Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már más is olyan helyzetb...

Volt már más is olyan helyzetben, hogy hiába küldözgette az önéletrajzokat nem kapott visszajelzést? Mit tanácsoltok ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Már teljesen kétségbe vagyok esve.Rossz ez a helyzet,meg jönnek mások is a nem helytálló meglátásaikkal.Nem is miattuk,magam miatt rossz a helyzet,de nem látok kiutat.

2019. ápr. 17. 12:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, na most kicsit jobban ráérek :D

Bizony, úgy nézd, hogy nem a cégnek küldöd az önéletrajzod, hanem egy másik embernek. Neki csak munka, hogy az akár több száz önéletrajzból kiszortírozzon egy párat, nem fogja egyesével mindet elbírálni, ennél felületesebben szoktak szűkíteni, ezért is írtam, hogy nagyon figyelj, mit küldesz el. Ő csak egy "darab papírt" lát belőled, nem ismer személyesen, nem kötődik hozzád érzelmileg, arra fog törekedni, hogy a saját dolgát megkönnyítse.

Mindig legyen egyszerű és átlátható az önéletrajzod, nem kell sok rizsa, csak a lényeg, az is úgy, hogy ránéz az illető és az orra előtt van minden adat ami lényeges, és lehetőleg jó sorrendben. Ha sokat kell rágódnia rajta, félre fogja dobni. A képről szóltam már, biztos vagyok benne, hogy sokan rögtön arra néznek rá először, az alapján válogatnak. Én általában a legrégebbi, vagy leginkább munkakörhöz vágó tapasztalatokat szoktam részletezni, a többit csak címszavakban, de érdemes pontokba szedni, hogy lássa, nem otthon malmoztál évekig.

Ja és még valami fontos: figyeld a friss hirdetéseket. Én pár órás, de nagyon max. egy napos keretet szoktam adni magamnak, ha az letelt és nem speciális munkakörről van szó, arra jó eséllyel már keresztet lehet vetni.

Minden HR-esnek megvan, mennyi önéletrajzot hajlandó feldolgozni, ha nála 150 a határ, akkor a tiédet már a kukába fogja iktatni, ha a 151. jelentkező vagy.

2019. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
*legfrissebb munkatapasztalatokat szoktam részletezni, na. Nem tudom, hogy sikerült fordítva írnom :D
2019. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsó tanács, aztán hagylak élni :D

Ne add meg a lehetőséget a HR-esnek, hogy előre kiszortírozzon téged az előítéletei alapján. Hacsak nem olyan munkakörre jelentkezel, ahol előny az egyediség, dobd le magadról a stílusod, a világnézeted és legyél a képen teljesen átlagos, a klasszikus értelemben vett elegáns férfiként, nőként is. Vedd ki a plusz fülbevalókat, takard ki valahogy a tetkókat, ha nő vagy, egyszerű sminket készíts ne feltűnőt, minden kiegészítőd basic legyen, a ruhád is, munkakörhöz illően vagy visszafogott színű felső, vagy teljesen átlagos blézer/zakó, átlagos frizurával. Nagyon extrém hajfestésnél akár egy régebbi képet is használhatsz.

Csúnyát fogok mondani, ha kisebbségi vagy, esetleg még "véletlenül" túl is exponálhatod csak annyira a képet, hogy ne lehessen megmondani teljes bizonyossággal a bőrszíned.

Lehet, hogy élőben padlót fog fogni az illető ha meglát, de ott legalább van rá lehetőséged, hogy bebizonyítsd, hogy te bizony jó munkaerő vagy és nem olyan ember, mint amit ő a "magadfajtákról" gondolna. Persze, így is kétesélyes a dolog, ha esetleg beleesel egy olyan kategóriába, amit a HR-es nem szívlel, elkönyvelhet így is bukónak, de legalább egy lépéssel közelebb kerülsz a célhoz és van esélyed megnyerni a bizalmát.

2019. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is melót keresek, pontosabban gyakornoki állást. Nem nagyon jeleznek vissza, ami abból probléma hogy van ez a GDPR és tájékoztatniuk kell arról, hogyan kezelik az adataim. Várok 1-2 hetet és amelyiknél nincs a honlapon tájékoztató, írok hogy kérem a tájékoztatót az adataim kezeléséről. Fényképes önéletrajz pedig lassan a múlt. Sok helyen kapásból visszadobjàk már, mert csak adatvédelmis problémát okoz.
2019. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, ugyan ez a helyzet.

Szituációk miután jelentkeztem.

1. Automatikus e-mail, hogy majd értesítenek

2. Tényleg kapok egy e-mailt vagy sms-t, hogy fognak értesíteni.

3. Vissza se írnak, nem is szólnak

4. Tényleg felhívnak egy próbanapra (ami még csak egyszer történt meg a kb. 100 jelentkezésből, de nem vettek fel)

Fel a fejjel. Én csak cirka 7 hónapja keresek munkát... Konkrétan ki tudnám néha tépni a hajamat, amiért válaszra sem méltatnak.

2019. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a helyzet nálam is. Ráadásul nálam még rátesz egy lapáttal az is, hogy Felvidékről szerettem volna Győrben munkát találni, de a 20-25 jelentkezésből 2 ha visszajelzett. Szóval tényleg nagyon nehéz munkát találni, és bár hiába van meghirdetve sok állás, olyan szintű a túljelentkezés, hogy meg sem nézik az önéletrajzot.
2019. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Voltam és még leszek is. Van szakmám, de nem szeretem, így nehéz gyári munkánál sokkal jobb állást találni, pályaválasztásnál nem volt meg a fejemben, hogy mit csinálnék szívesen és azóta sem sikerült rájönnöm. Most lényegében a szakmámban dolgozok, annyira nem szeretem, de volt ettől sokkal rosszabb helyem is, ahonnan szinte futva menekültem. Na, de nem az a lényeg. Ezt a munkahelyet úgy találtam, hogy elmentem személyesen egy önéletrajzzal, beszéltem az illetékessel, szerencsém volt, mert pont embert kerestek, így alig egy hét múlva már kezdtem. Előtte hónapokig küldözgettem mailben, válasz sok esetben nem érkezett, 1-2 esetben kerestek meg telefonon, amiből ritkán állásinterjú is lett, de munkahely nem. Ahol eddig dolgoztam, szinte minden esetben személyesen adtam le önéletrajzot. Volt egy hely, ahová egy csomószor jelentkeztem neten, de mindig elutasításban volt részem. Aztán utoljára megpróbáltam személyesen leadni egy önéletrajzot, miután egy órán belül állásinterjún voltam, aztán fel is vettek. Sajnos nagyon nem jött be ez a munka (pedig korábban már csináltam), így rövid idő után elváltak útjaink. Szerintük ügyes voltam, miközben én utáltam az egészet.

Véleményem szerint a netes önéletrajzküldés időpocsékolás, ismerős által vagy pedig az adott helyet személyesen felkeresve lehet a legnagyobb eséllyel állást találni.

2019. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én sosem hirdetésre jelentkezem. Kiválasztom a szakmámmal foglalkozó hazai cégek közül azokat, amiknek tudom az elérhetőségét, és elküldöm nekik a cv-met. Nemcsak csatolmányként, hanem az emilbe is bekopizom (hátha lusta külön megnyitni, így csak le kell görgetnie.) Home office-ben dolgozom, a megrendeléseim számának növeléséhez küldök ki így cv-sorozatot. Kb fél éven belül többen (4-en, 5-en) keresnek, hogy félretették az életrajzomat, van munka, vállalom-e. De nagyon sokat, mondom, több százat kell ehhez szétküldeni. Így viszont működik.
2019. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!