Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnök hogyan kéne reagáljo...

Egy főnök hogyan kéne reagáljon arra ha valaki szabit kér nem kap erre elmegy TP-re pont a szabi idejére?

Figyelt kérdés

Enyhén szólva is kilóg a lóláb, a csalás nyilvánvaló, de orvosi papír az van, így erről az oldalról nem támadható. Emiatt elbocsátani nem lehet.


Na de 100 más indokkal is el lehet küldeni valakit.

Ti főnökként hogyan reagálnátok erre?


2019. jún. 24. 10:59
1 2 3 4
 1/31 Halmai Annamária ***** válasza:
26%
Megvárnám míg visszajön aztán elbocsájtanám.
2019. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Ja szóval ennyi. Én is ezt tenném.


De azért az bonyolítja a dolgot ha olyan szakemberről van szó, akit nem épp könnyű pótolni.


Szóval lehet kötve a kezed főnökként akár hónapokig amíg találsz valakit a helyére.

Mert 1 szem szakember a cégnél adott szakterületre ha csak úgy elküldöd kb be is csukhatsz.

2019. jún. 24. 11:01
 3/31 anonim ***** válasza:
16%

Ráhívnék egy táppénz ellenőrzést, akármennyire pótolhatatlan, és kirúgnám.


Ha fizetésemelést akar, és sokallom főnökként, akkor felajánlom, hogy kap egy kisebb összeget, és majd még kap, ha továbbra is hozza ezt a színvonalat. De a hazudozás, csalásnak nincs helye.

2019. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
18%
Házhoz küldeni egy felülvizsgálóorvost.
2019. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Kirúgni, ellenőriztetni? Nem csoda, hogy munkaerőhiány van, az ilyen szuper főnökök még rá is tesznek ezzel a kontrollmániás, teljesen szakmaiatlan viselkedéssel.


Én ráhagynám, még ha gyanús is. Nem gyanúsítgatnék senkit és nem csesznék ki senkivel emiatt. Főleg nem tennék energiát abba, hogy ráküldjem a hatóságokat. Nem ér annyit az egész. A cég számára fontos dolgokra fókuszálnék.

2019. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
Néhány ember azért marha vicces itt azért. Én azzal kezdenék, ha munkavállalóként a főnök nem enged el akkor szabira, amikor én akarok, hogy azonnali hatállyal felmondanék. Nehogymár a főnök legyen itt az isten.
2019. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
8%

#6:

Ilyen hozzáállással én pont nem ugatnék a helyedben. Akkor sok sikert a munkanélküli segélyen éléshez.

2019. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

„ha munkavállalóként a főnök nem enged el akkor szabira, amikor én akarok, hogy azonnali hatállyal felmondanék“


Életemben nem dolgoztam nem is hallottam olyan helyről ahol akkor mehetek szabira amikor akarok. nekünk pl . a nyári tervet már februárban le kellett adni.

Nem úgy megy sehol hogy benyögöm mikor akarok menni mert mások is vannak azon a munkahelyen és ha más is akkor akar? Ráadásul ő előbb szólt?


Meg aztán ha mindenki akkor menne amikor akar akkor július augusztusban kb üres lenne a munkahely. Mert mindenki akkor akar.

2019. jún. 24. 11:53
 9/31 anonim ***** válasza:
88%
"Egy főnök hogyan kéne reagáljon arra ha valaki szabit kér nem kap erre elmegy TP-re pont a szabi idejére?" Sehogy
2019. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
A főnök csak annyit ellenőriztethet, hogy a tp-s otthon tartózkodik, vagy nem. Au orvosi felülvizsgálat nem az ő hatásköre.
2019. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!