Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szülők, ti mennyit fizetnétek...

Szülők, ti mennyit fizetnétek bébiszitternek jó szívvel, hány gyerekre? Bébiszitterek, ti mennyit kértek, milyen feltételek mellett? Mitől nem érzitek "kihasználva" magatokat? Melyik városról/országrészről van szó?

Figyelt kérdés

Külföldi családnál vagyok, németül, két gyerek három felé megy, 1500-at kapok/óra. Reális szerintetek, ha kicsit kevésnek érzem, és jobban örülnék 2000-nek?


Fb-os bébiszitter csoportban szembesülök vele sokszor, h sokan mennyivel többet kérnek akár egy szem alvó kisbabáért is, és olyanok vannak, h alapból 2000, de ha egynél több gyerek van, akkor plusz 500, deee nála nem csak tv-znek a gyerekek hanem foglalkozik velük...

Ez volt az, amikor csak néztem, h akkor én mit mondjak, azt hittem, h a velük foglalkozás az alap. Szóval ekkor kezdett bennem felvetődni a gondolat, h nem lenne-e reális kérés emelést kérni a díjamon?


Azért teszem fel itt a kérdést, mert nem tudom, h az csak a budai elit réteg, aki abban a fb csoportban aktív és irreálisan sokat kér, és az 1500 ebben az esetben valójában tök korrekt, vagy én kapok tényleg keveset, és reális lenne egy kicsit több?


Köszi a válaszokat előre is!


2019. márc. 26. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
1000 Forintos órabérért már simán találni olyan munkást, aki 2 nap alatt kiás egy 40 méter hosszú árkot, 70 centi mélyen. Ehhez képest a bébiszitterkedés nem igazán komoly munka, ha most nem írsz árakat akkor én olyan 5-600 Forintos órabért mondtam volna rá (pár éve ennyiért fogadtak bébiszittert az egyik kollégámék). Szerintem teljesen korrekt ez az összeg, én biztos nem fizetnék senkinek sem többet (de még ennyit se).
2019. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Mivel másfélszer annyit keresel bébiszitterkedéssel, mint én 2 műszakban, ezért nem, biztos hogy nem tartom reálisnak sem a 2000-et, sem az 1500-at.
2019. márc. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg nekem amiért rosszabbul keresel 2 műszakban🤷 szerintem én arról nem tehetek.

Nem am, tudom h alapból magasabbak a bébiszitter árak, mint máshol pl havi bér, ezért érdekelt elsősorban olyanok véleménye, akik ezt a szolgáltatást ténylegesen nyújtják vagy igénybe veszik, az ő véleményük a releváns.

2019. márc. 27. 00:22
 4/18 A kérdező kommentje:

És mielőtt ez lenne a kövi, h kizsigerelek egy szegény családot: nem, olvasd el a kérdés elejét még egyszer.

Csak ár-érték arányban, a többi ugyanilyen szolgáltatással összevetve h jön ki: mi a sok, a kevés, a pont jó. Az, h Kis Béla vagy Kovács Mari három műszakban vagy munkásembermént mennyit keres, az nem releváns ennek a kérdésnek a szempontjából, mert másik kategória.


De rendben, köszi a válaszokat, értem h szerintetek sok.

Csak nem szeretném h félreértések legyenek a kérdés kapcsán.

2019. márc. 27. 00:34
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Én értékelem a jó szakmunkát, de a beképzelt melóst nem. Egyeseknek fogalma sincs a pedagógiáról, pl h mit jelent a minőségi babysitteri munka, hát még egy óvodában pedagógusként minőségi munkát végezni - amely az egyik legösszetettebb munka, plusz felelősségteljes (szembe egy egyszerű árokásással).


Persze ha csak gyermekmegőrzésről van szó, akkor azonos minőségű egy árokásással, de én nem bíznék gyereket olyanra, aki pusztán megőrzi a kisgyermeket mint egy bábut. A kisgyermek nem ásó és nem bábu, annál kifinomultabb foglalkozást kíván, hogy zavartalanul fejlődhessen EQ, IQ terén, valamint testileg is.

2019. márc. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5-ös köszi, pontosan erről van szó. És ezen túl még az, h tényleg megerőltető tud lenni, fejben 110%-ig folyamatosan jelen lenni, kreatívnak lenni, összeveszéseket elsimítani, rájönni h mit szeretne az a szegény kissrác németül abban a korban, amikor még magyarul is csak a hozzá közel állók értik, amit mond, kedvesen következetesnek lenni, amikor már a hatszázadik csokit szeretné, de tudod h nem szabad...


Szóval ja. Ások én árkot bárkinek ezer Ft-ért, az "csak" fizikailag kimerítő, de persze szintén fontos munka.

2019. márc. 27. 07:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
1500 reális, bár az idegen nyelv miatt, ha perfektül beszélek rajta elkérném a 2000et. Egy házhozjáró takarítónő is simán elkér 1500at/óra.
2019. márc. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz (többieknek is)
2019. márc. 27. 07:39
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
van az országnak olyan része, ahol fizikai munjkát végző szakmunkás az 1000 ft-ot sem kapja meg óránként. az 1500 jó, 2000 szerintem brutálisan sok. én max 1000-et fizetnék.
2019. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

Jó szóval úgy látom le lettem pontozva, mert valami teljesen másról beszélünk. Én ha fogadnék egy bébiszittert, megmondanám hogy az a dolga hogy a gyerek

1) életben maradjon

2) a lakásban maradjon

3) a lakást ne rombolja le

Ezeknek a feladatoknak a megoldásáért óránként 600 ft-ot nagyon bőkezűnek érzek.


Ti valami más dologról beszéltek itt.

2019. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!