Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kolléganőm kényszeres...

A kolléganőm kényszeres hazudozó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy irodában dolgozok egy 30-as nővel több mint fél éve. Már az első hónapban észre vettem hogy valami nem stimmel.

Az elején mintha tudta volna magát kontrollálni, de mára már teljesen elvont dolgokat is hazudik.

Ezekbe természetesen bele is kavarodik, a múltjával teljesen ellentétes dolgokat is mond. Általában nem ártó szándékból kamuzik, szerintem csak érdekesnek és többnek akarja magát mutatni, de egyszerűen már nem képes irányítani.

Pár példa: kitünőre érettségizett állítása szerint, aztán pár hét múlva már azt mondta hogy matekból majdnem megbukott.

Minden évben a szigeten bulizik mert az apja milliomos (érdekes módon mégis egy lepukkant tanyán laknak)

Az előző munkahelyén szerinte nettó 260-at keresett, de amikor ide felvették azt mondta hogy még sosem kapott annyi fizetést mint itt (170ezer).

Korábban manager volt (láttam az önéletrajzát, sosem volt az, sőt csak gyárban dolgozott eddig betanítottként).

A minap azt mondta egy kollégámnak hogy anyanyelvi szintű angolból, rá egy órára egy ismerősével beszélt telefonon, neki már azt mondta hogy perfekt beszél németül. Az ismerőse vissza kérdezett valamit, mire ő hebegve csak annyit mondott hogy szóban nem is beszél, de írásban tökéletesen.

Már nem tudja kontrollálni, ma reggel azt mondta fizikából és kémiából érettségizett, de nem is emelten, hanem abból sokkal magasabb szinten mert gyógyszerésznek készült.


Ezek csak a nagyobb hazugságai, a többi aprót egyszerűen figyelembe sem veszem (mindent felnagyít és dicsekszik).

Viszonylag már kiismertem. Mikor hazudik,keresztbe teszi a kezeit, pislogás nélkül a szemembe néz és bólogat közben. Kicsit vicces.


Együtt kellene vele dolgoznom, de egyre nehezebb. Nem bírom már elviselni. Mivel csak én vagyok vele összezárva 8órára, szerintem más még nem vette észre.

Volt már hogy cáfoltam egy-egy hazugságát, de ilyenkor sem ismeri be.

Ha szólnék egy felettesünknek, úgy sem hinné el, ez a nő úgyis hazudna neki.

Kicsit sajnálom, mert amúgy kedves nő, csak még nem tudom pontosan hogy ezt direkt csinálja vagy pedig kényszerbeteg.

Mi tévő legyek? Már a felmondáson gondolkodom.



(bocs a szöveg tördelés miatt, mobilról írtam)



2019. márc. 7. 09:16
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egyre rosszabb vele együtt dolgozni.

Ma a szokottnál is jobban próbáltam kerülni a párbeszédet vele, de még így is megtalál a hülyeségével.

Ma pl ilyennel:

-Képzeld, XY (munkatárs) új állást keres. Amúgy én is könnyen tudnék új munkát találni mert tudok programozni. Csak nem szeretem csinálni.

Java.. ugye jól mondom? Van olyan? Na azt tanultam! De sokat tudnék vele keresni.


Én meg csak ránézek, letudom egy aha-val, bedugom a fülhallgatót és dolgozok tovább.


Fárasztó.. egyre jobban.

2019. márc. 11. 19:38
 22/23 anonim ***** válasza:

Ez nem az a "szépséghiba", amit főnök elé vihetnél, kérdező, elvégre a kolléga elvégzi a munkát és titeket sem akadályoz, hogy dolgozzatok.


Vagyis nem úgy néz ki, hogy leül melléd, aztán 8 óra munkaidőből 3-4 órán át nem csinál mást csak duruzsolja a füledbe, hogy ő egy unikornis hátán lovagolt el II Erzsébet királynőhöz 1963-ban és Te se tudsz koncentrálni.


OItt annyi történik, hogy zavar egy tulajdonsága, amit ki tudsz zárni egy fülallgatóval (amikor mások felé irányítja.


Tudom, zavaró, de hidd el, minden munkahelyen lesz egy bizonyos valaki, aki a másik félt (ez esetben Téged) az őrületbe kerget. Ne törődj vele; egyik füleden be, másikon ki.


Kitartást! :)

2019. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kollégám nekem is volt. Nála mondjuk kiderült, hogy egy elég durva családi tragédia miatt borult meg egy kissé, de a munkáját el tudta látni nagyon is jól. Csak éppen a szociális érzéke volt a nullával egyenlő. Én már inkább sajnáltam.
2020. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!