Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnak egyesek munka...

Hogy tudnak egyesek munka nélkül élni?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy valaki évekig nem talál munkát, vagy inkább nem szeret korán kelni, nem hajlandó 40 km-t buszozni naponta, és ha nem talál a 300 fős zsákfalujában neki megfelelő munkát jó fizetéssel, akkor inkább el se megy dolgozni?

Én azt látom, hogy sok munkahely van, nagy a választék még a képesítést nem igénylő munkákból is, tehát 8 osztállyal is ellehet helyezkedni, mégis sokan itt panaszkodnak, hogy nem találnak munkát.

Én már több, mint 30 éve dolgozom, mindig volt munkahelyem. Van szakmám, de nem abban dolgozom jelenleg, és mégis 250 ezret viszek haza havonta. Nem rég hagytam ott a régi munkahelyem, utána egy helyre küldtem el az önéletrajzom, és 3 nap múlva már fel is vettek. Amúgy a dél-keleti országrészben lakom, úgyhogy nem érhet az a vád, hogy Pesten vagy Győrben könnyű ezt megcsinálni.



2019. máj. 20. 10:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Amúgy az 5. hsz-ben elég jól leírták: van egyfajta indokolatlan elvárás a munkanélküliek felé, hogy bármi áron találjon állást.

Ma már ez túlhaladott felfogás. Sajnos én is beleestem ebbe a csapdába. Amikor először voltam állás nélkül, családi nyomásra elvállaltam az első adandó lehetőséget. Nagyon rossz fizetésért, nagyon nem nekem való munkát. Egyévig nyomtam, undorral mentem be minden nap. Később láttam, hogy sokkal jobban tettem volna,ha inkább a nyelvtudásomat fejlesztem ez idő alatt.

Másodszorra már nem estem ebbe bele, évekkel később ilyen helyzetben befizettem egy OKJ-s tanfolyamra, amivel el tudtam helyezkedni és ha nem is szerettem csinálni, legalább nem utálattal dolgoztam le a műszakokat és a fizetés is duplája volt, mint annak előtte. Szóval ha nem kenyérre kell, nem kell elvállalni minden gályamunkát.

2019. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
67%

Megéri bemenni havi 250 ezerért dolgozni?? Csak kerdezem, megeri lehuzni napi 8 -10 orat, igy hogy hitel nelkul havi 250 ezerbol egy ki..ott lakast nem tud venni az ember, 60 eves korara sem.

Megeri dolgozni ugy hogy a fonokodnek tomod a zsebed azzal hogy dolgozol az o munkahelyen? O meg milliokat keres havonta.

Megéri ugy felkelni hogy, Pesten a 250 ezer arra eleg hogy ne halj ehen?

Meg kulfoldi nyaralas sem tud au ember sporolni.

Van egy webshop nem irom le a nevet. De 2018 as evben 1 milliard 700 millioval zartak. 97 millio adozott eredmennyel.

Es azon a webshopon kinai kutyuket arulnak.

A 100 millio adozott penz tulaj zsebeben landol es ostalekkent kiveheti.

Neked mennyit kell ahhoz dolgozni hogy legyen 100 milliod?

Es ez a ceg 2013 ban alakult. Radasul dobozos webshopjuk van csak, 1 milliard 700 millio,rengetek penz es meg csak sajat termekjuk nincs. Megrendelik kulfoldrol es eladjak itthon a termekeket.

Ha valaki megragad ehhez vagy hasonlo leheroseget,akkor megeri dolgozni masnak.?

2019. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!