Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen kivételezés a nőkkel?

Munkahelyen kivételezés a nőkkel?

Figyelt kérdés
Németországban melózunk a legnagyobb autógyárban. Ma az egyik munkatársam bejelentette, hogy terhes. Na ez épphogy csak kimutatható, szóval olyan 8-9 hónapja hátra van szülésig. Ennek ellenére már most berakták úgymond könnyebb helyre. Nem nehéz fizikai munkáról van szó, nem kell nehezet emelni meg ilyenek, szimplán gyorsan kell dolgozni. Nekem volt olyan ismerősöm aki 5-6 hónapos terhesen is rendesen dolgozott. Itt meg szépen bejön hónapokig, elnézelődik és felveszi a jó fizut, csak mert terhes. Meg ugye ha lassan dolgozik le se lehet tolni, mert ugye stresszelni sem lehet, mert hát terhes. Ha vele vagy beosztva, csinálhatod az ő melóját is, mert épp fáj a hasa, meg melege van, meg tököm tudja, a lényeg, hogy terhes. Én meg dögöljek meg a melóban, mert férfi vagyok, és hát a munkában egyenjogúság csak fizetésben kell a nőknek, ugyanazt a melót már nem akarják csinálni! Szerintetek ez így rendben van?!

2019. jún. 20. 08:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
23%

#10

én is dolgoztam árufeltöltőként amikor diák voltam, ott meg igen, sőt a nőket próbálták mindig a kozmetikára rakni, minket meg oda, ahol nehéz dolgokat kellett emelni, amivel önmagában nem lett volna gond, de ugye ugyanazt a fizetést kaptuk, ami nevetséges.


„mivel egy férfi eleve erősebb mint egy nő. Nehogy már a mi hibánk legyen ez is.”


és ki írta, hogy a ti hibátok ez? ha visszaéltek vele, az a ti hibátok, illetve a kérdező is azt kifogásolta, hogy ő ugyanazért a fizetésért alig csinál vmit a munkatársnője.


# 8/11

tegyük fel, hogy tényleg informatikus vagy, attól még baromságokat írsz.


„csak ez a fajta ostobaság zavar, hogy a nők így-úgy-amúgy kivételezéssel előnyökhöz jutnak”


jaja ez tényleg nagy ostobaság. az is, hogy a férfiakat rakják arra az osztályra, ahol nehezebb dolgokat emelni ugyanazért a bérért, ahogy az is, hogy könnyebb fizikai munkára nőket vesznek fel, vagy h egy fiatal nőt sokkal hamarabb vesznek fel bárhova.


„persze van ahol a nők, van ahol meg a férfiak vannak előnyben,”


várjuk, hogy felsorold azokat a munkákat, ahol a férfiak előnyben vannak, és kevesebb munkaért ugyanazt a fizetést kapják.

ja nincs ilyen. csak olyanok, ahol nyilván előítélek miatt nehezebb kerülhet be egy nő, viszont érdekes, ha hozza a szintet, simán megkeresheti azt, amit egy férfi.

2019. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

Itt nem a nő a lényeg, hanem a baba.

Azt pedig nem tudhatod egyébként, hogy egészségügyileg mi a helyzet vele. Vannak, akik 8-9 hónapos terhesen is aktív életet élnek, akár dolgoznak, kirándulnak, stb, és vannak, akiknek majdnem végig feküdniük kell, mert veszélyeztetett terhesek. Nyilván nem fogja az orrodra kötni a fogantatás körülményeit és a méhe hogylétét.

2019. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%

12-es.

Engem nem zavart volna kicsit sem, hogyha ők több fizetést kapnak azért, mert pl egész nap nehezeket emeltek. Mondjuk ahova én voltam beosztva az sem a kozmetikai rész volt, bár ott ritkábban kellett nagyon nehézeket vinni.

Nem értem egyébként miért zavar egy másik embert ha a munkatársa több pénzt kap, főleg hogyha másfajta munkát végez ami nehezebb. Attól neki jobb hogyha ő is ugyanannyit kap?

Azért írtam ezt hogy nehogy a mi hibánk legyen már, mert írtad hogy a férfiaknak segíteni kellett a nőknek. Nálunk is dolgozott törékeny alkatú lány és ő nem is bírta úgy emelni a nehezebb dolgokat, szerintem alap hogy az erősebb segít neki. Jó az megint más hogy mindent a férfiak csinálnak a nők helyett, azért a nők sem papírból vannak.:)

2019. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%

a nők fizikuma nem arra lett kitalálva, hogy egész nap nehéz cuccokat emelgessenek

persze, van akinek csak ez a fajta munka jut


ismerősi körömből van olyan akinek ez a gerincére rá is ment és elég súlyos lett a következménye


az ilyen "felnőtt", vagy inkább ovisok véleménye meg nem nagyon érdekel :D

azt sem érted hogyan működik a világ, sem a biológia


sírsz, hogy "kivételeznek" egy terhes nővel, de abba nem gondolsz bele, hogy mi is a terhesség és mi a szervezetnek a stressz


mindenki a saját sorsának kovácsa ez egyértelmű és felesleges vitatkozni azon mi igazságos és mi nem

de azon főleg felesleges, hogy mennyire kicsesz veled, mert "nem dolgozik"

attól, mert terhes más feladatokat még kapni fog valószínűleg

te meg sírhatsz a sarokban, hogy ő így járt, és te is így jártál ahogy

na csá kisgyerek

2019. jún. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%

azoknak akik meg azt mondják a nők több pénzt kapnak, felhívnám a figyelmét, hogy ha kicsit utána jár az ember kiderül, hogy átlagban a nők kevesebb fizetést kapnak, mint a férfiak

nem vitatkozni akarok, ezek tények

itt meg a férfiaknak kedvez a munka

2019. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%

Ott van a vetélés lehetősége is. Egyik ismerősöm édesanyja azt hiszem kutyasétáltatás közben elesett és úgy vetélt el. A volt főnököm babát várt, állandó stresszben élt a melóban és elment a baba.


Más az, hogy valaki 5-6 hónapos terhesen az irodában pötyög a gépen meg más, hogy valaki ilyenkor gyárban húzza az igát.


Illetve mindenki másképp éli meg a terhességet.


Van, aki élni sem tud 9 hónapon át, olyan rosszul van, más pedig 9 hónaposan bevállal plusz melókat, mert "Nem beteg vagyok, csak babát várok.". :)

2019. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
12%

# 15/16

én meg az ÁTLAGBAN szóra hívnám fel a figyelmedet. átlagban valóban kevesebbet kapnak, viszont azért, mert a legfelsőbb szinteken (topmenedzser stb) lévő férfiak jóval kevesebbet keresnek, jórészt azért, mert jóval többet is dolgoznak, ergo az átlagnőt pont semmilyen bérhátrány nem éri. az meg hagyjuk is, h az azonos bért kereső azonos poszton dolgozó nők vajon mennyire érdemi munkát végeznek a férfiakhoz képest.

okoskodni baromira tudsz, pedig csak félinformációk jutnak el hozzád.


„a nők fizikuma nem arra lett kitalálva, hogy egész nap nehéz cuccokat emelgessenek”


és? ki mondta, hogy igen, te lángész?


„ismerősi körömből van olyan akinek ez a gerincére rá is ment és elég súlyos lett a következménye”


ez hogy jön ide?


„sírsz, hogy "kivételeznek" egy terhes nővel”,


komoylan, ennyire nehéz a felfogásod? olvasd már a kifejtést szép lassan, hangosan. a kérdezőnek nem a kivételezés a baja, hanem hogy felveszi a jó fizetést, miközben már nem tud dolgozni. mi olyan rohadt bonyolult ebben? értő olvasás karó.


„de abba nem gondolsz bele, hogy mi is a terhesség és mi a szervezetnek a stressz”


ez megint teljesen lényegtelen.


„mindenki a saját sorsának kovácsa ez egyértelmű és felesleges vitatkozni azon mi igazságos és mi nem”


offolás, közhelyparádé, struccpolitika.


„attól, mert terhes más feladatokat még kapni fog valószínűleg”


nem ezzel van baja senkinek, látom, még mindig nem siekrült értelmezned.


„na csá kisgyerek”


ahhoz képest azért marha nagy arcod van, hogy még a kérdést sem sikerült értelmezned. nincs rosszabb a magabiztos, tájékozatlan, buta embereknél.

2019. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

#17:

ok a kedvedért írok csak a tiedért


olvasd el megint az egészet újra hangosan és értelmezd is :)

ha nem érted mit miért írtam, akkor fuss neki újra


azért nem érek rá vitatkozni hülyeségeken, mert 1: alapból hülyeség, 2: van jobb dolgom is

amiket írtam azért írtam hátha a kérdező észreveszi hülyeségeken fröcsög, ha meg nincs meg az alapismerete ezekhez a dolgokhoz, akkor igenis járjon utána!

de ahogy látom páran már kicsit jobban kifejtették itt a dolgokat, látod mennyi mindent lehet tanulni 1 nap, sőt percek alatt!


a stílus meg azért ilyen, mert kb ezzel tud azonosulni a kérdező az általa leírt dolgok alapján, írhatom és szebben is, de akkor az üzenetem nem megy át, mondjuk így sem, ahogy láttam

2019. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"ha meg nincs meg az alapismerete ezekhez a dolgokhoz, akkor igenis járjon utána!"


hát de neked sincs meg az alapismereted, sőt mintha nem tudnád, mi az, hogy ÁTLAG :d


jaja. sokat lehet tanulni. te például megtanultad, hogy a gunyoros, lekezelő hangnem marha ciki, ha közben küszködsz a szövegértéssel, és alap dolgokkal nem vagy tisztában.

2019. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
#14 fullba nyomod a kretént, lehetetlen komolyan venni.
2019. jún. 20. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!