Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Élelmiszer bolti eladónak...

Élelmiszer bolti eladónak szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 9. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Miért adnàl?? Ennyi erövel adj mindenkinek azt oda a fizetésed.
2019. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Attól függ. Ha kis bolt, akkor lehet értelme.

Ha nagy láncolat, akkor úgyse tarthatja meg, és még gond is lehet belőle. (Mindegy hogy + vagy - az eltérésed pénztár-záráskor, az akkor is eltérés.)

2019. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon nem szokas, en sem kaptam csak 1-2 alkalommal 5 forintot.

Ausztriában gyakori, hogy 1-2-5 centeket otthagyjak neked. Vannak boltok ahol felkerekitheted az összeget 10centre es a caritasnak küldik el. Nekem gyakran volt kinn naponta 3-4 euro is a kasszában ezek miatt.

2019. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nem járok étterembe de soha nem értettem a pincérnek miert kell borravalót adni, o is csak a munkáját végzi .
2019. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért pár forint pluszból nincs gond záráskor, de megtartani nem lehet. Annyi haszna van a pénztárosnak belőle, hogy hiba esetén kevesebb a mínusza.

Szóval borravalót adni nem szokás és nem is érdemes.

2019. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, mert nem tarthatja meg. Multiknál pl monitorozva vannak a kasszák,ha plussza van a felettes feltételezhető, hogy a vásárló becsapásából származik. Még 10 éve a Tescoban akartam adni, de azt mondta a kasszás inkább ne, mert ez nekik gond. Egy büfében, kocsmában nem baj, de a boltokban nagy a szigor.
2019. ápr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ném szokás. Nekem sem hagy senki, pedig azért jól esne, mert máshol meg kapnak. Pl nem értem miért más egy pincérnek adni, vagy egy eladónak. Pl én kicsi ruhaboltban dolgozok, létráról adom le kb már az 5. Darabot mert egyik sem tetszett, ajánlgatok, mutogatok mégis 1forintra pontosan is elveszik a visszajárót. Míg más kivisz egy kávét és mindenkitől kap borravalót.

Ő is ugyanúgy kap fizetést, mint bárki más...

2019. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 1-es és a 6-os kb ugyanazt írja. Az egyest miért kellett 0ra pontozni, ha egyszer igaz? Azt konkrétan saját tapasztalatból írtam, voltam nagy láncnál pénztáros egy kis ideig és nem, a pluszt se szerették a zárásnál. A 6os leírta az okát is - vevő átveréseként is értékelhetik. Nyilván nagy bajod nem lesz (tíz éve 2000 forinttal se pluszban se mínuszban nem foglalkoztak súlyosan, csak megjegyezték).

De ez a 0%... Ha még paraszt lettem volna, akkor megértem...

2019. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szokás. Van egy nő aki vegyes boltban dolgpzik, tőle nem kérek visszajárót néha, de cserébe néha ő is elenged pár Ft-ot nekem. De az itteni kis élelmiszerboltban meg a CBA-ban se szoktam.
2019. máj. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!