Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki fognak rúgni emiatt?

Ki fognak rúgni emiatt?

Figyelt kérdés
Most fogok kezdeni egy új munkahelyen, viszont lesz egy lemondhatatlan utazásom augusztusban. A régi munkahelyemen direkt emiatt tartalékoltam a szabadságaimat, abban a hitben voltam, hogy ezt át tudom majd vinni az új munkahelyemre is. Sajnos későn kaptam észbe, hogy nem lehet átvinni, hanem időarányosan számolják a munkába állásom napjától... Annyira hülye vagyok. Amikor visszajeleztek, hogy felvennének, mondtam, hogy el kell majd utaznom, de nem kérdezték, hogy mennyi időre és mikor, hanem rávágta a HR, hogy oké. De most, hogy rájöttem, hogy nem átvihető a szabadság, kijött, hogy összesen 4 nappal több szabadságra van szükségem, mint amennyi lesz az új helyen. Szerintetek ezt meg lehet oldani? Fizetetlennel vagy bármilyen módon? Vagy kirúgnak? A kezdésem után 3 héttel kezdődne a szabadság...
2019. jún. 25. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Mégis hogy az istenbe gondoltad, hogy majd az második munkahely fizet az elsőnél ki nem vette szabadságodért? Te tényleg tökhülye vagy.
2019. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt kirúghatnak bármiért, de ha nincs sok vesztenivalód, akkor egy négynapos betegséget megpróbálhatsz, a munkaerőhiány miatt talán nem rúgnak ki.
2019. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Ennél sokkal jobb őszintének lenned. A legtöbb munkáltatónak nincs baja az ilyesmivel.


Ettől függetlenül egy hülye vagy.

2019. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kioktatásra nincs szükségem, épp elég rosszul érzem magam így is.
2019. jún. 25. 19:43
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is legyél őszinte. Felvettek és alá is írtad már a szerződést? A másik helyeden már ketyeg a felmondás, vagy már meg is történt?

Azért kérdem, hogy baj esetén van-e még lehetőséged visszakozni?

Ha nincs, akkor mindenképp mondd el az új munkáltatódnak, így őszintén, hogy ez volt a terved, de hülye voltál és benézted és sajnálod, de ez már egy korábban leszervezett és fizetett út (gyanítom?), szóval már nem tudsz mit tenni.

Szerintem el fogják nézni és megpróbáltok közösen kitalálni rá egy megoldást, de erősen javaslom, hogy az elutazásod előtt 110%-kal teljesíts és akkor jobb képet fognak hozzá vágni, meg talán nem is keresnek titokban a hátad mögött a helyedre új jelöltet.

Én legalábbis tuti ezt tenném.


Sok sikert azért.

2019. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es, köszönöm a normális választ. :) Az új helyen a szerződést még nem írtam alá, csak leokéztam az ajánlatot, szerződéskötésre majd az első napomon fog sor kerülni. A jelenlegi munkahelyemen felmondás alatt állok, abból még 2 és fél hét van hátra. Valószínűleg visszahívom majd a HR-t és nagyon remélem, hogy találunk valami megoldás... Annyira örültem, hogy végre munkahelyet tudok váltani, hogy nem is nagyon gondolkodtam...Utólag meg már...
2019. jún. 25. 19:59
 7/10 A kérdező kommentje:
*megoldást
2019. jún. 25. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:

már vagy 3-4 kérdést tettél fel a témában!

nem lenne egyszerűbb velük egyeztetni ilyen téren?

eltudsz menni fizetés nélküli szabadságra, ha úgy van

2019. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Általában simán el lehet menni fizetés nélküli szabadságra. Négy nap nem a világ. Nyugodtan, görcsölés nélkül mondd el, hogy miért olyan fontos ez az utazás. Normális helyen megértik.
2019. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, hogy április elején kezdtem, és júniusban már elmentem két és fél hét szabadságra, mert már megvoltak a jegyek. Semmi gondot nem csináltak, egyszerűen előbbre hozták a szabadnapokat, ami kijárt az évre.

De tényleg inkább őket kérdezd, mint hogy itt újra és újra felteszed.

2019. jún. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!