Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted gáz, hogy a főnököm...

Szerinted gáz, hogy a főnököm ezt megkérdezte?

Figyelt kérdés
A főnököm egy megbízást akar nekem adni egy évre. Ami plusz pénzzel és papírmunkával járna és nyilván csak akkor vállaljam a feladatot, ha akarom és végig tudom csinálni. És mivel fiatal vagyok megkérdezte hogy jövő éven tervezek-e gyerkőcöt, mert ha igen akkor nem tudja nekem odaadni ezt a feladatot. Én nem akadtam ki, szerintem tök logikus kérdés, de meséltem a barátnőmnek és szerinte milyen gáz, hogy férfi létére ezt megkérdezi. Én nem vettem annak,hiszen a munka időbeliségéből adódóan szerintem szükséges tudnia, hogy jövőre számíthat rám a melóban. Szerintetek?
2019. júl. 4. 19:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ebben semmi fura nincs, csak tudni akarta, számíthat-e rád. Alapesetben nem kérdezte volna meg.
2019. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
A főnöködtől teljesen jogos kérdés volt. Nő létemre teljesen neki adok igazad. A barátnőd meg nem egy gyanítom, nem egy túlbonyolított teremtés.
2019. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nyeh, bent maradt rossz helyen egy "nem". Újrafogalmazás és küldés előtt el nem olvasás - ne kövessétek a példám. XD (bocs)
2019. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
nem gáz. a kérdés teljesen jogos és ebben a formában normális is volt a főnököd részéről. barátnőd nagyon rosszul látja a helyzetet.
2019. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
korrekt a főnököd.
2019. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Ismerősömet előléptetéskor is megkérdezték, engem pedig állásinterjún is hogy van-e tervben az elkövetkező 3 évben gyerek.


Semmi extra, jogos kérdés is.

2019. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen normális. Én is tudni akarnám, hogy az alkalmazottam 100%ban a feladatra tud-e koncentrálni munkaidő alatt vagy számítanom kéne-e hirtelen fél órás elrohanásokra mert a gyereknek kell valami, hirtelen megbetegedett, stb.
2019. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Itthon jogos.

Under His eye.

2019. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tök normális kérdés, az a baj hogy már felmerül az, hogy szabad-e ilyet kérdezni.

Bezzeg ha arról lenne szó, hogy egy orvos válallna-e egy terhességet, szüléssel akkor ugyanezek a nők akik szerint nem szabad ilyet kérdezni, fel lennének háborodva ha az orvos nem szólna róla, hogy tervez egy fél éves afrikai túrát a terhesség alatt. Hogy hát nekik azt joguk lett volna előre tudni, hogy az illető nem is lesz ott amikor szülni fognak. Vagy ha egy kőművest fogadnának fel az építkezéshez, attól is totál természetes módon tudni szeretnék, hogy nem vállal be közben egy másik munkát, ami miatt az övékét nem tudná csinálni egy idő után.

Egy munkával akarnak megbízni és ha terveznél gyereket akkor a terhességgel jár, hogy akár már a harmadik hónapban adódhat probléma és utána nem dolgozhatsz.

2019. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

"Vagy ha egy kőművest fogadnának fel az építkezéshez, attól is totál természetes módon tudni szeretnék, hogy nem vállal be közben egy másik munkát, ami miatt az övékét nem tudná csinálni egy idő után."


Az orvos azért rossz példa, mert annak fizetsz. Akár magán, akár normál, ott is megy a hálapénz. Itt nem szólni előre szimplán genyóság, mert az idejét fizeted meg, azt, hogy abban az időpontban ott legyen.


A kőműves jó példa, de pont ez az. Engem nem érdekel, ha 20 másik munkát vállal be mellette, a határidőre legyen kész. Nem azt írjuk alá szerződésben, hogy eskü nem lesz más kliens, hanem azt, hogy határidőre befejezik az építkezést. Nekem ahhoz semmi közöm, hogy ő hogyan oldja meg a munkáját. Ahogy a főnöknek sincs köze ahhoz, hogy a beteg gyerekért az apja megy, a nagyszülei vagy a szomszéd.


Mert én pl. nem akarok gyereket, de lehet, hogy pont akkor meghal az anyukám, és belerokkanok. Vagy valaki azt mondja, nem tervez gyereket, de véletlen becsúszik, és abortusz ellenes, akkor mi van?


Ezért nem fair, mert én pl. tudom magamról, hogy ezer dolog elvonhatja a figyelmemet, és tudok olyanról, aki szülhet alatta gyereket, fel sem tűnne senkinek, olyan koncentrált.

2019. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!