Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnök olyan hibaert kér...

Ha a főnök olyan hibaert kér szamon amit ő is elkövetett, mit csinaljak hogy ne vonja le a fizumbol? Utalas

Figyelt kérdés

Béreket utalgatok.

A bérszámfejtő rossz listát közölt le, voltak akik ketszer is szerepeltek benne, vagy olyan kilepo dolgozok akiknek már kilepeskor utaltunk erre megint listában voltak.

Amiert sürgettek az utalással gyorsan begépeltem az összeset es utaltam. Igy valakiknek duplan ment bér.


Egyedul az egyik kilepo dolgozo nem biztos hogy visszautalja a téveset, a főni azt mondta vagy elintezem vagy levonja a fizumbol.


Csakhogy ő pedig alvállalkozonak utal egyfolytában rossz bankszámlaszámra, jeleztem e-mailben (e mailben vagyunk mindig forro droton), de efelett viszont elsiklik, elsunnyogja. Másik nap megint rossz bankszámlaszámra utalt. Lassan millios tételek már ami károkat okoz.


Magyarán ha olyanert kér szamon amit ő sokkal jobban elcsesz (téves utalas, nálam tizenezer ft a kár, nála több szàzezrek), hogyan lehet elerni azt h ne vonja le tőlem.


Nics a munkaszerzodesemben az hogy anyagi feleloseggel tartoznék ha hibazom.


2019. febr. 13. 07:33
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Szoval ha ellenorzok akkor 16-ig nem mennek ki a bérek. Es ha feljelentik a dolgozok a céget hataridon tuli kifizetes miatt raadasul nem egy hanem 100 fo az lenne itt a halal maga.
2019. febr. 13. 09:00
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokta senki sem feljelenteni a munkahelyét azért, mert 1 nappal később kap fizetést.
2019. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

De megtehetik. Erre MINDEN cég nagy erokkel ügyel hogy munkaszerzodes szerint fizessen.

Elet halal kerdest csinanak belole. Ott hivogattak ezerrel. Ne várjak hianyzo bankszamlaszamra 16 ig utaljak!!

2019. febr. 13. 09:06
 14/27 anonymousreview60 ***** válasza:
24%

#9: "anélkül, hogy rákérdeztél volna.... ez elég gáz."

Van 1 Pince Mária, 1 Vince Mária és 1 Gilice Mária. Az egyik kétszer. Máris nem olyan egyszerű észrevenni, pontosabban egyszerű eltéveszteni.


Kérdező:

1. Ha jót akarsz magadnak, akkor igazolást gyűjtesz a főnök téves utalásairól, és ha ő fenyít téged, akkor te őt. Lebarterezitek. Ha kirúg emiatt, te értesíted az ő főnökét. Ha a főnököd a tulaj, akkor mindegy az egész.

2. Ha az érintett visszautalja hamar, nincs gond. Ha levonják tőled, de visszautalja, csak késve, akkor meg az téged illet.

2019. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Kb mint fegyverrel a fejemnél. Pont ugy.

A banki rendszer is lefagyott közben. Az mekkora gixer lett volna ha nem all helyre..

2019. febr. 13. 09:09
 16/27 anonim ***** válasza:
67%
Ugye ez nem az alapítványi iskolás munkaügyes szokásos folytatásos történet? :D
2019. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Most csak a kilepő fizujat várom vissza. A többiek visszautalják.


A foni teves utalasat pedig inteznem kell ugye az is az en munkam. Az alvallalkozokkal egyeztetni a tartozasokat.

Ma szépen rakerdezek nem e hianyzik nekik par százezer. Aztan ugye nekem kell azt ia visszahivni a bankbol ha a rossz szamlaszam miatt àll valahol a penz.

Mindezt ahogy mindent ugy is latni fogja a főni. Engem az zavar hogy ezt meg elsunnyogja.

Meg lebeszeltem masik ceggel hogy tulfizetes miatt legkozelebb annyival kevesebbet utalunk igy minden szamlat ki tud mindenki normalisan vezetni de erre a foni megint belenyult es elutalta megint a tulfizetest. Ezt is megirtam neki hogy ez miatt megint nincsenek pontosan rendezve szamlak, jé erre sem reagal..

2019. febr. 13. 09:18
 18/27 anonim ***** válasza:
70%
Főni??? :D Aki ilyeneket ír, abból ki is nézem, hogy azt se venné észre, ha valaki tízszer szerepel a listán.
2019. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
45%

#14:

"Van 1 Pince Mária, 1 Vince Mária és 1 Gilice Mária. Az egyik kétszer. Máris nem olyan egyszerű észrevenni, pontosabban egyszerű eltéveszteni."


Neked biztosan, meg aki kapkod mintha kergetné a tatár.

Amúgy ne nyaljál már ilyen feltűnően, rossz olvasni...

2019. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem miért a kérdezőt hibáztatjátok. A főnöké a felelősség, mindig (kivéve Magyarhonban, ebből is látszik). Nagy pénz, nagy felelősség. Ha az alkalmazott elcsesz valamit, az vagy azért van, mert a főnök is elvseszett valamit vagy eleve nem a megfelelő ember dolgozik neki, akit ő választott ki. Patkó és az üzenet esete. Nem a lovas a hibás, mert nem vitte el az üzenetet, hanem a kovács, amiért nem patkolta meg a lovat.
2019. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!