Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinted gáz, hogy a főnököm...

Szerinted gáz, hogy a főnököm ezt megkérdezte?

Figyelt kérdés
A főnököm egy megbízást akar nekem adni egy évre. Ami plusz pénzzel és papírmunkával járna és nyilván csak akkor vállaljam a feladatot, ha akarom és végig tudom csinálni. És mivel fiatal vagyok megkérdezte hogy jövő éven tervezek-e gyerkőcöt, mert ha igen akkor nem tudja nekem odaadni ezt a feladatot. Én nem akadtam ki, szerintem tök logikus kérdés, de meséltem a barátnőmnek és szerinte milyen gáz, hogy férfi létére ezt megkérdezi. Én nem vettem annak,hiszen a munka időbeliségéből adódóan szerintem szükséges tudnia, hogy jövőre számíthat rám a melóban. Szerintetek?
2019. júl. 4. 19:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

#10

Az orvosnak ugyanúgy fizetnek mint a kérdezőnek a főnöke. Megbízzák egy munkával és elvárják, hogy azt hosszú távon végezze.

Ahogyan az sem áll amit egyéb problémákról írsz, mert nem azt kérdezték meg tőle, hogy biztosan nem fog-e meghalni egy családtagja vagy biztosan nem fogja-e baleset érni, hanem ő dönt-e úgy saját akaratából, hogy gyereket akar ezen éven belül ami miatt nem tudná az év végéig a feladatot elvégezni.

2019. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

10: Az a baj, hogy te fel sem fogod, hogy miről van szó.


Ha valami váratlan jönne közbe mint pl egy hozzátartozó halála akkor nyilván a főnök megértő lenne és odaadná valaki másnak a megbízást.


De itt most nem egy váratlan eseményről van szó, hanem a terveire kérdezett rá, ezenkívül minden más (amiket te írtál) lényegtelen. Az pedig teljesen fair, hogy tudni akarja, hogy van-e tervbe valami ami elvonná a figyelmét a megbízásról. Ha főnök lennél akkor te se akarnál egy olyan embernek megbízást adni aki bármikor felpattanhat és elmehet mert kell a feleségének vagy a gyerekének valami.

2019. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
26%

Első körben rávágtam volna, hogy jogos a kérdés...

Aztán alaposabban belegondolva, szerintem bőven elég lett volna annyit megkérdezni, hogy előreláthatólag végig tudod-e vinni a projektet... És utána a munkavállaló józan belátására bízni, hogy ezt megoldja.

Szerintem egy értelmes, felnőtt ember, ha elvállal egy felelősségteljes feladatot, akkor igyekszik úgy intézni az életét, hogy azt végig is vigye.

Ehhez nem kell a nő méhében turkálni, elég lenne annyit tudnia, hogy "a munka időbeliségéből adódóan szerintem szükséges tudnia, hogy jövőre számíthat rám a melóban". A részletek ismerete nélkül.

2019. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
93%
13: Senki nem turkál senkinek a méhében, ezen a kérdésen megsértődni szimpla hisztizés, semmi más.
2019. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszti, hívhatod annak, hogy lealacsonyítsd a problémát. Az a baj, hogy ezzel az, akinek méhe van, hátrányba kerül.


Figyu, ha a férfiakat is megkérdeznék, hogy kedves József, a feleségével terveznek-e gyermekáldást, akkor azt mondom, teljesen fair.


Ismétlem, ezt mind úgy mondom, hogy soha nem lesz gyerekem. De ehhez senkinek semmi köze, akkor sem, ha előny másokkal szemben. Egyrészt, nem fogja a főnök elhinni. Másrészt, nem hiszem, hogy van olyan retardált nő, aki azt mondaná, igen, jövőre szülök, ne adj jó kis munkát. Harmadrészt, ha véletlen teherbe esik, a főnök nem fogja elhinni, hogy nem volt tervezett. Mégis mit csinál, számonkéri, hogy "de hát megígérted"?


Felesleges kérdés, mert nem fogja senki bevallani, hogy tervezi a gyereket.

2019. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint megosztóbb a dolog mint gondoltam. Én továbbra sem gondolom azt, hogy ez egy rossz kérdés volt.

De jöhetnek még nyugodtan vélemények.

A barátnőmnek megmutattam a válaszokat... Nem nagyon tudtam meggyőzni.

2019. júl. 5. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!