Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire ciki ha nem megyek...

Mennyire ciki ha nem megyek nyaralni sehova? Szabadság miatt kérdezem.

Figyelt kérdés

A munkatársaim mind 40-50 éves emberek, családdal gyerekekkel. Hallom, hogy külföldi több százezres nyaralásokat szerveznek.

Én pályakezdő vagyok. Fél éve dolgozok még csak. Nem is magas a fizetésem, így arra gondoltam, hogy ebben az évben nem költök ilyen dolgokra, hiszen ezer más dolog fontosabb lenne. Pl hogy külön tudjak költözni, tudjak kocsit venni stb.Hiszen egy drága nyaralás teljesen lenullázna megint. Viszont előre félek a nyártól, mert szerintem egyedül én fogok szinte végig dolgozni, aztán ha megkérdezik hova megyek nyaralni, nem fogok tudni semmit mondani. Tudom nem tartozik senkire, de általános dolgokról szoktunk beszélgetni.

24N


2019. ápr. 3. 13:57
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Jól hangzik! :)
2019. ápr. 3. 14:29
 12/26 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki, meg nem csak nyáron lehet nyaralni. Nyugodtan mondd meg őszintén, ha kérdezik hogy a külön költözés és a kocsi vásárlás most fontosabb neked nyaralás helyett.

Én sem voltam tavaly nyáron, míg a munkatarsaim mind voltak külföldön is. Nem szégyen az, ha nem mész.

Belföldön is elég drága már, a Balaton is egy kész vagyon egy hétre

2019. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én se nyaraltam az első évben. Nem is lett volna kivel elmenni.


Amikor kérdezték, csak annyit mondtam, hogy más terveim vannak, de nem akarom elkiabálni.

2019. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki,én sem megyek sehova.

Otthon érzem a legjobban magam,így töltődöm fel.

2019. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Cikinek érzed, hogy a kollégáid drága külföldi nyaralást terveznek, amivel hencegnek is, ezért te rosszul érzed magad, hogy mit mondj majd nekik.

Tudod, mi jutott eszembe erről? Amikor nekünk a nagy szocializmusban év elején kötelezően fel kellett állnunk egyesével osztályfőnöki órán, hogy ki merre volt nyaralni, vagy épp téli szünet után ki mit kapott karácsonyra. Ez nem vicc, tényleg el kellett mondanunk. Hát jó magasról tojd le a kollégáid drága nyaralását, amivel majd hencegnek, meg posztolgatnak - gondolom én. Ne érezd magad rosszul, ha belföldön eltöltesz egy-két napot valahol.

Kérdésed olvasva nekem ez ugrott be, amikor számon kérték rajtunk, merre voltunk, mit kaptunk. Tiszta röhej.

"Nem fogok tudni semmit mondani." Mondd a valóságot, mint ahogy anno én is, sok apróságot kaptam, nyaralni a Postás SZOT üdülőben voltunk egy hetet. Nagyon szerettem gyerekként.:) Gyűjtesz, itt voltunk egy-egy napot, ott voltunk egy-egy napot, de te most kocsit szeretnél venni. Ennyike.

2019. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:nem bírom a meleget,nyáron sokkal jobb a légkondis irodában lenni,hosszabb szabadságra nyáron nem szoktam menni.
2019. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#17 Bocsi az offolásért, de már nincs ilyen a suliban? Nekünk is el kellett mondani, meg karácsonykor is, hogy mit kaptunk, sose értettem, miért kell ezt (pedig nem volt miért szégyenkeznem, átlag középosztály voltunk). Azt se értettem, miért erőltetik a tanárok, hogy "az iskolaköpeny eltörli a társadalmi egyenlőtlenségeket", ha közben pont az ilyenek miatt mindenki tudja, ki milyen pénzes.
2019. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

" mert szerintem egyedül én fogok szinte végig dolgozni"


Attól azért szerintem ugyanúgy vegyél ki két hetet simán. Nem kell az orrukra kötnöd, hogy nem mész sehova (már ha nem mész sehova).

2019. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17.! Én is off, de válaszolok. Szerintem már nem nagyon kérdezgetnek. Kötelezően biztos nem.
2019. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nálam is mindig ez van. Mondjuk én nem is szeretnék elmenni nyaralni. Ilyen egy-két napos strandolásokban meg hasonlókban benne vagyok, de én falra másznék attól, ha egy-két hétre el kéne mennem valahova.

A szabadságokat viszont ki kell venni, szóval amikor visszajövök az egy hét szabadságról és megkérdezik, hogy hol voltam, akkor annyit mondhatok csak, hogy: otthon :D

2019. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!