Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti milyen munkát keresnétek a...

Ti milyen munkát keresnétek a helyemben? 26/N

Figyelt kérdés
A napokban létszámleépítés miatt felmondtak nekem. Rajtam kívül még 3 embert küldtek el tőlünk meg még párat a Győri szereldéből. Szerdei adminisztrátor vtam és most lett vna 1 éve hogy ott vagyok. Egyedül nekem van a 30 napos felmondási idô és a főnök úgy érzem nem akar elengedni mert hogy még csináljak meg pár dolgot. Nincs nyáron megrendelés meg emelés is volt így nem tudják fizetni ezt a sok embert. Abszolút meg voltak velem elégedve, szorgalmas vtam mindent megtettem amit kellett és ez nagyon váratlanul ért. Helyemre nem fognak felvenni és akik csinálták ezeket a munkákat visszaadják nekik. Pedig én pont azért vtam h tehermentesitsem őket. Párom segített beszerezni ide és azt hittem végre lesz egy biztos helyem. Ő folyamatosan fejlődik feljebbléptetik én meg sehol nem vagyok hozzá képest. Előtte 1 hetet dolgoztam összeszerelőként de az nem nekem való. Aztán azelőtt 1 hónappal meg végetért a kormányablakos munkám ahol 2 és fél évig dolgoztam közfoglalkoztatottként. Kevés volt a fizetés és nem hosszabbítottak már. Itt ahol most vtam volt eddig a legjobb fizetésem és szerettem csinálni. Kisgyermeknevelô okjs szakmám van de akárhányszor probàlkoztam vele elhelyezkedni a tapasztaltakat vették fel. Ilyen adminisztrációs munkán kívül mást nem nagyon tudok elképzelni magamnak. Ebben hónapban elég rossz dolgok történtek velem, a párommal most terveztünk albérletbe menni, de így keresztülhúzták azt is. Nem tudom mi az a munka ahol hosszútávon megtartanának. Nem szeretnék előről kezdeni mindent és a beilleszkedéssel is mindig gondjaim voltak, mert eléggé visszafogott vagyok. Szerintetek merre induljak?
2019. jún. 1. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha Győrben laknék, buszsofőrnek mennék, nemtől függetlenűl, állítólag jó arcok.
2019. jún. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézz körül a hasonló profilú, számorda olcsón elérhető munkahelyek közt, és ott próbálkozz először! Ha ez nem lesz sikeres, keress adminisztrátori munkákat a netes állásportálok segítségével. Ha ez se jön össze, akkor válts: ne azt csináld, amit te szeretnél, hanem azt, amire munkaerőpiaci igény van.


Ja, és tanulj munka mellett folyamatosan, szerezz piacképes szakmát v skillt (számítógéphasználat, SAP ismeret, akármi). Valamint a visszafogottságodat is próbáld rendbe hozni, tanuld meg eladni magadat.


Sok sikert és kitartást!

2019. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maltodextrin ***** válasza:
100%

Ezekre mindig vesznek fel hozzad hasonlo fiatal lanyokat:


> Call centeres, help desk-es

> Irodai asszisztens, recepcios

> Ertekesites, ugyfel-kapcsolattarto


Ird be nyugodtan az oneletrajzodba, hogy 1 evig adminkodtal. Az sokat dob rajta majd. Ha meg a kornyeken nincsen olyan ami neked bejon, akkor:


a.) tanulni kelendobb szakmat

b.) vallalni olyat ami lehet nem a te vilagod (pl. ha a pultos ilyen szamodra)

c.) koltozni mas varosba ahol lehetoseg adodik


Extra opcio: online tavmunkaban KATA-s vallalkozas / freelancerkedes. Iroknak, fejlesztoknek, instruktoroknak tartalomgyartoknak stb. Tehat elsodlegesen szellemi munka. Ebbe nem egyszeru belekezdeni es nem is keves hattertudas, akarat es tanulasi hajlandosag kell hozza. Azert jo, mert: helyfuggetlen es kulfoldre is lehet tavmunkazni. Adja magat, hogy a fizetes is lehet olyan, amit alkalmazottkent az eletben nem tudnal megkeresni.


Legyel realisztikus, allitsd fel fontossagi sorrendet, nezd meg neked mi lenne jo, utana lepj az ugy erdekeben.

2019. jún. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit tennék a helyedben? Munkát keresnék.

Ha adódik egy lehetőség, akkor ne várd meg a 30 napot, hanem azonnal csapj le rá. Munkanélkülibe menj be érdekődni, ha még nincsenek meg a papírjaid, akkor is tudsz kérni felvilágosítást, hogy mit ajánlanak.

2019. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Hát én széthazudtam az önéletrajzomat, illetve nem is hazugság volt, csak hm.. ferdítés.

Pl ebben az esetben olyanokat írnék be, hogy külföldön voltam egy családnál bébiszitter 3 évig. Vagy a gyakorlati helyemhez nem írnék konkrét dátumot, csak évszámot, és akkor nem azt látják, hogy 1 hónapot voltam valahol, hanem hogy van tapasztalatom. Meg most már 26 vagy, egy 20 évessel szemben téged választanak. Jó korban vagy, a legjobbakat feltételezik rólad, ez ilyen pszichológia.

Most bármilyen munkát meg tudsz szerezni, amit akarsz.

Bárhova jelentkezel, a hirdetés ék megfelelően átkozmetikázod az életrajzod és félig nyert ügyed van.

2019. jún. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közös megállapodással szűnik meg a munkaviszonyod, vagy felmondtak? Ha az utóbbi, akkor valóban 30 nap a felmondási idő, de ebből csak 15 napot kellene dolgozni. Ha nem így van a felmondásodban, akkor kérd ezt ki, mert törvény szerint ez jár neked. Ha meg nem adják meg, akkor jöhet a következő lépcső...
2019. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!