Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eladónőként milyen jogon...

Eladónőként milyen jogon várja el ezt a főnök?

Figyelt kérdés

Egy kisebb ruhás boltban dolgozom, egyedül vagyok kiszolágló, árufelrakó meg vigyázok, hogy lopás se legyen. Szóval viszonylag nagy felelősség, minimálbérért.

Úgy voltam vele, hogy amig végzek az egyetemen jó lesz, mert viszonylag rugalmas a program és van időm is tanulni.

Ezek mellett még képeket készitek, takaritok.


Most meg nem megkértek,hanem szó szerint parancsba adta a főnök, hogy minden nap készitsek 1-1 képet a ruhákról és áruljam ilyen facebookos csoportokban. Úgy gondolta, hogy majd én is megyek el feltenni a postára, ha esetleg rendelnek.


Szerintem meg egyáltalán nem tartozik az eladónői pozicióhoz ez a dolog és nem kötelességem elvégezni. Pláne elég messze van a posta, nem fogok neki oda gyalog járkálni.

Ilyenkor fizetésemelést szoktak adni(lassan 1 éve vagyok itt) nem plusz feladatokat a minimálbér mellé.

Ti mit szólnátok ehhez? Nem szeretném ezt elvállalni, csak még nem tudom hogyan közöljem, magyarázkodjak vagy elég annyi, hogy ezt nem csinálom és kész? 22n


2019. ápr. 29. 11:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Istenem, mennyi itélkező ember!


Elhiszem, hogy vannak olyanok is, mint akikről irt az egyik válaszoló, de én nem viselkedem úgy! Pasizni nem szoktam, van párom és szépen elintézzük otthon, amit kell.

Ma nem is dolgozom, mert itt hivalatos szabadnap van(nem Mo-i vagyok).

Nem minden másodnap dolgozom, hanem azokon vagyok reggeltől estig, a többin meg kevesebbet. Egyébként ha szükség van, hivnak és bejövök hamarabb vagy tovább maradok, nem vagyok kényeskedő liba!

De az biztos, hogy alaptalan itélkezésből és rosszindulatból ti jelesek vagytok! Nem csodálkozom, hogy ilyen pletykák keringenek rólatok, már tapasztalom, hogy igazak is.

2019. ápr. 29. 13:40
 12/16 anonim ***** válasza:
ja hogy nem is magyarországi boltról van szó. Ez esetben lehetetlen válaszolni, mert mások a szabályok Kínában , mások a szabályok Kongóban..
2019. ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

És a képkészítéshez ad fényképezőgépet vagy telefont? Biztosítja az eszközt?

Csinál egy accountot Faceookra vagy azt várja, hogy a sajátodat használd?

Amikor te a postára mész, ki viszi a boltot? Vagy a munkaidődön kívül kellene menned?

A postára való eljutást fizeti?

Mi áll jelenleg a munkaszerződésedben?


Megannyi kérdés. Én a helyedben ezeket elsőkörben letisztáznám, megbeszélném vele, hogy akkor ez a béremen hogyan változtat, mikor adja oda a szükséges eszközöket stb. Ingyen nem csinálnám, az biztos.

2019. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megbántani, nem rosszindulatból mondom, nincs semmi bajom veled, hiszen azt sem tudom ki vagy, nem ismerlek, de azok alapján, amit leírtál kicsit felszaladt a szemöldököm, tudod miért? Mert anyukám nekem pontosan ugyanilyen helyen dolgozik, mint te és neki ennél ezerszer több olyan dolgot kell még elintéznie, ami nincs szóról szóra beleírva a szerződésébe, de mégis el kell látnia annak érdekében, hogy a bolt működjön. Bonyolultabb adminisztrációs ügyeket is kell végeznie, áruért menni, rakodni, ide menni, oda menni, és igen neki is kell a bolt miatt postára szaladgálnia, meg még egy csomó más dolgot is csinálnia kell, amellett, hogy kiszolgálja a vevőket és figyeli a lopásokat.

Figyelj én úgy gondolom, hogy a főnököd nem kért tőled lehetetlent...annak fényében, hogy egy átlag bolti eladó sokkal több dolgot csinál munkaideje alatt, mint amennyit le írtál (nem ítélkezni akarok, csak van rálátásom egy boltos mindennapi életére).

Szóval ne haragudj, hogy ezt mondom, de a főnököd teljes mértékben jogosan kért meg téged erre, ilyen a boltos eladók élete, sőt sokkal nehezebb, mondom, nekem anyukám ennél sokkal több mindent csinál, pedig a bolt pici és ő is minimálbéren van.

De ha nem akarod ezt csinálni, akkor nyilván minden jogod meg van hozzá, senki nem kötelezhet olyan dologra, amit nem akarsz, ahhoz senkinek nincsen joga, csak tudod nem fair ez így a többi eladónővel szemben. Nem vagy hajlandó elmenni néha a postára, de ugyanannyi, sőt még több fizetést várnál el, mint a többi eladó holott, ha nincs is szó szerint megemlítve a szerződésedben (amúgy szerintem ez simán beletartozik az egyéb rovatba....) ugyanúgy neked is a feladataid részét képezné. Ne haragudj, de nem tudok igazat adni neked. Természetesen mondhatsz nemet a főnöködnek, de akkor majd ne csodálkozz, ha keres valaki mást helyetted, akinek nem fog áthidalhatatlan akadályt jelenteni, ha néha adminisztratívabb, vagy éppen szaladgálósabb feladatot is el kell látnia. És ne haragudj, de ebben az esetben a főnöködnek lesz igaza.

Ha én lennék a főnököd elgondolkodnék azon, hogy vajon akarom-e hogy ott legyél...nem akarsz eleget tenni egy teljesen egyszerű feladatnak, amit ráadásul nem is állandóan kéne csinálnod, legalábbis én el nem tudom képzelni, hogy ez napi szintű lenne. Amúgy érdekelne, hogy szerinted kinek kell ezt csinálnia, ha nem neked? Nyilván, ha egy nagyobb multibb boltról lenne szó simán rásózhatnád valaki másra, de így kire bíznád? A főnök azért adja a fizudat hogy te csináld, amivel megbíz, nem végeztetheted el vele.

Egyetértenék veled, ha a legközelebbi posta 100 km-el arrébb lenne, amit ne haragudj, de kétlek és még nem találták volna fel a mobil telefont, amivel egyetlen másodperc alatt pöpec kis képeket lehet csinálni...akármiről...akár ruhákról is. Nem tudom hol dolgozol, de én pl egy icipici faluban élek és még itt is van posta és a fényképezős telefont is feltalálták.

Fizetésemelést pedig ne várj ezek után...

Nekem anyum öt éve dolgozik abban a boltban, ahol most van és mégsem jár neki több pénz és sokkal több mindent be kellett már vállalnia, mint neked, szóval még egyszer ne haragudj, de nem tudunk melléd állni, mert jogtalan a felháborodásod, ez neked feladatod lenne...

Egy jó tanács a továbbiakra nézve: nagyon gyorsan szokj hozzá a gondolathoz, hogy a munkahelyen plussz feladatokat is el kell végezni, ezt most az eladói szakmától függetlenül mondom...én nem boltban dolgozom, mégis csinálok olyanokat, amik nincsenek benne a szerződésemben, mert evidens, hogy amíg ott vagyok azokat is el kell intézni. Akár irodára kerülsz, akár valami tudós-kutatós munkád lesz, akár tanár, akár kőműves, akár takarító, mozdonyvezető, telefonos ügyintéző az ember mindig lesznek olyan plussz feladatok, amikre a munkaadód kötelezhet. Ha nem tetszik, keresnek valaki mást helyetted.

Tényleg ne haragudj, nem megbántani akartalak, nem vagyok rossz indulatú ember, csak tudod így hogy tudom, milyen egy boltos élete/munkája, sőt én magam is voltam már ilyen helyen dolgozni, ezek után úgy érzem ez még egy olyan feladat, amit még mindenféle nehézség nélkül el lehet intézni és el is intézi az eladónők többsége, Nekem valahogy evidensnek tűnik, főőőleg egy ruha boltnál, sőt még többet is nehezebbet is csinál egy átlag eladó, te pedig egy ennyire egyszerűt sem akarsz elintézni és még kérnél érte több pénzt...hát ne haragudj de nem.

2019. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Arról nem tehetek, hogy néhány nap laza és van időm másra is, attól ugyanúgy itt telik el az időm."


Na látod, a sok üres unatkozós idődben pont meg is csinálhatod,

hiszen arra az időre is megkapod a fizetésedet ami a semmittevéseddel telik.

2019. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha belefér a munkaidődbe, szerintem ne panaszkodj, még izgalmasabb is lesz, mint csak ülni egész nap és várni a vevőket. A munkakörbe szerintem passzol.
2019. máj. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!