Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon szemét vagyok, mert be...

Nagyon szemét vagyok, mert be akarom "köpni" a munkatársamat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy alig dolgozik bármit. Nagyon sokszor nem csinál konkrétan semmit. YouTube-on lóg egész nap, cikkeket olvas, mindent csinál csak nem dolgozik. Reggel bejön, rendszeresen 10-20 perces késéssel, korábban nem hajlandó elindulni, mert kiszámíthatatlan a pesti közeledés (tömegközlekedik, fele metró), gyakran elkéredzkedik hamarabb munkából, de sosem marad egy perccel tovább a kitűzött munkaidő végénél, tehát nem dolgozza vissza, amit "ellógott".


Az utóbbi másfél héten (ez és a múlt hét), alá írom, nem sok munkánk volt, de az összeset egyedül én csináltam. És ez pontosan úgy lehetséges, hogy a feladatok nem személyre szabottak, mi egy csapat vagyunk és a főnökünk csak a végeredmény iránt érdeklődik. Megkapjuk a feladatot és elkezdjük. De mivel az adott feladatban én általában jó vagyok, neki álltam én. Ez idő alatt bejött még egy feladat, azt is én csináltam meg, engem kértek meg, addig az előzőt félre raktam, neki eszébe nem jutott folytatni vagy ránézni és a főnök sem kérte meg rá. Aztán ez a kettő feladat véget ért pár nap alatt, addig ő semmit nem csinált. De ha a főnökség kérdez valamit, akkor nagyon aktívan válaszol rá, sokszor helyettem is. Aztán jött egy feladat, ami nem nehéz vagy bármi, de hetekig elnyúlhat, mert hosszú feladat, én kezdtem csinálni, ő rá se nézett a feladatra, folytatta a semmit tevést. Jelenleg 2 napja csinálom a feladatot, amit ő is tudna csinálni, de nem csinálja, fáradt, nem tud koncentrálni, blah blah. És ez nem most kezdődött, mostanra lett belőle elegem.


A főnökömnél nem konkrétan őt akarom elhordani mindennek, hanem megpróbálni konstruktívan felépíteni a mondandómat, hogy kezdjék el úgy kiosztani a feladatot, hogy egyénenként legyen meg, hogy ki mit csináljon meg és néha nézzenek ránk, hogy hogyan állunk és ne várjanak arra, hogy mi szóljunk, hogy kész, hanem kérdezgessék, csesztessenek minket. Legyenek szigorúbbak. De ha rá kérdez a főnököm, hogy miért szeretném ezt, szemrebbenés nélkül elmondom neki a kiváltó indokot. Bármennyire is barátok vagyunk a kollégámmal. Én rendesen dolgozok és nagyon zavar, hogy ő ugyanazt a pénzt megkapja, mikor a munka töredékét csinálja csak meg.



2019. febr. 20. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj az esetemből.

Engem is megáldott a lusta kollégával a sors, ráadásul az én munkám az övére is épült, így én sem tudtam miatta haladni. Szóltam. A rövid változat annyi, hogy le lettem szabva, hogy ne szóljak én bele a más munkájába és ne terheljem ezzel a vezetőséget, nem vagyok főnök. Sejthettem volna hogy ez lesz a reakció, mert egy "örökös tagra" mertem panaszkodni, szóval ebből is indultam ki onnantól.

Az én munkakedvem is lement nullára, én is csak netezgettem onnantól, a kutya nem szólt érte. Nekik mindegy volt. Amikor kiégtem és meguntam, otthagytam őket.

A sztori lényege: ha olyanra panaszkodsz aki a belső körben van, te szívod meg. Akkor te is csak annyi munkát végezz el, ami az abszolút minimumhoz elég, de semmiképp ne csináld meg másét. Ez se garancia, de legalább nem mész rá idegileg. Ha szabogatnak, otthagyod a bandát.

2019. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos ugyanez van nagyobb mennyiségben. Egy luxusautó alkatrész gyártó üzemben van egy műszakom. Sajnos kénytelen vagyok úgy osztani a melót, hogy egy ügyes mellé rakok egy hülyét vagy lustát. Nagyon sokszor jeleztem hogy ez és ez és ez az ember nem kell, mert szart sem ér. Süket fülek, a létszám és a meló meglegyen és pont. Amikor direkt összeraktam a lustát, hülyét, életképtelent, akkor nem lett meg semmi, az én fejemet meg leszedték. De a te esetedben én névvel, beosztással mondanám, hogy nem vagyok hajlandó az ő munkáját is elvégezni. Mond meg, hogy adjanak bármi munkát, egyedül is ugyanaz lesz az eredmény, mintha segítene. Helyezzék el vagy lépjenek a sarkára.
2019. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Én akkor állnék neki panaszt tenni, ha találnék még pár embert, akik hasonlóan gondolják.

Teljesen jogos amit érzel, gondolsz, de könnyen visszafelé sülhet el a dolog esetlegesen... Nem tudom, hogy egy rövid, névtelen ("a dolgozók") nevében íródott levél (ahol szintén nincsenek nevek megemlítve) mennyire lenne hatásos.

2019. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Ti mind a Merczinél dolgoztok?
2019. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1: Egy olyan cégnél dolgozok, ahol vannak 9-en rendesen ott dolgozók. Itt szerintem még (remélem) nem alakult ki ez az örökös / csókosság. Remélem. De engem zavar, legfeljebb én is azt fogom tenni, amit te.


#2: Ugyanazt tudom mondani, mind az elsőnek, hogy 9-en vagyunk a cégnél. Nem tudják máshova helyezni. Illetve ha összeszedné magát megfelelő felügyelet mellett, akkor kirúgatni sem akarom.


#3: Amit mi csinálunk, azt ketten csunáljunk ennél a már említett kis létszámú cégnél így nincs más, aki tudna szólni vagy kiállni mellém. Akik helyileg velünk együtt vannak, azoknak meg semmi rálátása, mert teljesen mást csinálnak.

2019. febr. 20. 19:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Pedig kikéne rúgatni.........
2019. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Vedd figyelembe, hogy ha jól is sül el a dolog és letolják a fickót, onnantól olyannal kell együtt dolgoznod, aki utál és ha teheti keresztbe tesz. Először inkább az ő fejével beszélj, osszátok el a melót egyformán, írjátok ki egy táblára vagy egy exceltáblázatba és ne proaktívkodj helyette. Ha nem hajlandó erre, akkor szólj neki, hogy a főnökséghez mész és csak ezután menj ténylegesen.
2019. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7: Na erre nem gondoltam. Mármint gondoltam, hogy nem kedvelne jobban, de odáig nem gondoltam, hogy direkt ki tud majd velem tolni.
2019. febr. 20. 22:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Végül beszéltem egyet a főnökömmel és tök jól fogadta a véleményemet. Megemlítette, hogy már gondolkozott egy applikáció bevezetésén, ahol nyomon lehet követni, hogy mikor ki mit csinál, csak még nem jutott el odáig, de ha van rá igény, motiváció, akkor megoldjuk és bevezetünk valami rendszert.
2019. febr. 21. 10:14
 10/12 Trogdor ***** válasza:
64%
A legrosszabb ebbe, hogy ha szólsz még szarabbul jössz ki a dologból. Amennyiben valaki alul teljesít azt majd a főnöke elintézi .
2019. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!