Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon szemét vagyok, mert be...

Nagyon szemét vagyok, mert be akarom "köpni" a munkatársamat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy alig dolgozik bármit. Nagyon sokszor nem csinál konkrétan semmit. YouTube-on lóg egész nap, cikkeket olvas, mindent csinál csak nem dolgozik. Reggel bejön, rendszeresen 10-20 perces késéssel, korábban nem hajlandó elindulni, mert kiszámíthatatlan a pesti közeledés (tömegközlekedik, fele metró), gyakran elkéredzkedik hamarabb munkából, de sosem marad egy perccel tovább a kitűzött munkaidő végénél, tehát nem dolgozza vissza, amit "ellógott".


Az utóbbi másfél héten (ez és a múlt hét), alá írom, nem sok munkánk volt, de az összeset egyedül én csináltam. És ez pontosan úgy lehetséges, hogy a feladatok nem személyre szabottak, mi egy csapat vagyunk és a főnökünk csak a végeredmény iránt érdeklődik. Megkapjuk a feladatot és elkezdjük. De mivel az adott feladatban én általában jó vagyok, neki álltam én. Ez idő alatt bejött még egy feladat, azt is én csináltam meg, engem kértek meg, addig az előzőt félre raktam, neki eszébe nem jutott folytatni vagy ránézni és a főnök sem kérte meg rá. Aztán ez a kettő feladat véget ért pár nap alatt, addig ő semmit nem csinált. De ha a főnökség kérdez valamit, akkor nagyon aktívan válaszol rá, sokszor helyettem is. Aztán jött egy feladat, ami nem nehéz vagy bármi, de hetekig elnyúlhat, mert hosszú feladat, én kezdtem csinálni, ő rá se nézett a feladatra, folytatta a semmit tevést. Jelenleg 2 napja csinálom a feladatot, amit ő is tudna csinálni, de nem csinálja, fáradt, nem tud koncentrálni, blah blah. És ez nem most kezdődött, mostanra lett belőle elegem.


A főnökömnél nem konkrétan őt akarom elhordani mindennek, hanem megpróbálni konstruktívan felépíteni a mondandómat, hogy kezdjék el úgy kiosztani a feladatot, hogy egyénenként legyen meg, hogy ki mit csináljon meg és néha nézzenek ránk, hogy hogyan állunk és ne várjanak arra, hogy mi szóljunk, hogy kész, hanem kérdezgessék, csesztessenek minket. Legyenek szigorúbbak. De ha rá kérdez a főnököm, hogy miért szeretném ezt, szemrebbenés nélkül elmondom neki a kiváltó indokot. Bármennyire is barátok vagyunk a kollégámmal. Én rendesen dolgozok és nagyon zavar, hogy ő ugyanazt a pénzt megkapja, mikor a munka töredékét csinálja csak meg.



2019. febr. 20. 18:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
46%

Ezért utálom a csapatmunkát, és az ilyen jellegű munkakörben a tipikus főnöki mentalitást. Ha valami egyértelműen a kollégám hibája, jóllehet azért is én kapok majd leb***ást, ha ő épp szabadnapos, vagy valamiért nincs ott. És ha mondom a főnöknek, hogy sorry, én a munkának nem ezt a részét csináltam, mi a válasz: "Nem érdekes, melyik részét csináltad. Ti egy csapat vagytok!" És persze arra kérdésre, hogy oké, de tőlem mégis mit vár, már persze nem tud értelmes választ adni. Ennek a fajsúlyosabb verziója az, amikor mondjuk hárman dolgozunk egy gépnél, egyikünk vét egy hibát, ami elrontja, kár keletkezik, és a főnök úgy könyveli el, hogy mi hárman rontottuk el a masinát. Ez komolyan ad abszurdum. Ennyi erővel, mondjuk, hogy hármunk közül valaki bejön ittasan dolgozni, és lebukik, akkor úgy fogják tekinteni, hogy mindhárman részegek voltunk, mert mi egy csapat vagyunk?

Jelenleg hálistennek nincs ez a gondom, de elvben bármikor előjöhet, ha új munkahelyre kerülök. És nem tudni, mi az igazán jó megoldás, a felmondáson kívül.

2019. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A csapatmunkát én se nagyon szeretem. És ha jó csapatba is kerülök, legyen szó szinte bármiről, produktívabb vagyok egyedül. Nem kell megbeszélni senkivel semmit és csinálom, ahogy jónak látom.


Amúgy nem nagyon szolták le a munkatársamat. Ma van feladat, nem is kevés, ugyanúgy nem dolgozik. De a feladatokat már külön kaptuk, nem csapatba. De ettől még egyszerűen nem tudom felfogni. Az elmúlt 2 órában annyit csinált a munkatársam, hogy lement cigizni (6. emeleten vagyunk), 15 perc múlva feljött majd instant lement ebédelni, majd azzal végzett és azóta csak olvasta a híreket. Nevezzetek strébernek, nem tudom mi a munkahelyi megfelelője, de nagyon irritál.

2019. febr. 25. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!