Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnök olyan hibaert kér...

Ha a főnök olyan hibaert kér szamon amit ő is elkövetett, mit csinaljak hogy ne vonja le a fizumbol? Utalas

Figyelt kérdés

Béreket utalgatok.

A bérszámfejtő rossz listát közölt le, voltak akik ketszer is szerepeltek benne, vagy olyan kilepo dolgozok akiknek már kilepeskor utaltunk erre megint listában voltak.

Amiert sürgettek az utalással gyorsan begépeltem az összeset es utaltam. Igy valakiknek duplan ment bér.


Egyedul az egyik kilepo dolgozo nem biztos hogy visszautalja a téveset, a főni azt mondta vagy elintezem vagy levonja a fizumbol.


Csakhogy ő pedig alvállalkozonak utal egyfolytában rossz bankszámlaszámra, jeleztem e-mailben (e mailben vagyunk mindig forro droton), de efelett viszont elsiklik, elsunnyogja. Másik nap megint rossz bankszámlaszámra utalt. Lassan millios tételek már ami károkat okoz.


Magyarán ha olyanert kér szamon amit ő sokkal jobban elcsesz (téves utalas, nálam tizenezer ft a kár, nála több szàzezrek), hogyan lehet elerni azt h ne vonja le tőlem.


Nics a munkaszerzodesemben az hogy anyagi feleloseggel tartoznék ha hibazom.


2019. febr. 13. 07:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Éééés a munkaügyis saga folytatódik.. Pedig amilyen csend volt már reméltük, hogy végre éhenhaltál.
2019. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hogy egyszer dupl@n mentek a bérek. Vokt aki visszaadta, volt aki megtartotta azzal a feltétellel, hogy következő hónapban nem kap bért, max korrekciót, ha több az órája. Persze erről aláírtak egy papírt is.
2019. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ha mindenkinek egy tizessel kevesebbet utaltál és az így keletkezett felesleget átutaltad a főninek, ahogy az a Balázska bt-nél szokás, akkor semmi probléma nincsen.
2019. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

A gyk stilushoz hasonulok olyanokkal h foni

Fontosabb dolgok vannak annal mint a roviditesek

Bnő, sztem, vok, soroljam?


Nem az iras a lenyeg hanem a tartalom


Habar az olyanok hogy "lessz", " teccel", "kisfiúnk", "mien", "duppla", "vissza ellenőrzés", "bér utalás" engem is kicsinálnak

2019. febr. 13. 12:38
 25/27 anonim ***** válasza:

Ne azon lovagoljunk már, hogy ki mit hogy ír. A lényeg, hogy csapatmunka folyik. Én is voltam a kérdező helyzetében.

Ez a tipikus példája annak, hogy habár csapatról van szó, de mégis 1 valakit vesznek elő - aki utal. Mert végső soron ő intézi a végső lépést. Nagyon veszélyes pozíció ez. Elég egy hiba, és máris le vagy szúrva. Viszont mások nem vállalnák el, mert nem.

Szerintem nem csak te lennél a hibás, hanem a bérszámfejtő. De mivel az ő hibája nem látszik - értsd, hogy nem bukik ki -, mert az utalásnál jobban kibukik a hiba, ezért rád hárul a felelősség.

És igen, ha időszűkébe kerülsz, akkor ugyan ki ment meg téged ettől a helyzettől. Nincs idő az ellenőrzésre, mert ott a határidő. Ezt a mentalitást utálom a vezetőkben, hogy fogalma sincs, melyik folyamat mennyi időt vesz igénybe. Szerinte úgyis minden gyorsan megvan, ezért sürget.

Ha valaki nyomás alatt van + sürgetik is, akkor garantáltan nagyobb esély van a hiba elkövetésére. Itt az ellenőrzés elmulasztása miatt - amit időhiány okozott - keletkezett a hiba.

Ha megtörtént a hiba és leszúrnak érte, akkor a bérszámfejtővel beszélj, hogy figyeljen oda jobban a listára, mert te kapsz azért, hogy nincs jól végrehajtva az utalás.

2019. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Gondolhatod miert tolem akarja levonni es nem a dolgozotol aki duplan kapja. Eszleny. Igen torveny.


Sőt en egyszer az onkormanyzattol kaptam dupla lakasfenntartasi tamogatast veletlen, mivel az ő hibajuk volt igy azt sem voltam koteles visszautalni."


Félrebeszélsz. Köteles vagy visszautalni. Mint ahogy azok is, akinek tévesen utalnak. Jogalap nélküli gazdagodásnak hívják. Veled ellentétben én törvényre is tudok hivatkozni, a hatályos Ptk.-ban rá tudsz keresni.

2019. febr. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Korábban nem volt visszakövetelhető.

Szuper. Akkor nem fogja tőlem levonni.

Majd szerkesztek fizetesi felszolitot es beszélek a berszamfejtéssel.

Meg vihetek csokit az osztályvezetőknek akik vissza tudtak utaltatni pár fizut.segitettek nekem.

A legjobb az egészben, hogy pont az érintett cég vezetője nem mosta a fejem. Pedig forrofejű hirtelen haragu.


A kilépő dolgozo is megigerte, hogy visszautal.elértem.

Az élet megy tovább.


Köszi a bíztato válaszokat

2019. febr. 15. 06:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!