Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az az indok amivel megkapha...

Mi az az indok amivel megkaphatnám szinte "biztosan" a szabadságkérelmemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Remélem tudtok segiteni az alábbi kérdésembe, előre is nagyon köszönöm.

Röviden : Jelenleg duális képzést végzek(szakmázok) és nyáron lesz egy hét ahol külföldről látogat meg egy jó barátom, akivel nagyon rég nem láttuk egymást. Ő neki már biztos az időpontja, melyik időpontban jön, és én arra a hétre szeretnék "szabad" lenni. A cégemnél abban az időpontban hálisten senki nem vesz ki szabadságot, de a főnökünk általában "jó indokot" vár el attól, aki szabadságot szeretne. Tudnátok esetleg nekem valami jó indokot tanácsolni mi lehetne az amivel szinte biztosan megkapnám az egy hét szabadságot? Vagy irjam magam esetleg betegre? (Ezt egyáltalán nem szeretném, mivel én nem vagyok az a fajta és az eddigi két évemben egyszer sem voltam még betegállományon és remélem nem is leszek.) Köszönöm válaszaitokat előre is.



2019. jún. 4. 17:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Még egy záró gondolat: a legégetőbb munkaerőhiányt is felülírja a háziorvos.
2019. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11: Csak az elég gyanús és átlátszó, ha pont akkorra betegszik meg, amikorra szabadságot kért, de elutasították.
2019. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha van orvosi igazolás, akkor lehet akármilyen gyanús.
2019. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#12


Tök mindegy milyen gyanús. Igaza van a válaszolónak. Énis letisztáztam már az elején. Bármikor behívhat ha kell ember, ha otthon vagyok jövök, túlórázok bármennyit. DE ha azt mondom, hogy most nem jövök mert szabadságot akarok, akkor nem akarok mellébeszéléseket. Mindenki megis érti nálunk, nincs belőle vitatkozás.

2019. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

"Ha van orvosi igazolás, akkor lehet akármilyen gyanús."


Egy VOLT kollegám pint ezt játszotta meg. Szabit kért nem kapott, akkor is elment úgy hogy beteget jelentett pont arra az 1 hétre.


Mire visszajött a főnök egyből hívta be az irodába és röppentyű volt ott helyben.

Még aznap üres lett az asztala.


Ja és nem kirúgta hanem közös megegyezés volt. Elmagyarázták neki hogy vagy feljelentik TP-csalásért és lesz ami lesz vagy itt a közös, írja alá. Aláírta.

2019. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13: Csak ha a főnök úgy dönt, hogy a hiányzás alatt házhoz küld egy felülvizsgálóorvost, akkor a delikvens szépen megszívja az erest.
2019. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15: Csakhogy ez nem mindig működhet így, hogy ha én szabadságot kérek, akkor lesznek szívesek mindig bólintani. Bizonyos okokból megtagadhatják, akár mert másnak már van lefixált szabija akkorra, akár mert az adott periódusban maximális létszámszükséglet van.
2019. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Bocs, utóbbi a 14-esnek ment!
2019. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

"3: Csak ha a főnök úgy dönt, hogy a hiányzás alatt házhoz küld egy felülvizsgálóorvost, a"


Hülyeséget ne pofázzunk ne dezinformáljunk.

Ez utoljára a 90-es évek eleje középén ment így régesrég nem így megy.

OEP felülvizsgálatot lehet kérni, szépen kii kell csengetni a 25.000 (?) eljárási díjat és az OEP 30 nappal ütemezésbe veszi az ügyet. NEM MEGY SENKI házhoz régesrég vagy 20 éve, a háziorvostól kérik a betegséget alátámasztó vizsgálati papírokat.

Na most ha olyan betegséggel vett fel hogy hasmenés stb ami nem igényelt labort, akkor megfoghatatlan az orvos hiszen semmiféle vizsgálati doku nincs a háziorvos saját anyagán kívül-ő meg nem fogja saját magát lebuktatni.

A kör bezárult, fogást találni nem lehet, az OEP vizsgálatok 99%-a úgyis "minden rendbennel" zárul.

2019. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19: Hiszed vagy sem, én hallottam eseteket az utóbbi évekből is. Pont a beszélt példa, amikor a főnöknek gyanús volt, hogy csak sumákol a dolgozó. De ha ezt nem is, akkor a 15-ös által említett dolgot megteheti, vagy pedig azt hogy nemes egyszerűséggel nem hosszabbítja meg a szerződése lejártával.
2019. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!