Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan váltsak?

Hogyan váltsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg egy gyárban melózok, 3 műszakban, viszont jó pozícióban. A feladatom könnyű, emellett mindig tanulok(szerencsére nem a vasat pakolom, hanem a gépekke foglalkozok.) Értem amit csinálok, szeretnek a főnökök, sokszor küldenek gyaron belül továbbképzésre, mert agilis vagyok. Nagyon jó a fizetés, viszont mégse érzem magam jól. Nem szeretek bejárni dolgozni, rengeteg a negatív mentalitású munkatársam. Persze, kerülni kell őket, de nem tudom teljesen, hisz kollégák. Érettségi után nem tudtam minek tanuljak, most is még csak sejtem, ezért kezdtem el dolgozni. Hogyan tudnék változtatni ezeken a dolgokon? Lett volna egy másik hely, ahol valószínűleg jobban éreztem volna magamat, de a fele se lett volna a fizetésem. Hogyan érhetem el a jelenlegi munkahelyemen, hogy szeressék itt dolgozni? Esetleg érdemesebb lenne váltani egy barátságosabb, de kevesebb fizetéssel rendelkező állásra? Ti éreztették már így? Veletek mi lett végül?

2019. júl. 4. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Te egy másik helyen jobban lennél és igazából nem is lenne akkora gond, hogy kevesebb lenne a fizu (max egy kicsit összébb kéne húznod a nadrágszíjat vagy igazából támogatnak anyagilag a szüleid vagy a párod), akkor ok.


Ha igazából elengedhetetlen a jelenlegi fizetés, akkor próbáld meg csinálni csak addig, amíg nem lesz jobb lehetőség ugyanannyi vagy több fizuért. Mellette kezdj el tanulni aztán lesz valahogy.


A gond ott van, hogy azon nem tudsz változtatni, hogy negatív mentalitásúak a munkatársaid. Szóvala kát opció, hogy vagy most váltasz vagy kivárod a jobb lehetőséget esetleg közben megkezded a tanulmányaidat.

2019. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kívülről nehéz tanácsot adni, inkább csak annyit mondok amit nekem is más mondott: EZ CSAK MUNKA.

Nem ettől kell hogy boldog légy, ez ahhoz segít hozzá, hogy a pénzhiány miatt ne légy boldogtalan.

Biztos hogy nem érzed ott jól magad? Biztos hogy máshol jobb lenne, akár csak a kollégák jobbak lennének?

Mi lenne ha nem akarnád hogy szeress ott dolgozni, egyszerűen dolgoznál és közben keresnél magadnak olyan apróságokat amik felvidítanak, amikben örömedet leled?

Tűzz ki magad elé kisebb célokat és azokat próbáld meg elérni, hátha azzal már jobban is fogod ott érezni magad. Pl. válassz ki egy kollégát aki "negatív mentalitású munkatárs" és próbáld meg kicsit formálni, javítani.

Közben persze keress nyugodtan másik helyet, sehol nincsen az kőbe vésve, hogy neked ugyanott kell dolgoznod tovább. Amikor találsz olyan lehetőséget ahol egy kicsivel (hangsúlyozom kicsivel) kevesebbet keresel de neked jobbnak tűnik, akkor vállald el. Ne legyen nagy a fizetésben a különbség, mert ha anyagi problémáid lesznek miatta akkor a legjobb munkahelyet sem fogod szeretni egy idő után, az lesz majd a fejedben, hogy feladtad ezt az állást és csak bajt okoztál vele magadnak.

Én is voltam így, nem is tudatosult bennem, hogy milyen rosszul érzem magam a munkahelyemen eészen addig amíg létszámleépítés miatt el nem küldtek. Jól kerestem és jó volt a munkám is, de valahogy nem volt jó az egész még sem. Utána véletlenül kerültem a mostani helyemre, egy teljesen másféle munkát végzek és sokkal kevesebbet keresek. De nekem szerencsére nem okozott anyagi problémát és a családnak sem, mert a párom jól keres. Most sokkal jobban érzem magam, mint ott a régi helyemen, de ha nem küldenek el akkor ma is ott lennék. Viszont ha magamtól megyek el akkor soha nem keveredtem volna ide a mostani munkámba, akkor ugyanolyat kerestem volna mint ami volt és szerintem ugyanúgy nem találtam volna a helyem egy idő után.

2019. júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!