagondolok arra, hogy gyerekkoromban, 94-98 között mennyit vitatkoztak az alacsony havi fizetések és a megszűnő munkahelyek miatt nem értem mi a gond a jelenlegi helyzettel. Bár én vidéki vagyok, de ahogy mennek el a munkatársak máshova vagy mennek ki külföldre én annál jobb helyzetben vagyok, hiszen gyakoribbak a fizetésemelések. Az elmúlt 5 évben itt nem lett új munkalehetőség, de az nagyon előnyös, hogy 28-ról 18-ra változott az alkalmazottak száma ott, ahol dolgozok. A 10 elment ember nem tűnik hiányzónak, így legalább nem 28-an tengődünk, hanem 18-an kapunk tisztességes fizetést.
2019. febr. 12. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a legelőnyösebb állapot. Angliában és Németországban sokkal nagyobb munkaerőhiány van mint nálunk, csak arról elfelejtenek beszélni.
2019. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon nem vicces két ember munkáját végezni, tapasztalat.
2019. febr. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, mert azóta generációk jöttek-mentek, a konfrontatív emberek száma meg továbbnőtt, tehát xarabb a helyzet, mint vót.
2019. febr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A 10 elment ember nem tűnik hiányzónak, így legalább nem 28-an tengődünk, hanem 18-an kapunk tisztességes fizetést"

Ha a 28 fős cég 18 fővel is kényelmesen elvagytok, nem kell lépten-nyomon túlórázni, nem lőcsölik rád 2-3 ember munkáját és nem áll meg vagy borul össze az élet attól, hogy valaki szabadságra vagy táppénzre megy, az azt jelenti, hogy a régi létszám túlságosan nagy volt, most megfelelő a méret. Vagyis nálatok nincs is munkaerőhiány

A fizetés fontos, de nem minden. Több olyan embert is ismerek, akik dicsekednek, hogy egyszerű melósként milyen jó pénzt keresnek - és valóban jó összegeket mondanak. De mikor kiderül, hogy ez heti 50-60 óra munkával (hétfőtől péntekig három műszak, szombaton meg túlóra mindenkinek, esetleg egész héten 12 órázás, mert valaki táppénzen van), az összes létező túlórát és "gyere mán be okosba' szabadnapon, kifizetem zsebbe" lehetőséget kihasználva jön össze, az már minden, csak nem jó fizetés. Akkor jó a fizetésed, ha heti 40 órával, túlóra nélkül is meg tudsz belőle élni, nem azzal kényszerít túlórázásra a munkáltató, hogy anélkül vagy a csekkeket fizeted be, vagy a hó végén is lesz mit enni.

2019. febr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Majd ha tönkremegy a fűtésed decemberben, rájössz miért. Ha mákod van, júliusra bevállalja valaki...

Amúgy meg egy csomó dolgot rátolnak olyanokra, akiknek alig van szakértelme, ez meg a minőség rovására megy sok esetben. A Tescoban lehet hogy csak lassabb a kiszolgálás, de mondjuk egy nyílászárócserénél már nem mindegy, hogy behúz-e mellette a huzat.

2019. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
12:56 : Megint csak ha visszagondolok a gyerekkomra inkább a pénz miatt aggódnék, mert amikor a mosógépünk tönkrement két estét kiabálás volt a szüleim között. Persze nem azért, hogy ki fogja megjavítani, inkább hogy miből fizetik ki.
2019. febr. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!