Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szeretik a főnökök a...

Miért szeretik a főnökök a nyalizást?

Figyelt kérdés
Van a munkahelyemen egy kolléganő aki elég nyalizós, ezért szeretik is a főnökeink. Neki adnak több munkát, neki új dolgokat betanítanak, aztán azt mondják mindenkinek, hogy ő az aki mindenhez ért, nekünk pedig meg sem tanítják azokat a dolgokat, pedig mi is meg tudnánk csinálni, de egyszerűen nem kapunk rá lehetőséget. Jutalomosztásnál persze megint csak ez a kolléganő részesül előnyben. Amikor a főnökünk bejön az irodánkba, akkor ezzel a kolléganővel bájolog, minket pedig levegőnek néz. Nálunk amúgy mindenki nő, a főnökeink is.

2019. febr. 19. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Két véglet van:

1. Okosan nyalizik, ezalatt az értem, hogy érezteti a főnökkel, mennyire fontos neki ez a munka, szorgalommal kompenzál. Ezáltal a főnök egy megbízható és elkötelezett alkalmazottnak tekinti, ami plusz pont, előnyben részesíti.


2. Munkája mögött kevés teljesítmény van, más eszközökkel akarja “megúszni” a munkát, így kedveskedik, nyájaskodik. Ha egy normális főnökötök van, akkor az egyből levágja a helyzetet és szépen leülteti egy rakás feladattal az asztalhoz.

2019. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Ki nem szereti a nyalizást őszintén? Inkább nyakizzanak mint hogy bunkók legyenek velem.
2019. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2: Szerinted hol mernek a dolgozók bunkók lenni a főnökkel?
2019. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem a problémát. Azt tanítják, támogatják, akiről látják, hogy fejlődni akar és emberileg is kijönnek.
2019. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Figyi, a nyalizás nem mindig nyalizás. Az nem számít annak, ha valaki ért a munkájához vagy nem ért annyira, de érdekli és kihívást keres benne, fejleszti magát, stb. és ezért több feladatot lát el, az nem nyalizás.


A főnökök pedig szeretik azokat képezni akik nagy érdeklődést mutatnak a munkájuk iránt.


Azért emelem ki, mert nálunk is volt "főnök kedvence", akit az iroda 90 százaléka nyaligépnek hitt, közben annyi volt a bűne, hogy mindent bevállalt és dupla annyi munkát végzett; ezt gondolták nyalizádnak - úgy vélték, ezt csak azért csinálja, hogy a főnököknek legyen szimpi. Abba bele se gondoltak, hogy érdekelte amit csinált és szerette a munkáját.

2019. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Akkor van probléma, amikor a főnök az ilyen miatt a többi dolgozótól is elvárja, hogy az addigihoz képest dupla munkát végezzenek, mert onnantól ő a mérce neki.
2019. febr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az nem baj hogy valaki több munkát vállal és ezért szeretik a főnökeik. Nálunk a főnökök döntenek arról hogy ki milyen munkát kapjon. Azt vettem észre, hogy neki több új munkát betanítanak, de ezt nem ő kéri és nem is volt előtte kiemelkedően jó a teljesítménye. Én úgy látom, hogy ő a kedvenc, ezért betanítanak neki olyanokat is amit nekünk nem, annak ellenére hogy mi is mindig felajánljuk a segítségünket, és szívesen vállalunk plusz feladatokat is.
2019. febr. 19. 18:34
 8/9 A kérdező kommentje:
Még azt kifejeltettem: nem probléma az ha a főnöknek van kedvence, hiszen minden ember olyan hogy valaki közelebb áll hozzá és szimpatikusabb, de ne éreztessék a vezetők és ne legyen senki megkülönböztetve sem előnyösen sem hátrányosan. Egy főnök legyen igazságos.
2019. febr. 19. 18:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Az hogy szándékosan nem tanítanak meg feladatokat valakiknek, de a kedvencnek igen, az szerintem a lehető legcsúnyább dolog. Legyen mindenki mindenre betanítva és jutalmazásnál az legyen a mérvadó hogy ki látja el legjobban a munkát. Ne azért részesüljön valaki előnyben, mert ő több mindent tud, nyilván azokat mi is meg tudnánk tanulni ha nekünk is betanítanák. Ha mindenki ugyanazokat csinálja, akkor derül ki igazán, ki az aki a legjobban meg tudja csinálni az adott feladatot. Mindenkinek adják meg a lehetőséget hogy bizonyítson.
2019. febr. 19. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!