Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún helyénvaló...

Állásinterjún helyénvaló kérdés hogy ÉN miért jöjjek ide dolgozni miután ŐK megkérdezték hogy miért ÉPP ENGEM vegyenek fel?

Figyelt kérdés

Állásinterjú megy a szokásos HR-es bullshit kérdésük miért épp engem vegyenek fel az X jelentkező közül érveljek indokoljak. Érvelek indokolok bullshitre bullshittel.


Majd azt mondják most Ön kérdezhet. Oké a kérdésem: ÉN miért épp ide jöjjek dolgozni az X hely közül? Kérem érveljen indokoljon!


Köpni nyelni nem tudtak majd kiestek a székből. Igazából igen rövid idő után megköszönték az interjút és elváltunk.


De vajon mi gondjuk volt a kérdésemmel? Elvégre nem csak ők válogathatnak X jelentkezőből, már szerencsére ott tartunk hogy én is válogathatok X munkahely közül.


2019. júl. 5. 18:07
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem, csak 1 adott személyébe.
2019. júl. 5. 18:38
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

Szerintem jól tetted, én is volt, hogy 5-6 különböző helyen voltam interjún 2 hét alatt, mondjuk nekem már menet közben eléggé promózták a céget, hogy miért kellene odamennem dolgozni, és miben jobb mint más hasonló munkahelyek.

Az állásinterjún mindig kettőn áll a vásár, a jelöltnek meg kell győzni a munkahelyet, a munkahelynek pedig meg kell győznie a jelöltet.

2019. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%
Munkaerő hiány van. Ha a kérdező jó a szakmájában akkor teljesen jogos a kérdés. Miért ne válogatna, ha megteheti?
2019. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként meg mikor rámír LinkedIn-en a fejvadász (jellemzően inkább a munkahelyek keresnek meg engem és nem fordítva), akkor úgyis azzal kezdi, hogy bizonyára rengeteg álláslehetőséggel keresnek meg napi szinten, de szerinte ezzel ezért meg azért járnék jobban mint a többivel.
2019. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

"Ha a kérdező jó a szakmájában"



Átlagos vagyok de ez is elég. Az biztos ide nem megyek.

2019. júl. 5. 18:44
 16/29 A kérdező kommentje:

" bizonyára rengeteg álláslehetőséggel keresnek meg napi szinten"


Azért én ott nem tartok. Sajnos vagy hál istennek.

2019. júl. 5. 18:44
 17/29 anonim ***** válasza:
56%
Te, Bazsi, nem úgy volt hogy ha a Balázsja Bt.-nél felmondás, akkor csak közmunkára mehetsz a háro diplomáddal? Ja, és januárban még az idei garantált bérminimumot sem adta meg a főnök, béremelésről pedig szó sem lehetett. Ahhoz képest jól megugrott a fizetésed, már ha egyáltalán egy szó is igaz az aktuális szófosásodból.
2019. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
45%

Egy munkára én jelentkezek, mert kell az állás.


Nem úgy hírdették meg, hogy "Kedves Poccok!", hanem a hirdetés mindenkinek szólt, aki állást keres és eleget tesz a feltételeknek.


Ezáltal nem egy bizonyos személynek hirdetik, hanem azoknak akik szüksége van az állásra.


Ha én oda szeretnék menni dolgozni, jelentkezem. Ha nem felelek meg az interjún nekik, keresnek mást.


Így nem helyén való a kérdés, hogy miért épp engem vegyenek fel.


Ők nem azért hívtak be interjúzni, mert azt akarnák, hogy ÉN menjek oda, hanem, hogy betöltse valaki a helyet és meghallgassanak, hogy alkalmas vagyok e erre.

2019. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"Így nem helyén való a kérdés, hogy miért épp engem vegyenek fel."



Hát pedig ezt a kérdést nem én tettem fel nekik hanem ő nekem!


Most mondtam volna azt hogy kedves leendő főnök úr nem helyénvaló a kérdése?

2019. júl. 6. 05:24
 20/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem tényleg Balázska vagy! ;)

Ismerős a stílus.

Ettől függetlenül érdekes a téma, mert nekem is tele van a nemlétezőm ezzel amsok benyalós, felesleges bullshittel.

Érdekes, vannak normálisabb felfogású cégek, pl a jelenlegi munkahelyem esetén alig volt bullshit az állásinterjún.



"bizonyára rengeteg álláslehetőséggel keresnek meg napi szinten"


Jó vicc. :D :D



Szerencsére nálam (is) csak váltásról lenne szó, de én nemhogy nem tartok itt, hanem elég hetente-kéthetente átnéznem az álláshirdetéseket (4 különböző oldalon), hogy legyen egyáltalán hova pályázni.

2019. júl. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!