Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elhallgatásnak számít munkahel...

Elhallgatásnak számít munkahelyen ha nem mondok el olyasmit amit nem is kérdeztek? Diploma?

Figyelt kérdés

Olyan munkára vettek fel amelynél az érettségi volt követelmény. Nekem diplomám is van, de ehhez a munkához nem kellett hát nem írtam be.

Ők azt kérdezték van-e érettségim, erre a válasz az hogy van. Ezen felül még van más is de azt ki kérdezte? Senki.


Most meg mégis kiderült a diploma és azzal vádolnak hogy etikátlan volt eltitkolni.


De hát ki titkolta el? Ez fogalmi zavar? Ők nem kérdezték én nem mondtam ennyi!

Eltitkolás akkor lett volna ha rákérdeznek és azt mondom nincs.



Mi lehet ezzel az egésszel a gondjuk főleg úgy hogy a diploma a kutyának se kell a munkahelyen akkor eleve nem mindegy van vagy nincs?


2019. máj. 17. 08:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Dkplomával több bér jár neked, volt aki érettségivel több évtizeden keresztül kevesebb minimálbért kapott mint a diplomások - tehát a diplomás minimálbér már akkor is létezett...
2019. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Dkplomával több bér jár neked, volt aki érettségivel több évtizeden keresztül kevesebb minimálbért kapott mint a "


És TUDJÁTOK MI A DURVA??? HOgy ennyi ésszel ez egy élő ember!!


Diplomával több pnz jár nekem... apám és MINÉL TÖBB?


Minél? Mi az az összeg aminél több jár nekem??? Konkrétan?


És bónusz kérdés: most hogy a munkáltató is megtudta diplomás vagyk akkor hol ez a többlet pénz? Akkor hol van adja már ugye??



Ja és újra: diplomás minimálbér nincs és soha nem is volt. 10 éve se 20 éve se most se semmikor.

2019. máj. 17. 17:32
 13/18 A kérdező kommentje:

Kis olvasnivaló


Diplomás minimálbér 2019


[link]


Nagyon sokan kérdezik tőlem, főként pályakezdők, hogy mennyi a legkisebb bér, amit egy diplomásnak, felsőfokú végzettséggel rendelkezőnek ki kell fizetni. Mielőtt konkrét összegeket mutatnék Neked, had oszlassak el egy nagyon gyakori tévhitet.


Ilyen, hogy “diplomás minimálbér” nem létezik!



ENNYI

2019. máj. 17. 17:33
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha önmagadnak megválaszoltad a kérdést és másokat leszólsz minek tetted fel egyáltalán ha hát hiszen pontosan tudod a választ?

Közalkalmazotti bértábla szerint is megvan az eltérés érettségivel - és diplomával rendelkező munkavállaló jövedelménél, nézz utána ha akarsz.

Ego-puffogtatásban stb nem veszek részt mert minek.

2019. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Közalkalmazotti bértábla szerint is megvan az eltérés érettségivel - és diplomával rendelkező munkavállaló jövedelménél, nézz utána ha akarsz."



Bocsika ... és EZT KI KÉRDEZTE? ÉN TALÁN??? ÉN aztán nem!!


Én ezt kérdeztem,. Ezt és nem mást:

"Elhallgatásnak számít munkahelyen ha nem mondok el olyasmit amit nem is kérdeztek? Diploma?"


ennyi!! Erre egy gyökérállat behozza a diplomás minimálbért ami egyrészt

-NEM LÉTEZIK (továbbra sem)


-és ráadásul KI KÉRDEZTE EZT? Én aztán nem

2019. máj. 17. 21:48
 16/18 anonim ***** válasza:

"Közalkalmazotti bértábla szerint is megvan az eltérés érettségivel - és diplomával rendelkező munkavállaló jövedelménél, nézz utána ha akarsz"


Ja és ez a kijelentés így ahogy van egy BAROMSÁG. mert NEM IGAZ.... abban az esetben igaz ha az adott diploma a munkakör betöltésénél figyelembe vehető, evidens és logikus.


Ha én takarítónak jelentkezek diplomával nem fognak bértáblás diplomás bért adni miért is adnának

2019. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ismertem óvónőt aki átment közalkalmazotti állásba, munkakörhöz a diploma sehogy, smemilyen formában nem kapcsolódott, mégis a diplomásoknak megfelelő fizetést kapta.
2019. máj. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Pár éve ezt én is megszívtam, beadtam egy diplomamentes önéletrajzot betanított munkára, az interjún sem volt kérdés. Aztán az első nap reggel egy régebbi munkatársamba futottam bele, egy megjegyzés a részéről, és nem kellett többet mennem.
2019. máj. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!