Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen kivételezés a nőkkel?

Munkahelyen kivételezés a nőkkel?

Figyelt kérdés
Németországban melózunk a legnagyobb autógyárban. Ma az egyik munkatársam bejelentette, hogy terhes. Na ez épphogy csak kimutatható, szóval olyan 8-9 hónapja hátra van szülésig. Ennek ellenére már most berakták úgymond könnyebb helyre. Nem nehéz fizikai munkáról van szó, nem kell nehezet emelni meg ilyenek, szimplán gyorsan kell dolgozni. Nekem volt olyan ismerősöm aki 5-6 hónapos terhesen is rendesen dolgozott. Itt meg szépen bejön hónapokig, elnézelődik és felveszi a jó fizut, csak mert terhes. Meg ugye ha lassan dolgozik le se lehet tolni, mert ugye stresszelni sem lehet, mert hát terhes. Ha vele vagy beosztva, csinálhatod az ő melóját is, mert épp fáj a hasa, meg melege van, meg tököm tudja, a lényeg, hogy terhes. Én meg dögöljek meg a melóban, mert férfi vagyok, és hát a munkában egyenjogúság csak fizetésben kell a nőknek, ugyanazt a melót már nem akarják csinálni! Szerintetek ez így rendben van?!

2019. jún. 20. 08:01
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#9

Ezt a német jogszabályt bemásolnád? én ilyet nem találtam de te tájékozottabb vagy és mivel erre hivatkoztál biztos tudsz küldeni hivatalos linket ;)

2019. jún. 20. 10:25
 22/26 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésben rögtön fennakadtam a következőn:

"épphogy csak kimutatható, szóval olyan 8-9 hónapja hátra van szülésig"


Bejelentette rögtön h terhes?! Általában az első 12 hétben titkolni szokták, mert ugye akkor még bármi megeshet, elmehet a baba, stb.

Vagy a németeknél azonnal jelenti mindenki a munkáltatónak?

2019. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Kérdező! (Esetleg némelyik válaszoló)

Én tulajdonképpen értem, hogy mi a probléma, csak azt nem tudom, hogy akkor szerintetek mi lenne az igazságos megoldás egy ilyen helyzetre? Tényleg kíváncsi vagyok.

2019. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező!

Legyél Te is terhes!

Problem solved...

2019. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
22%

A terhesség nem betegség, csak egy állapot. Mondom ezt nőként. Leszámítva a reggeli rosszulléteket (ez sem mindenkinél van), ami egy idő után elmúlik, az ember meg sem érzi egy darabig.


Nyilván ne emeljen 50 kilós cementeszsákot, meg ne hajtsa szét magát, de ha nem megterhelő a munka és nem veszélyeztetett terhes, akkor nem értem a kivételezést.


Én a 7.hónapig aktívan dolgoztam és nem ülős, hanem szaladgálós munkám volt akkor.

Mondjuk én imádtam is a munkámat...


Nem lehet, hogy valakinek a valakije és azért tudták átrakni ilyen melóba? Mert ilyen szintű kivételezést még én sem láttam.


Egyébként szerintem ha ez neked plusz munka és megterhelő, akkor beszélj a feletteseddel!

2019. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az a baj a kérdezö nem érti hogy, késöbbiekben ö jár jobban. Mert a másik emberkét a szélttöl is óvják és 40 évesen járni semm tud majd.De eleve azt semm értem minek dolgozik csóró Magyarországon egyből el is menek.
2019. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!