Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem válaszolnak a...

Ági258 kérdése:

Miért nem válaszolnak a kollégák az általam küldött e-mailekre?

Figyelt kérdés
Irodában dolgozom recepciósként. Munkával kapcsolatban küldtem több alkalommal is e-mailt pár kollégámnak és a főnökömne,de nem válaszoltak. Amikor személyesen találkoztam velük, akkor rakerdeztem, hogy látták-e mit írtam és csak annyit mondtak, hogy igen vagy nem. Nem is fektették ki, hogy miért nem írtak vissza.
2019. ápr. 22. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leszarnak
2019. ápr. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényegi válaszra lett volna szükséged tőlük munkaügyben, vagy csak udvariassági választ vártál?
2019. ápr. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tapasztaltam én is rengeteg helyen.


Kiküldök egy mailt és jön 1-2 válasz. Nálunk az egyik főnök meeting-en tartott előadást erről, hogy írjunk egymásnak vissza, de ugyanúgy csak 1-2 ember ír vissza, a többiekhez külön szóban kell odamenni; másnak detto, főleg a főnök teszi fel a kérdést "én minek küldök nektek email-t?".


Van olyan aktuális magyar kolléganőm, aki a mai napig tartozik nekem pénzzel egy közös dologért, amit ő is akart és én vettem meg (de ő más eset; kiskirálynőnek képzeli magát, aki pl azt hiszi, elég, ha pár emberrel törődik, a többit ignorálja).


Sőt, néha azt éreztem (előző helyeimen főleg) egyes külföldi kollégáknál, hogy nagyon buták - egyszerűen a szájukba kellett rágni mindent. Pl, kiment egy mail hogy lesz csapatépítő az xy utca 9 szám alatt és feltettek hatszáz kérdést az idődet rabolva, hogy hogyan kell elmenni, nem értették meg, szóval már úgy mondtad el, mint egy 70 alatti iq-jú embernek, szépen le is írtad papírra (amúgy telefonjukon van térkép) és nem mentek el, arra hivatkozva kövi nap, hogy túl bonyolult (pl szállj fel a 4-6 villamosra, menj el a Király utcáig, sétálj át az úttesten, ott a kfc).


Vagy kiment egy mail egy munkahelyi változtatásról/újításról részletesen és konkrétan felmondatták Veled a levelet (ráadásul a cigi vagy ebéd szünetedben), ahelyett, hogy elolvasták volna.


Arról nem is beszélve, hogy néha rossz volt látni, ahogy gyötrődnek, mert pl kell nekik egy nap szabi vagy valamilyen training-re el akarnak menni, de konkrétan Neked kell megkérdezni, mert annyira buták, bizonytalanok, nem fogják fel a dolgokat.


Én elgondolkoztam, hogyan lehet, hogy egyáltalán képesek reggel odáig eljutni, hogy kimennek a wc-re. Aztán rájöttem;


NEM BUTÁK ŐK, hanem nem stresszelik magukat és lexarnak mindent és mindenkit.


A főnöknek is gondjai voltak, hogy a kiküldött dolgok után oda kellett menni és személyesen elmondani a csapat 90%-nak. Ezért sokat panaszkodott. Nem egyszer mondtam neki, hogy NE tegye; küldje ki a mailt és ennyi, ha valaki nem követi az utasításokat és hibát vét, annak written warning; legalább megjön a kedvük és nem lesznek ennyire lusták.


Amúgy nekem pont pár hete volt egy gondom, pont az email-ek lesz.rása miatt; kiküldtem 2-3 emailt, hogy az éves szabimat hogyan venném ki - januárban rábólintott a két másik kollégám és nem rég ordítva lebaxtak érte, mert "velük nem törődve, nem csapat játékosként elloptam a szabikat". Mondom, hogy erről emailt küldtem, de csak bután néztek. Nem is részletezem, mert csak felbaxom magam, a vége az lett, hogy vissza kellett adnom a szabikat és ők mennek el rá és még az egyiküknek áll feljebb, hogy a Húsvét hétfőt ki mertem venni (mert ő nem akart bemenni ma se).

2019. ápr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem igényel választ akkor én sem szoktam válaszolni. Ha ráfaragnak valamiért te fedezve vagy, elküldted, a gépben benne van.
2019. ápr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

Ne stresszelj, Ágica. Nyugoggyále. Attól lenyugszol.

Emailt kiküldted, le kell szaharni. Te szóltál, ha ő tojik rá, hát te még jobban tojsz rá, rohadjon meg.

Tudod te, hogy hányszor beszopattak már engem? Ó, drágám. Aztán rájöttem, hogy a szopatás társasjáték, és az is kiderült, hogy jó vagyok én ebben.

Lazítsál. Csudajó lesz.

2019. ápr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen ám utolsó, de, ha valami van, akkor a kérdezőt veszi elő valamelyik emberke, hogy miért nem lett kikomunikálva, aztán, ha ő elmondja, hogy ő küldött email-t, majd néz nagy boci szemekkel az illető, hogy nem jött meg neki. Esetleg rákeres a mail-re, kitörli vagy beteszi a spam-be és mutatja, hogy a bejövői között nincs vagy a spam-be ment és, ha szóltak volna neki, akkor kiszedhette volna onnan.


Aztán a kérdezőt billentik fenékbe, hogy csak fél lépéseket tett meg, hogy közölje az infót, mert a kollégái tiszteletlenek és lusták.


H legalább visszaírnának annyit, hogy "Dögölj meg!", be tudja védeni magát a kérdező, plusz, alap udvariasság, hogy egy email-re válaszolunk.

2019. ápr. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

#6 szerencsére a májkroszoftnál gondoltak az ilyen trógerekre is, akikről írsz:

- read receipt

- delivery receipt

Ha irodában dógozol, észnél kell lenni, mert jó hely az, csak sok a kócsag. Egy gyár se kutya, de tizedannyi ganéság van, mint egy irodában.

Szívesen.

2019. ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.
2019. ápr. 24. 23:50
 9/9 A kérdező kommentje:
A második felhasználó kérdésére válaszolva:lényegi és udvariassági válaszra is vártam(mind a két eshetőség előfordult már) .
2019. ápr. 24. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!