Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún helyénvaló...

Állásinterjún helyénvaló kérdés hogy ÉN miért jöjjek ide dolgozni miután ŐK megkérdezték hogy miért ÉPP ENGEM vegyenek fel?

Figyelt kérdés

Állásinterjú megy a szokásos HR-es bullshit kérdésük miért épp engem vegyenek fel az X jelentkező közül érveljek indokoljak. Érvelek indokolok bullshitre bullshittel.


Majd azt mondják most Ön kérdezhet. Oké a kérdésem: ÉN miért épp ide jöjjek dolgozni az X hely közül? Kérem érveljen indokoljon!


Köpni nyelni nem tudtak majd kiestek a székből. Igazából igen rövid idő után megköszönték az interjút és elváltunk.


De vajon mi gondjuk volt a kérdésemmel? Elvégre nem csak ők válogathatnak X jelentkezőből, már szerencsére ott tartunk hogy én is válogathatok X munkahely közül.


2019. júl. 5. 18:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
51%
Nevetséges válaszok érkeztek eddig. Egy senior java fejlesztő természetesen joggal teheti fel a kérdést.
2019. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Én még csak medior Java fejlesztő vagyok, de fel szoktam tenni ezt a kérdést, és nem néznek hülyének.

Nem mindenki Java fejlesztő, de aki képzett és jó a saját szakmájában, azt vélhetően több helyen is szívesen foglalkoztatnák, és akkor igenis miért ne kérdezhetne rá, hogy miért épp itt dolgozzak?

Még egy egyszerű gyártósori operator, árufeltöltő vagy pénztáros is mehet több helyre dolgozni, és árufeltöltőként miért ne kérdezhetné meg, hogy jelentkeztem ide is (Spar), meg az Auchanba, maga szerint miért járnék jól ha ide jönnék dolgozni?

2019. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is feltettek egy majdnem ilyen kérdést, válaszoltam, mert akartam az állást.

Szerintem ne ekkora mellénnyel érkezz legközelebb egy interjúra, mert nem tudod, mit hoz később az élet, és azt sem tudhatod, lesz -e még szükséged egyszer arra az állásra, lesz üresedés. Persze mindig az van, hogy az ember fölényben érzi magát a pillanatnyi siker vagy állapot miatt, szóval én legközelebb biztosab visszább vennék.. Én nem vennélek fel csak azért sem, ha túl lennénk egy ilyen interjún, még akkor sem, ha messze te vagy a legjobb a szakmában. Találkoztam már ilyen interjú alannyal, és inkább megköszöntem, hogy eljött, másnap pedig kiértesítettem, hogy sajnáljuk, de nem rá esett a választás. Kifejezetten előny a magabiztosság egy interjún, csak sokan nem tudják, hogy ez egy kétélű fegyver..

2019. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
*jav.: HA lesz üresedés.
2019. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

#24-es, szerintem jobban is jart az interjun alany, hogy nem ot valasztottatok.


Ti hr-esek amugy mit gondoltok? Orulnie kene egy jelentkezonek, amiert nyugati arakhiz kepest a semmiert robotolhatnak majd az adott cegnel?


Ha valaki jo a szakmaban, az igen is megteheti azt, hogy valogat es nem kell elturnie sem egy-egy ceg hulyeseget vagy mehany idiota kollegat, mert gondol egyet es 1-2 heten belul talal masik, elonyosebb munkahelyet.


Itt (leginkabb Az IT szektorra gondolok most) mar reg nem a cegek azok, akik szivesseget tesznek az embereknek azzal, hogy munkat kinalnak.

2019. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
nem egészen miért lenne "nagy mellény" az ha felteszem azt a kérdést én is amit nekem tettek fel? nekik szabad nekem nem? Felettem állnak vagy mi? Miért kik ők?
2019. júl. 6. 17:40
 27/29 anonim ***** válasza:
Tény, munkaerő hiány van, de ez még nem azt jelenti, hogy még te tegyél fel ilyen kérdést egy interjún. Van egy minimális alázat, amit keresünk az emberekben, de ez nyilván nem irányadó, hiszen nem mindegy, milyen munkáról beszélünk. De egy hr csapat nem téged fog győzködni, miért menj oda dolgozni, hanem neked kellett volna meggyőznöd őket, hogy te vagy a jó választás. Fordítva ülsz a lovon sajnos.
2019. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
57%

„Van egy minimális alázat, amit keresünk az emberekben, „


És ez a minimális alázat persze csakis a dolgozóban legyen meg a cég felé de a cégtől a dolgozó irányába még véletlenül se kell. Nekik szabad igaz?


Másik meg igenis vannak olyan területek ahol akkora a hiány (és nem is kell magasan képzett munkaerőre gondolni) hogy igen, az a HR-es könyörögjön nekem hogy odamenjek. Igen, könyörögjön mert van 20 másik hely amely még aznap felvesz. Ld építőipar.

Ha rosszul nézel vödörcipelő alkeszjózsira az eldobja a vödröt és másnap már új helyen van. Te meg tisztelt „háeres“ majd viheted helyette.



Ennyit arról ki ül fordítva a lovon.

2019. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mi NEM ilyen emberekkel dolgozunk, nem ezt a réteget célozzuk meg, és jórészt azt az embert keressük, akinek jelenleg is van munkája. Nem fogom ragozni itt név és arc nélkül senkinek sem, hogy miért elvárás számunkra a minimális alázat, mert azzal elárulnám, hol dolgozom, és a konkrét cég pedig egyedüli az országban. Tehát: ha elmegy valaki egy interjúra, akkor számíthat arra, hogy bármit megkérdeznek. Mi erre a kérdésre kérdéssel felelünk, ami után látunk egy reakciót, és ha az nem az, amit mi elvárunk, akkor köszönjük szépen.

Minden esetben kiértesítjük a jelentkezőket, akiben volt egyébként potenciál, az jellemzően ír egy e-mail-t, hogy miket gondoltunk hiányosságoknak, ezt az emberek elfogadják, sőt: megfogadják. Ezt pedig pozitívan értékeljük, ilyet sem csinál sok cég. Lehet puffogni, meg hőbörögni, de pont, hogy így találtuk meg a jelenlegi kollégákat, akikkel azóta is dolgozunk.


Itt rengeteg olyan kérdés van, hogy ilyen-olyan volt az interjú, a ..... hr-es meg de egy ........ volt. Én személy szerint két okból járok ide: nézem az “Y” és “Z” generáció kérdéseit, ez alapján születnek újabb és újabb interjú kérdések... másrészről pedig informálódom, ki, milyen negatív élményt élt meg egy interjún, hogy nagyjából rálássak, mi milyenek NE legyünk, ha meghallgatunk valakit. Ennyi.

2019. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!