Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolkodnak így az...

Miért gondolkodnak így az emberek a rendőrségtől?

Figyelt kérdés

Sajnos a környezetemben és az interneten is sokan szidják a rendőröket.

Amennyiben még van kérdezve, hogy miért, egyből elő jönnek a sztorik.

Viszont abba nem tudnak belegondolni, hogy ha valaki nem ad normális feljelentést, vagy nem jár utána a törvényeknek, akkor ne panaszkodjon, hogy elküldik őket, vagy lezárják az ügyet...

Ott van például az ápoló, orvos, "kizsákmányoló ügyvéd", ingatlanos, bolti eladó stb. Rengeteg munkahelyet szidnak, csak az övék a Szent. Ennyire besavanyodott volna a társadalom?


2019. ápr. 9. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó kérdésed a lényeg, a legtöbb ember megpróbál előnyhöz jutni a másik átverésével, letaposásával, hogy egy kicsit jobban érezze magát. Ebből jönnek az ilyen sztorik, és ezért van olyan sok belőlük megannyi területről. Ezeknek aztán mélyen gyökeredző okai vannak. A rendőrök különösen célkeresztben vannak nyilván, mert úgy érzik sz*patják az embereket, de jó pár esetben valóban így van. A másik amire utaltál, hogy ők szentek, az pedig szintén igaz, nem tudják általában kritikusan figyelni magukat, mert az egójuk az természetesen a "helyén van".


Minden szakmában vannak értelmesek, megbízhatóak és utolsó görények, ez egyértelmű.

2019. ápr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kielégítő választ.

Valóban van benne valami, viszont, ha a rendőr sz0pat, akkor nem az egész testületre, hanem csak arra a személyre leszek dühös, szerintem ez így volna normális.

2019. ápr. 10. 00:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jönnek a storyik igen... Nekem is sajnos csak rossz tapasztalatom van ettől függetlenül nincsenek bennem azok a jellegű előítéletek amiket írtál.

Nekem személyesen az a problémám hogy sok rendőr kihasználja hogy egy minimális hatalma van az ember felett és rögtön aláz, lenéz. Ha eljárásra kerül sor és nem vagy neki szimpatikus esetleg érdeklődsz fenyeget vagy erőszakosan lép fel sokszor indokolatlanul.

Hangsúlyozom nyilvan nem mindenkire igaz de a többségnek ilyen tapasztalatai vannak. És ahelyett h erre rácáfolnának általában csak ráerősítenek.

2019. ápr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, jól mondod, van benne igazság. Viszont a le nézés rengeteg emberben benne van (sajnos).

Nem kell ahhoz rendőrnek menni. Buszsofőr, eladó, gyári melós, kozmunkás. Mindenhol mehetnek ezek a dolgok.

Buszsofőr: Ő vezeti a buszt és simán megtehető, hogy nem áll meg az adott megállóban, vagy egyéb kis szöszmötölés.

Eladó: Ha kis közért, ha nagy bolt, simán mondatja, hogy nincs az adott áruból hátul, vagy kérsz 70dkg húst és a 70dkg húsból 30dkg biztos csimbok. Volt, hogy 30dkg húst kértem, egyedül éltem, nem volt fagyasztóm. Olyan nézést kaptam, mint ha megakarna ölni.

Gyári melós: Ha már kap egy kisebb pozíciót, már lenéző, szivató. Ha a legalján van, akkor a másik cég emberét szólja meg, nézi le.

Közmunkás.: Régi dolgozó parancsolgat az újnak. Ott is van valami brigádvezető féle.

Mindent amit írtam, volt tapasztalatom, kivéve a Közmunkás, azt csak hallottam.

És ezek közül a Rendőr a legszenyább? Én spec lelki terrorizálásnak tartom, ha egy munkahelyen annyira genyóznak, szivatják a másikat.

Amíg ritkán igazoltatnak, gyári melósokkal minden nap össze futok, mégsem könyvelem el szemétnek a gyári melósokat, mert ők is emberek, ugyan úgy, mint Te és Én.

2019. ápr. 10. 01:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán szoktam szidni a rendőröket (az ingatlanost igen, de ott van okom rá, Magyarországon az nem egy szakma), de azért megjegyzem, ez a miért nem teszel feljelentést elég rossz szöveg. Egyszer voltam károsult a rendőrök győzködtek, hogy hagyjam a fenébe, mert úgysem lesz semmi.
2019. ápr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ên nem szidom őket, de!

19 éves voltam amikor megerőszakolt 3 cigàny faszi.

Bementem a rendőrségre, oké, iràny orvos.Megérkeztünk (esetleg leírjam a kórhàz nevét?) mondtàk a rendőrök, kis türelem, bemennek, aztàn megvizsgâl az orvos.Oké, kijöttek bementem.

A vizsgâlat "eredménye":

Erőszakos behatolàsnak nincs nyoma.

Megúsztàk.Én meg cipelem mint egy keresztet, két köcsög rendőr miatt.

Pedig màr 34 éves vagyok, de nem felejtettem el!!!!

És soha nem is fogom.

Esküszöm neked, így hogy most ez feljött, gondolkosás nélkül rúgnàm tökön bármelyik Isten barma rendőrt!

Na, ilyenek miatt utàljàk a rendőröket.

2019. ápr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én alapesetben csak a traffipaxozó rendőröket nem kedvelem (őket se utálom), különösen, ha akkor és ott trafiznak, ahol a sebesség túllépése sem lenne balesetveszélyes.


Amit én nagyon undorítónak tartok, hogy a rendőröket sokan azon az alapon szidják, hogy korruptak. Honnan tudja a szidó ember ezt? Úgy, hogy elkapta a rendőr, mikor autójával csinált valami szabálytalanságot (gyorshajtás, tilosban parkolás, szabálytalan megfordulás/kanyarodás stb.). Ő meg pénzt adott a rendőrnek, amit az elfogadott és nem volt folytatása az ügynek. Nos, eben az esetben egyvalakinek biztosan nincs joga elítélnie a rendőröket korrupció miatt: annak, aki korrumpálta őket...

2019. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően az a baj, hogy az emberek igazságot szeretnének.


A rendőr viszont nem igazságszolgáltató, ő csak kijön, felveszi a jegyzőkönyvet, nyugtázza a helyzetet aztán elmegy, megír egy jelentést és kész. Onnantól a jogi háttéren, ügyvédeken, pereskedésen múlik minden.


Az sem egyszerű, hogy átlag embertől akinek még egy postai csekk befizetése is nehézséget okoz, nehéz elvárni, hogy profi módon ismerje a jogi hátteret, törvényeket. Azt a hátteret amire külön szakma épül. mint az ügyvédeké. Még értelmes embernek is baromi sok utánajárásába kerül ezeknek utána járni, sokszor érthető, hogy úgy van vele az ember, ott b...ssza meg az egész.

2019. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as.

Sok dologgal van így az ember. Sajnos vannak dolgok, amiken ha végigmész, ugyan oda lyukadsz ki.


Az erőszakon átesett Hölgyet sajnálom. Nem lehetett volna rendőrök nélkül látleletet vezetni?

Vannak ilyen szemét emberek.

Annak ellenére, hogy a fent említett dolgok szerint élek, nekem is meggyűlt velük a bajom, viszont azt a két személyt vetem meg.

Értem azt is, hogy sokaknak az alap dolgok is nehezek, de talán kinövi a társadalom.

Szoktam én is jogok után olvasni, de ha valami olyan volna, inkább mennék egy hozzáértőhöz, mik a lehetőségeim. Ha a bagóra nem sajnálom a pénzt, a tudásomra sem fogom.

Köszönöm a kulturált válaszokat.

2019. ápr. 10. 23:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi alapján rendeljék el a nyomozást, ha az orvos azt mondja nem történt semmi? Nem a rendőrök hibáztak ott kedves hölgy.
2019. ápr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!