Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy egyik...

Miért van az, hogy egyik boltban sincs olyan eladó, aki szimpatikus lenne, vagy csak jól csinálná a dolgát?

Figyelt kérdés
Már mindenhol voltam, és nagyon nagyon kevés hely volt, ahol bármennyire is szimpatikus lett volna az eladó, vagy az aki épp ott volt. Ez miért van így? Pedig ők azok, akiknek ajánlani, segíteniük kellene. Jó a ruhaboltokban és éttermekben néha néha van egy egy "jobb" arc, de ez nagyon csekély mennyiség. Amikor az emberek azért dolgoznak, teszik ki magukat munkának, hogy utána elkölthessék a pénzüket, akkor miért nem jön oda az eladó, és szinpatizál a vevőkkel? Régen ez úgy működött hogy jött a vevő, és a kiszolgáló személyzet ajánlani tudott valami olyat, amire a vevőnek szüksége volt. Megtetszett és meglett. Ez miért nincs így itthon? Hova tűntek el azok a jó ajánlatok, ajánlókkal? Külföldön ez jól működik?

2019. ápr. 16. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én éltem úgy működött, hogy kasszás a sor ellenére felállt és lezárta a kasszát vagy egy bagettek 1 órát álltam sorban...


De amúgy emberileg kedvesek voltak és segítettek, ha szükségem volt rá.


Idehaza én találkoztam szuper eladóval.

2019. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
110 nettoért te sem rajonganál körbe mindenkit napi 10 órába...
2019. ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem őket, ugyanazt tudom mondani mint a kettes válaszoló. Valamint munkaerőhiány van, a boltok nem nagyon válogathatnak abban, hogy kik dolgozzanak náluk. Ezért én is úgy látom, hogy egyre gyengébb a mezőny.
2019. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az a halálom, ha a nyakamban van egy ilyen "segíthetek", amint beléptem...
2019. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Felhígult ez a szakterület is. Kell, nem kell a végzettség hozzá, kevés a munkaerő, így jön/megy mindenki.
2019. ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Külföldről csak jókat hallottam, ilyen téren. Csak nálunk ilyenek a körülmények. 4-es, én is így vagyok vele, de ha az olyan jó szándékkal jönne oda, azt sokkal jobban bírnám, és tényleg segítene. De az az igazság, hogy még a készletek is olyanok, amit nagyon nagy részben nem vennék meg, még ha más, pénzes ember lennék akkor sem. Pedig olyan jó boltok lennének. Mikor jön valami változás? Mikortól lesznek kedvesek az emberek (eladók)?
2019. ápr. 17. 00:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Dehogyis.. Külföldön ugyan úgy vannak bunkó eladók, mindenhol. Stresszes munka, egész nap emberek között, kevés fizetésért. Nyilván Németországban sokkal jobban keres egy kasszás, de az ottani viszonyokat tekintve alja.


Menj be egy prémium üzletbe. Hugo Boss-ba pl. a Deák környékén. Ott kifogástalan megjelenésű és modorú eladókat találsz akik értenek a dolgukhoz. Egy Tally Weil-be ahova 16 éves gimis lányokat vesznek fel óránként 700 forintért ne várj csodát.

2019. ápr. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Azért itt külföldön (esetemben Hollandia) lényegesen kisebb a bunkó eladók aránya. Ha eddig találkoztam is ilyennel a 10 év alatt, az inkább afrikai vagy közel-keleti bevándorló volt, közülük is csak elenyésző számban. Ha itt bepanaszolja őket az ember, elég hangsúlyos dorgálást kaphatnak.
2019. ápr. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na meg ha azt nézzük, hogy az itteni viszonyok között alja-e, akkor is az a helyzet, hogy itt még a minimálbérből is megengedhet magának az ember egy külföldi (akár Európán kívüli) nyaralást.
2019. ápr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Tegyük hozzá, hogy az ilyen Hugo Boss és "prémium" üzletek alkalmazottai is pont ugyanakkora prosztó, lekezelő módon tudnak viselkedni, csak jobban néznek ki.
2019. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!