Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy keresnétek ebben a...

Ti hogy keresnétek ebben a helyzetben munkát?

Figyelt kérdés

Novemberben vissza kell mennem dolgozni, mert lejár a szülési szabadságom. Angliában élünk, itt sajnos csak 52 hetet adnak leállástól, így még a gyermek egy éves kora előtt vissza kell menni. Takarítónőként dolgoztam 5 órában, ami abból a szempontból jó volt, hogy a nagyobb gyermekemmel tudtam foglalkozni, és ez nekem nagyon fontos. Ő szeptemberben kezdte a sulit, 4 évesen-igen, itt ilyen korán kezdik. Ha szerencsém van jövőre beéri a társait-ő az egyik legfiatalabb, plusz nyelvi hátrányai vannak, de a tanítőnéni nagyon dícséri mindig, nagyon sokat foglalkozok vele délutánonként.

Reggel 9-kor kezdődik a suli és délután 3-ig tart. Én 10-13ig dolgoztam, 7-kor jött érte a dadus és vitte magához. Délután én mentem érte a suliba. Reggel 6-6.20-kor kellett ébresztenem, de mindig probléma volt a korai kelés.

Nem szeretem a munkám, már nagyon unok mások után takarítani. A csapat jó-takarító csapat, de a munkaköröm utálom. Irodában szeretnék dolgozni, vagy bármi, ami nem gyári szalagos pakolós meló és nem takarítás-ezekből elég volt.

Ti hogy csinálnátok? Visszamennétek dolgozni ugyanoda és onnan keresnétek a melót, vagy egy hónapot beáldoznátok a szülési szabadságból és már egy hónappal hamarabb elkezdenétek munkát nézni, hátha akad és ha akad, akkor cserélni. Ha véletlen találnátok egy álom melót, de az 8 órás lenne, mi mellett döntenétek? Családdal töltött idő, vagy pénz, karrier? Itt most nem is igazán a karrier a lényegy, hanem a több kereseti lehetőség. Töltenél inkább több időt a gyerekeiddel azzal a lehetőséggel, hogy még jó darabig az utált melót kell végezni, vagy kevesebb időt töltenél a gyerekekkel, de végre embernek érezve magad dolgoznál?

Hozzá kell tennem azt, hogy apuka reggel 6-délután 3.30-ig dolgozik, és kábé 15 perc alatt hazaér. Így ha én is visszamnenék 8 órába, elég valószínű, hogy idősebb gyerekemnek délelőtt is kell egy kis gyerekfelügyelet, meg délután is, de délután 4-től biztosan itthon lenne mind a kettő.

A dadusommal már megbeszéltem, hogy lehet, egy hónappal hamarabb szükségem lesz rá, és akkor napi pár órában kéne vigyázni a picire, mert munkát keresni csak nem vele kéne, és ha bejön egy meló, akkor azonnal több órát rá vigyázni a következő héttől. Rugalmas nő, neki ez így oké.

ha nem találok munkát, akkor visszamegyek dolgozni oda és közben keresek melót.

Sok munkahely itt 8-10-kor kezdődik. A gyári melók általában 6-8-tól kezdődnek.

Délutánba, váltott műszakba apukával visszamennél dolgozni? Úgy értem, hogy apuka dolgozik 3-ig, te meg mondjuk délutánba akár 2-től. Éjszakás meló biztos kizárva a részemről--próbáltam, nem ment-, még gyerekvállalás előtt csináltam 1 hónapig.

Mi az, amiért egyiket vagy másikat előnyben részesítenéd? Úgy értem állás, pénz, karrier-vagy családdal, gyerekkel töltött idő.

Melyik ér többet számotokra? Család, vagy pénz?



2015. máj. 19. 12:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, 8-13-ig dolgoztam, de most szóltak, ha visszamegyek, fél órával bővül az ott töltött időm, mert adnak fél órás szünetet, de azt nem fizetik ki. Mert eddig nem volt szünetem.
2015. máj. 19. 12:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem ennél picit bonyolultabb, mivel Angliában laktok (én is éltem kint). Vidék vagy London? Nagyváros vagy kisebb, vagy falu?


Írod, hogy takarítasz és szeretnél irodai munkát. Most akkor beszélsz angolul vagy sem? Ha igen, mennyire? Hisz irodai munka és takarítás/gyári munka között azért eléggé sok átmenet van. Vagy ez az irodai munka egyelőre csak a vágyak között szerepel, de nem lehetséges (kellő nyelvtudás nélkül)?


Tudtommal (kint élő családomból kiindulva) a gyerekesek kint komoly benefitet kapnak. Te nem fogsz kapni? Vagy az túl kevés?


Furi a kérdésed, hogy melyik ér többet, a család vagy a pénz... Persze, hogy a család, de kellő pénz nélkül úgysem tudod kiélvezni a dolgokat. Meg nem értem, ha ez felmerül kérdésként, akkor nekem ebből az jön le, hogy megoldható lenne a dolog úgy, hogy csak a párod dolgozik. Akkor miért nem választod azt? Ha meg nem elég az ő fizetése, akkor meg miről beszélünk?


Amúgy ezt szerintem vele kellene megbeszélned, nem idegenekkel, hiszen neki és neked van ebbe beleszólásod. Amúgy meg nem értem, hogy miért nem még a szülés előtt (illetve babatervezés előtt) gondoltad, gondoltátok ezt végig?

2015. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocs, akkor félreértetted. Nem az a kérdés, hogy visszamenjek e, az nem kérdés, visszamegyek. Anyagilag jobb, ha én is dolgozok. Csak az a kérdés, hogy részmunkaidős munkába mennél vissza, vagy teljesbe, illetve, hogy ha csak 8 órás munka akadna, ami irodai, akkor váltanál e 8 órásra, vagy visszamennél takarítani, hogy megtartsd az 5 órát és így több idő lenne a gyerekekre, viszont nagyon utálnád, amit csinálsz.

Az angolom megvan hozzá. Ezt a takarítós melót egy évig terveztem csinálni max. Házat akartunk venni minél előbb, és már nem akartuk a második gyerek vállalását se jobban kitolni, ezért az első munkát el kellett vállalnom. Miután meg tudtuk venni a házat-a hitelképességhez kellett a meló-, azután elkezdtünk próbálkozni a kistesóval, de sajnos 2x elvetéltem és 3.-ra maradt meg, ezért tolódott ki az 1 év takarítás 2-re...eddig.

Különböző kurzusokat végeztem, hogy javuljon az önéletrajzom, mert sajnos nem túl sok mindent tudok beleírni az önéletrajzba. A magyar tanítói diplomámat csak esetleg azért érdemes beleírni, hogy lássák, hogy valami sütni valóm van. Ehhez még van customer service, business and administration és IT curzusról oklevelem, meg angolra is jártam itt és elvégeztem a legfelsőbb fokig, amit külföldieknek nyújtanak. Ez sajnos alacsonyabb szint, mint a GCSE-érettségi, de a magyar érettségi eleve A Levelnek felelne meg náluk.

Azért bizakodom, mert egy lengyel lány ismerősömmel együtt jártunk angolra, tanárunk szerint pont egy szintű az angolunk és ő irodán dolgozik, gondoltam, akkor hátha engem is felvennének valahova.

2015. máj. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!