Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti megdolgoztok a sikerért...

Ti megdolgoztok a sikerért vagy inkább felkapaszkodtok valaki hátán?

Figyelt kérdés
2019. jún. 30. 14:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A 2.
2019. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
Muszáj voltam megdolgozni érte, máshogy nem ment. 40 évesen érettségiztem, szintén munka mellett, heti 2x munka után, a kiesett munkaidőt minden esetben ledolgoztam. Egy alkalommal hiányoztam, akkor is betegség miatt, nem vizsgáztam jelesre, de nem is az volt a célom. Az eredménye meglett, több, mint 260e a nettóm, ez vagy 80e-el több, mint érettségi nélkül volt. Most fejezem az egy éves OKJ-s szakmámat, szeptemberben kezdem a következőt, ezeket magam finanszírozom, albérlet mellett, csak azért, hogy több lábon tudjak állni. Lakásom ugyan nem lesz, mert a mai ingatlanárak mellett gyakorlatilag esélytelen, de próbálom a legjobbat kihozni és küzdeni az álmaimért. Persze lehet ez másoknak nem siker, de én sikernek élem meg.:)
2019. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%

Tudod, hosszú éveken keresztül mindenért magam akartam megdolgozni. Szülők adtak volna autót, lakhatást meg mindent, de nemet mondtam azzal az indokkal hogy magam akartam elérni őket.


Sikerült is. De ismerősök akik elfogadták ugyan ezeket a lehetőségeket, sokkal előrébb vannak az életben. És mivel sokkal előrébb vannak ezért sokkal nagyobb elismerést is kapnak minden téren. Szakmában nagyobb szabadságuk van. Nem ők járnak régi autóval. Nem nekik van kis lakásuk. Persze hogy szép, hiszen amiből én vettem, ő azt a pénzt a szépítésre tudta költeni. Félretett tartalékuk is több van. Kevesebbet kell aggódniuk az anyagiak és egy esetleges munkanélküliség miatt. És soha senki se kérdezi hogy honnan van, csak azt látják hogy van és hogy milyen szép. És ne legyünk álszentek. Az anyagiak a másik nemnek sem mindegy dolgok teljesen mindegy kikről van szó. Nem mindegy hogy egy V6 karcmentes német márkás luxusautóba ülsz be amit a szüleiddel dobtál össze, minimum önerőből vagy egy 15 éves kicsit szakadt francia 1.4-be amit egyedül kerestél meg. És az emberek nem kérdezik mi meg honnan van. Csak az a fontos nekik hogy mid van. És durván lenéznek ha rosszabbul állsz mint ők.


Egész életemben mindenért megdolgoztam. Egy munkahelyre se kerültem be ismerős által, és mindenhol önerőből nyalás nélkül feljebb törtettem. Sokszor volt hogy számolgattam a pénzt hónap végéig. Rengeteg mindenről lemondtam. Volt hogy szégyenkeztem mert csak én nem engedhettem meg ezt-azt. De otthonról amire nem voltam feltétlen rászorulva nem fogadtam el, pedig kaptam volna jó autót és szép lakást, bútorokat. Szüleim a seggem kinyalták volna képletesen. Mindig azt mondtam magamnak hogy nem helyes elfogadni, és igenis nekem kell elérnem mindent. De így jó pár év elteltével nem vagyok benne biztos hogy jó döntés volt. Mindenki aki elfogadta sokkal többre vitte sokkal kevesebb stresszel, és sokkal jobban él most... le lehet pontozni...

2019. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Régen úgy voltam vele, hogy megdolgozok érte.

Amúgy sincsenek befolyásos ismerőseim, rokonaim..


Ma már rájöttem hogy így lehetetlenség valamire vinni, főleg vidéki kisvárosban. Itt csak úgy kap jó munkát az ember ha valakinek a valakije.

Pl nálunk a legtöbb irodistának, felsőbb vezetőnek még csak érettségije sincs/maximum az van.

Fizikai dolgozók között meg van akinek 2 diplomája van, több nyelvvizsgája.

Nekem is van több szakmám, de kitörölhetem vele a ...

Most vegetálok portásként, jó a fizum, nem szakadok meg a "munkában" se, nem kell 200 órákat se járnom.

Később el akarok költözni nagyobb városba és tetováló szalont nyitni.

A végzettségeimmel már feladtam a reményt, viszont a tetoválásban látok fantáziát, van hozzá tehetségem is.

2019. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy megdolgozhatsz érte te is, de miért ne hagyhatnád, hogy segítsenek a szüleid, ha megtehetik? Attól te nem leszel rossz ember, hogy megteheted, vagy mert neked kényelmes. Azért dolgoztak, hogy tudjanak segíteni a gyerekeiken, az én szüleim azért dolgoztak, hogy tudjanak segíteni rajtam, és én is azért fogok dolgozni, hogy ugyan ezt tehessem majd a sajátaimmal.
2019. jún. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!