Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tolvaj a munkahelyen? Mit...

Tolvaj a munkahelyen? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van a munkahelyemen egy férfi, aki rendszeresen kunyerál irodaszereket. Az a kategória, aki mindent visz ami mozdítható (wc papír, kéztörlő, szappan stb).


Az elején adtam neki 1-2 dolgot mert azt hittem, hogy a munkavégzéshez kell, aztán rájöttem, hogy szépen viszi haza.

Ezekért a dolgokért én felelek, van egy keret amit minden hónapban be kell osztanom és adnom kell másnak is belőle, ha elfogy, akkor nem tudok mit csinálni.


Amikor rájöttem, hogy gátlástalanul lop, akkor megszüntettem az "adakozást", és szigorítottak is a kereten meg a rendelési mennyiségeken.


Folyamatosan járkált be hozzánk és nézett körbe, hogy hol mi van. Már 1 hónapja nem adok neki semmit.


Ma kiraktam a folyosóra egy kis dobozt, ami tele volt tollakkal és jegyzettömbökkel. Bementem a mosdóba 2 percre és mire visszaértem eltűnt.


Lementem a biztonsági őrökhöz, hogy legyenek szívesek visszanézni a kamerát, de holnap lesz bent az illetékes aki ezt megteheti, úgyhogy holnap lent kezdek.


Nagyon elborult az agyam, nem egy összeg ami benne volt, de mint mondtam másnak is kell. Egyszerűen pofátlanságnak érzem, hogy valaki ilyen gátlástalan gyökér legyen és nem fogom annyiban hagyni.


2 lehetőség van:


1. Ha kiderül a kamerán, hogy ő volt az (99%, mert egyfolytában ott ólálkodott), akkor szólok neki mindenki előtt, hogy legyen szíves visszahozni, mert másnak is kell.


2. Egyenesen a főnökéhez megyek.


Ti melyiket választanátok?

Azèrt húzok jobban az első variáció felé, mert talán egy nyilvános megaláztatás elég lenne ahhoz, hogy elgondolkozzon és befejezze ezt a lopkodást.


2019. ápr. 11. 12:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szólj a főnökének.


Utána;


Érdemes lenne az irodaszereket ezentúl szétosztani kis tasakokba és ráírni, hogy melyik kié, utána átadni mindenkinek a sajátját. Aztán mindenki azt tesz a sajátjával, amit szeretne; megtartja vagy elajándékozza.

2019. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, vannak ilyen öntörvényű dolgozók, akiknek szar a fizu és úgy gondolják, elégtételt vesznek. Ez a tipikus “kieszem a vagyonából az uraságot”. Ha pedig Te vagy az irodaszer felelős, akkor meg pláne szedd össze magad, találj ki valamit, még mielőtt téged tesznek ki.
2019. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyértelműen a főnöknek szólnék, ez nem az te hatásköröd.
2019. ápr. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Beszéltem azóta az IT-sekkel, pont oda nem lát a kamera, ahol ez az eset történt. Mivel 99,9%-ban biztosak vagyunk abban, hogy ő lopta el, de bizonyítékunk nincs, így azt tanácsolta az egyik biztonsági őr, hogy tegyünk ki csalit.


A folyosót végig látja a kamera, oda fogjuk kitenni a cuccokat és ha van olyan hülye hogy nem tudja merre lát a kamera, akkor lehet mázlink lesz és felveszi.

2019. ápr. 21. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!