Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet megszokni a rosszin...

Hogy lehet megszokni a rosszindulatú embereket?

Figyelt kérdés
Napi szinten kibeszélnek mindenkit, nyilván engem is - miközben szemtől szemben kedvesek - nem tudok azonosulni ezekkel a dolgokkal.
2019. febr. 22. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen emberek. Kerüld őket. Amikor erre nincs lehetőség, akkor csak semleges dolgokról beszélj velük.
2019. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 HaEv ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!

Ha csak megszokni szeretnéd őket, hát hajrá, marha nehéz dolgod lesz. ;-)

A rosszindulatú emberek is emberek - és valamiért csinálják, hogy rosszindulatúak. Ha rájössz, mi az oka, LEHET, hogy tudsz ellene tenni. És akkor a barátja leszel, aki jó hatással van rá. Kivéve, ha nem tudsz tenni ellene, mert már annyira berögzötten rosszindulatú. Az ilyeneket egyszerűen meg se hallgasd. Ha valakivel beszélsz róluk, sose mondd ki a nevüket, csak mondj valami olyat, amitől sajnálni kezdik őket. Ettől egy tutujgató légkör kezd kialakulni körülöttük, és elkezdenek magukkal foglalkozni, nem veled.

Több kipróbált ötletem nincs. Nem kellett még. ;-)

2019. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Én nyíltan faragom őket. Kellemetlen helyzetbe hozom őket. Szembesítem a hazugságaikkal. Kérdőre vonom. Nem csípnek azt hiszem 😀
2019. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
En az ilyenekkel csak felszines viszonyban vagyok ha muszaj.. ha nem akkor “lekoptatom” az ilyeneket.. borzaszto.
2019. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, elgondolkodom a javaslatokon.


Az a helyzet, hogy a munkatársaimról van szó, és mint írtam is, az a fő gond, hogy nem a szemembe mondják amikor valami rosszat mondanak rólam, illetve nyilván nekem meg másokat szidnak. Ez a tipikus aki éppen nincs ott.

Én barátságos vagyok abszolút, ezzel nem lenne gond, csak amikor a fülembe jut, hogy engem ugyanúgy kibeszélnek, akkor valahogy nincs kedvem barátságosnak lenni.

Én egyenes ember vagyok, akire mosolygok az őszinte is, nincsenek allűrjeim. Azt hiszem épp ez lehet idegesítő, hogy nem szállok be a mások lejáratásába, így nincs meg a közös fő téma...ja és közbe is szoktam szólni, hogy megvédjem azt akit éppen bántanak...

2019. febr. 22. 23:57
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Előbb írtam baba. Faragd őket.
2019. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:)
2019. febr. 23. 00:20
 8/11 A kérdező kommentje:

Menjek szembe mindenkivel egy emberként? Azért a munkám megtartanám :P

De megfontolom :)

2019. febr. 23. 00:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egész emberi élet egy színészkedés. Az is szerepet játszik, aki meg van arról győződve, hogy nem, - az ő lelkivilágát leginkább megnyugtató szerepet. Az is egy szerep, amikor ennek az ellenkezőjét próbáljuk bizonygatni magunk vagy mások előtt. Ezért hitelesebb az embernél számos háziállat, mert az állatok többsége nem manipulál folyamatosan a pillanatnyilag kívánatos céljai érdekében, - míg az emberek túlnyomó hányada szemrebbenés nélkül teszi ezt már időtlen-idők óta. Az ember csak a barátait választhatja meg, - sajnos a családtagjait, kollégáit nem, és ezekkel az emberekkel nagyon sok időt kénytelen eltölteni még napi viszonylatban is. A semleges, semmitmondó témákról szóló beszélgetést vélem a legjobb megoldásnak!
2019. febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tipikus munkahelyi ártalmon, és sajnos az ilyenek mindenhol ott vannak. Két dolgot lenni, kerülni őket vagy szembemenni és lealázni egy adott szituációban,bár ehhez erős fellépés kell. Megszokni nem lehet. Sajnos az ilyenek nem veszik magukat észre, és pletykálás olyan energiát ad, miközben a másik rossz hírét kelti.
2019. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!