Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kolléganőm kényszeres...

A kolléganőm kényszeres hazudozó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy irodában dolgozok egy 30-as nővel több mint fél éve. Már az első hónapban észre vettem hogy valami nem stimmel.

Az elején mintha tudta volna magát kontrollálni, de mára már teljesen elvont dolgokat is hazudik.

Ezekbe természetesen bele is kavarodik, a múltjával teljesen ellentétes dolgokat is mond. Általában nem ártó szándékból kamuzik, szerintem csak érdekesnek és többnek akarja magát mutatni, de egyszerűen már nem képes irányítani.

Pár példa: kitünőre érettségizett állítása szerint, aztán pár hét múlva már azt mondta hogy matekból majdnem megbukott.

Minden évben a szigeten bulizik mert az apja milliomos (érdekes módon mégis egy lepukkant tanyán laknak)

Az előző munkahelyén szerinte nettó 260-at keresett, de amikor ide felvették azt mondta hogy még sosem kapott annyi fizetést mint itt (170ezer).

Korábban manager volt (láttam az önéletrajzát, sosem volt az, sőt csak gyárban dolgozott eddig betanítottként).

A minap azt mondta egy kollégámnak hogy anyanyelvi szintű angolból, rá egy órára egy ismerősével beszélt telefonon, neki már azt mondta hogy perfekt beszél németül. Az ismerőse vissza kérdezett valamit, mire ő hebegve csak annyit mondott hogy szóban nem is beszél, de írásban tökéletesen.

Már nem tudja kontrollálni, ma reggel azt mondta fizikából és kémiából érettségizett, de nem is emelten, hanem abból sokkal magasabb szinten mert gyógyszerésznek készült.


Ezek csak a nagyobb hazugságai, a többi aprót egyszerűen figyelembe sem veszem (mindent felnagyít és dicsekszik).

Viszonylag már kiismertem. Mikor hazudik,keresztbe teszi a kezeit, pislogás nélkül a szemembe néz és bólogat közben. Kicsit vicces.


Együtt kellene vele dolgoznom, de egyre nehezebb. Nem bírom már elviselni. Mivel csak én vagyok vele összezárva 8órára, szerintem más még nem vette észre.

Volt már hogy cáfoltam egy-egy hazugságát, de ilyenkor sem ismeri be.

Ha szólnék egy felettesünknek, úgy sem hinné el, ez a nő úgyis hazudna neki.

Kicsit sajnálom, mert amúgy kedves nő, csak még nem tudom pontosan hogy ezt direkt csinálja vagy pedig kényszerbeteg.

Mi tévő legyek? Már a felmondáson gondolkodom.



(bocs a szöveg tördelés miatt, mobilról írtam)



2019. márc. 7. 09:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Azért hazudozik, mert téged érdekel. Ha én lennék ott, velem nem beszélgetne mert nem érdekel a kollégám tárcája és magánélete. Nem is értem minek ütöd bele az orrod, ugyanolyan ostoba vagy mint ő!
2019. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

Végigolvastam, de nem nagyon értem, ez a MUNKA terén hogyan érint Téged illetve a többieket.


UGYANIS, amíg nem rólatok kezd el hazudozni - pl elront valamit és Téged okol, hogy téves információt szolgáltattál neki, stb. - nem olyan valamiről beszélünk, amikor Neked, mint kolléganőnek fel kéne lépned akárhogyan.


Ezért is a "Ha szólnék egy felettesünknek, úgy sem hinné el, ez a nő úgyis hazudna neki." részt se értettem.

Mármint - "A Pirike azt mondta, hogy kitünőre érettségizett, de ez biztosan kamu"; ezzel mihez kezd egy főnök?


Illetve, pont ezért, mert azzal, hogy össze-vissza hazudik a múltjáról, magánéletéről az sem világos, Te miért szeretnél felmondani. Amíg nem lesz az, hogy ellehetetleníti a szavaival illetve cselekedeivel, hogy elvégezd a munkád vagy a jól elvégzett munkád tönkreteszi, addig nem érdemes miatta felmondani.


Az, hogy egy kolléga idegesít, nem egy indok a felmondásra szerintem és nem adja szükségét, hogy Neked bármilyen lépést meg kelljen tenned. (Plusz minden helyen van az a bizonyos idegesítő kolléga, szóval másik helyen egy másik ember zavarna Téged máshogy; ez egy természetes jelenség, nekem is mindenütt meg volt az az egy valaki, akitől néha a falra tudtam mászni :) és lefogadom én is ilyen voltam valaki másnak minden egyes helyen. :) )


***


Tanács; Beszélgess el vele finoman, gyengéden, nem rákiabálva, hogy Téged ez zavar és szépen megkéred, Téged ne terheljen ezzel.


Ha erre fittyet hány, próbáld meg kizárni őt, amíg mással beszél. Ha kettesben vagy vele, tegyél be fülhallgatót, nem fontos zenét hallgatni, de, ha hozzád szól, tegyél úgy, mintha nem hallanád.


Azt nem igazán tudod befolyásolni, hogy Ő a többi kollégáinak és a főnökének miket hord össze a múltjáról.


Esetleg, ha hazugságon éred és felmegy Benned a pumpa, kérdezd meg magadtól; ez a teljesítményemet a munkában és a biztonságomat (mármint hogy nem rúgnak ki) hogyan veszélyezteti?

2019. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Amíg ott dolgozol, ne szembesítsd azzal, hogy van ez a viselkedése és te felismerted ezt! Ez megmérgezné a légkört, valószínűleg agresszívra váltana, hazudozással bemártana.

2. A hazudozásaival szemben védd be magadat, amennyire lehet! Ha a munkád részben tőle függ, akkor legyen annak nyoma, hogy mit mikorra tett meg hozzá!

3. Pszichológiai a probléma. Segítségre van szüksége. Ha erre nyitott vagy, akkor érdemes több ilyen hazugságát valamilyen módon dokumentálni és a távozásodkor egy levél kíséretében vagy személyesen átadni neki az elköszönés előtt egy perccel azzal az ajánlással, hogy kérjen segítséget. Hátha ráébred.

2019. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem másokról hazudozik, nem árt másoknak, addig ráhagynám. Nekem is van ilyen kolléganőm. Már megszoktam, hogy mindent, amit mesél, azt elosztom hatszázzal, gyök kettő, kivonok belőle még négyszázat, és rendben is vagyunk.
2019. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Hú nekem egy volt osztálytársam volt ilyen. Egy darabig barátnők is voltunk, de aztán már annyira idegesített az örökös hazugsága, hogy megszakítottam a kapcsolatot. Energiavámpír, ha szembesíted, akkor tagad, olyan dolgokról is, amit a saját szemeddel láttál - ő pl. szakított a pasijával, kiírkált (akkor még) msn-re mindenféle gyűlöllek, hogy tudtam veled járni x évet, stb személyes üzit... később rákérdeztem, hogy most mi van, szakítottak, mire dehogyis, minden szuper, mondom hát láttam, mi volt kiírva, mire: "neki ilyen nem volt kiírva"... nekem meg nem volt kedvem ahhoz, hogy belemenjek az ilyen hülyeségekbe, és tetessem magam minden hazugságánál.


Kérdező nem tudsz mit tenni, ha kolléga, hagyd figyelmen kívül.

2019. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Egyik rokonomnak van hasonló mentális problémája, de ő már közel van nyugdíjhoz, és addig már el tud így vegetálni, kezelik, ártani nem árt, a munka még jót is tesz az állapotának, mert leköti, és akkor nem a valótlanságokon agyal, hanem arra koncentrál, valamiért nála ez jól működik.


Ha a kollegina nem zavarja a munkád, akkor csak engedd el a füled mellett és viseld el, otthon meg pihensz, neked nem kell egy fedél alatt élned vele, én éltem azzal a rokonnal évekig, senkinek nem kívánom, mert nehéz az ilyenekkel, de amióta nem élünk együtt, elviselhetőbb számomra így távolabbról.

2019. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is betegség, de próbálj nem törődni vele, mást nem tehetsz.
2019. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat és tanácsokat.


Én nem szoktam vele beszélni a magánéletről, és nem is kérdezem, egyszerűen mondja magától.

Fülhallgatót is használok munka közben, de minden lehetőséget megragad hogy elkezdjen nekem vetíteni.


Csak sajnos ugye a munkánk miatt hozzá kell szólnom, mert közösen dolgozunk egy projekten.

De egyébként valamelyik nap megint tetten értem egy hazugságán, és szóvá is tettem neki.

A munkánk kapcsán hazudott egy nagy hülyeséget, mire én cáfoltam a hazugságát. Eléggé felhúzott, mert olyan mintha szándékosan akarná hülyének nézni az embert. Mikor szembesítettem a valósággal, nem mondott semmit, egyszerűen csak maga elé nézett bűnbánóan.

Mintha cikinek érezte volna hogy lebukott, csak nézte leszegett fejjel az asztalát.

2019. márc. 9. 07:58
 19/23 anonim ***** válasza:
Írtuk, beteg, akinek ez a baja, nem igazán fogja fel a mondandóinak a valóságtartalmát és a jelentőségét. Megteheted, hogy munkahelyet váltasz, ha nagyon zavar, a főnökeitek ugyanis valamiért megtűrik, talán munkaterápia, lehet, hogy ha nem dolgozna, sokkal rosszabb lenne.
2019. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen kolléganőm, ő konkrétan azt a képességet is hazudta, ami kellett a munkához.

előttem nagyon hamar lebukott, és hihetetlen volt, hogy mi mindent ki nem talált, hogy a főnökség előtt le ne bukjon. Minden nap egy kaland volt, hogy hogy bújjon ki azok alól a feladatok alól, amikhez a képesség szükségeltetett (ami miatt fölvették egyáltalán)

végülis tovább maradt ott dolgozni, mint én, szóval olyan jól csinálta, hogy évekig húzta azon a helyen.

ezen kívül még számtalan más hazugsága volt, a magánéletéről, a gyerekkoráról, stb. mindig vetített, ha kellett, ha nem.

nagyon fárasztó volt,mert tényleg minden nap valami egészen újszerűt produkált.

szerencsére én nem voltam vele kettesben összezárva, szóval minden elismerésem, kérdező, hogy egyáltalán még bírod.

én a helyedben jelezném a főnökeimnek, hogy baj van, és hogy már a felmondásodat fontolgatod. hátha áthelyeznek más részlegre. bár amennyit keresel, lehet, hogy jobb, ha lelépsz.

2019. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!