Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondod meg szépen a...

Hogyan mondod meg szépen a kollegáidnak, hogy előbb tanulsz meg klingonúl mint hogy nekikezdj annak amin ők beszélnek?

Figyelt kérdés

Én vagyok az egyetlen az irodában aki nem beszéli a helyi nyelvet, így jobb híján marad az angol. Erre most van lehetőség a cégnél nyelvórákat venni és a fél iroda küldene oda.


Én szeretem a munkahelyemet, a munkatársakat és támogatom az integrációt is egy bizonyos fokig de hogy most én heti 5 órát foglalkozzak egy olyan nyelvvel aminek hosszas hallgatása után émelyegni kezdek..



2019. máj. 15. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem érthetö a kérdésed egészen.

Ha például szlovák, holland, etióp vagy egyéb nem-angol nyelvü területen élsz és dolgozol, akkor alapelvárás feléd, hogy az adott ország nyelvét veszéld, szóval jogos, hogy elvárják töled!

2019. máj. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
*beszéld
2019. máj. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos elég rossz néven vehetik esetlegesen, ha nem mész el...
2019. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már miért lenne alap elvárás? Alap elvárás mondjuk adózni, emberként viselkedni, értelmes része lenni a társadalomnak. Azt hogy ezt milyen európai nyelven teszem saját dolgom.
2019. máj. 15. 20:31
 5/16 A kérdező kommentje:
# hármas, én is ettől tartok kicsit... Nem nagyon tudom, hogyan kerüljem ezt ki. Ráadásul kis, intenzív csoportról van szó szal még csak else tudom kummantani.
2019. máj. 15. 20:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki valahova elköltözik, letelepedik, munkát vállal, igen is törekedjen arra, hogy a helyiek nyelvét beszélje. Magánvélemény off.


A kérdésre válaszolva: mennyire kötelező? Szerintem akkor járnál a legjobban, ha leülnél a feletteseddel korrekten átbeszélni hogy ezt te nem szeretnéd, de a munkádat és a munkahelyed szereted, így ha lehet, akkor kimaradnál ebből.

2019. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért elárulhatnád, milyen nyelv az, ami ennyire undorító számodra
2019. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Már miért lenne alap elvárás? Alap elvárás mondjuk adózni, emberként viselkedni, értelmes része lenni a társadalomnak. Azt hogy ezt milyen európai nyelven teszem saját dolgom."


Igen, amit írtál, az IS része az alapelvárásoknak, de az is, hogy ha valahol élsz, akkor tiszteled annyira az ottaniakat, hogy az ö nyelvüket használod. HA nem teszed, akkor ez az ottaniak számára azt jelzni, hogy lenézed öket (ahogy teszed is a kérdésed alapján!).

2019. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
2019. máj. 15. 22:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez tényleg elég kemény
2019. máj. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!