Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a munkátok és miért szereti...

Mi a munkátok és miért szeretitek, illetve miért nem szeretitek?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy ki mit dolgozik és hogy mik az előnyei annak a munkának és mik a hátrányai. Milyen munkát ajánlotok? 22f
2019. júl. 8. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Autóbuszvezető vagyok.


Az előnyei közé tartozik, hogy nem találkozok egyfolytában a főnökséggel, nem kell különösebben jópofizni mindenkivel mint egy bolti eladónak. A fizu nem olyan vészes, bár azért valamennyit túlórázni kell, hogy igazán kiemelkedő legyen. Valamennyi szabadásgérzetet is ad főleg, mivel a pihenő nálunk elég szabad.


Hátrányai:


Hosszú napok 16-20 óra is akár


Nagy felelősség és rengeteg koncentráció igény


Rendszertelen beosztás

2019. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Portás vagyok. 24L


Előnyök:

-Nem kell fizikai munkát végeznem

-Néha olyan laza napom van, főleg hétvégén, hogy egész műszakban olvasok

-Jól keresek vele

-Egyedül vagyok műszakban

-Járőrözés közben sok érdekes állatot látok


Hátrány:

-Én vagyok a legfiatalabb, a beosztásomat mindig variálják. Éjszakából menjek vissza délutánra meg hasonlók. Össze-vissza van az egész.

-Hétköznap délelőtt pisilni se lehet kimenni, mindig jön valaki. Folyamatos mozgás van.

-Kamerával megfigyelnek. Vissza szokták nézni, sőt a cégvezető néha ha nem tud aludni belenéz a műsorba

-A munkatársak rettentő rosszindulatúak mindenkivel szemben, és pletykásak. A dolgozókat, főnököket, mindenkit utálnak, lenéznek

-Minket is mindenki lenéz :D

2019. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Háztartásbeli huszonéves vagyok.


Előnyök:

-nem kell emberekkel jó pofiznom

-nem kell emberekkel együtt ebédelnem

-akkor eszek,amikor akarok

-akkor kelek,amikor akarok

-akkor fekszek ,amikor akarok

-nem kell buszra szállnom a sok göthös közé

-kényelmes ruhába vagyok


Hátrány:

-fizetni kell a tb-t

2019. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szigeteléseket csinálok hajókra.


Előny:

- 5 percnyire van tőlem

- Egy műszak

- Korrekt főnök

- Pénteken 4 óra munka

- Prémium évi kétszer

- Étkezési utalvány

- Flexibilis munkaidő

- Akkor tartok szünetet, amikor akarok


Hátrány:

- Az anyag, amivel dolgozom szúrós

- Napi 9 óra lassan telik csütörtökig

- Monoton

- Fizetés (195 ezer ebédjegyekkel együtt)

2019. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. A fizetés nettó egyébként.
2019. júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Irodista vagyok


Előnyök:

- Ha megkapom a feladataimat egy bizonyos határidőm van rá, onnantól én osztom be a napomat, a lényeg, hogy kész legyen.

-Nem szólnak rám, ha kimegyek cigizni, ha kávézok, vagy beszélek pár szót valakivel

- Napi 8-óra

-Ha korábban el kell jönnöm, akkor megtehetem gond nélkül

- Mindenki szeret

-Nyugodt munkahelyi körülmények


Hátrányok:

- Relatív sokat kell utazni

-Szinte csak nőkkel dolgozok és előszeretettel ölik egymást, nagyon nehéz kimaradni belőle, de a nyugodt körülmények érdekében nem szabad belemenni

-Viszonylag kevés a fizetés

- Fix munkaidő


Röviden tömören ennyi :)

2019. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Raktáros vagyok egy élelmiszer (édesség) nagykereskedésnél.

Előnyök:

- 3-an vagyunk, megkapjuk a napi feladatot, és ha azt 5 órahossza alatt megcsináljuk, akkor vége, a fizetés viszont fix.

- túlórázni ritkán kell, talán 2-3 havonta egyszer.

- rugalmasak az ott dolgozók, ha ki akarok menni valahova ügyet intézni, kimegyek, nem kell rá szabadnap.

- sokat tudok idegen nyelven beszélni a külföldi beszállítókkal akár telefonon, akár személyesen is.

- a fizetés a munkához képest (szerintem) kiemelkedő.

- a főnökség 2 hetente egyszer jön, mivel mi már egy második telephely vagyunk, így stresszmentes ebből a szempontból.

- néha baromkodhatok a targoncával. :D


Hátrányok:

- az üzletkötő kollégák olyan hülyék, mint egy marék molylepke (elmondod nekik, mi az, ami nincs készleten, akkor ziher, hogy felírják minden boltnak).

- sokat kell gyalogolni minden nap (bár ez nekem előny, legalább nem hízok el).

- a sok gyaloglás miatt nem mindig bírják az új kollégák, így folyamatosan újakat kell betanítani, van hogy 4-5 ember is megfordul, mire meglesz az "igazi", ha valaki lelép.

- van 1-2 nyaligátor, akik előtt NAAAAAGYON vigyázni kell, mit mondunk.

- télen nincs fűtés, így kabátban kell dolgozni.

2019. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerzodeses katona. Nem Magyarorszag.

Előny: 5 percre van az albérlettől, aminek felét az állam támogatja.

Fix 8 ora, benne az ebedszunet, amit egy orasra is elnyujtunk.

Nem mindig van munka, sokszor fél napot a tvt nézem.

Tulorazni nagyon ritkan kell.

Kozhiedelemmel ellentetben sok tiszt es altiszt tok rendes.

Duplan szamolt régiség. Minden évre ra szamolnak meg egyet.

Évi ~100 eter forint nyaralopenz.

Korai nyugdijazas, 25 év szolgalat utan jogod van rá, ez nekem 47 évesen meg is lesz.

Negativum:

Ha szolgalatos vagy, nem letezik hetvege vagy ünnep.

Mindig résen kell lenni, nagykutyak ne lassak hogy nem dolgozol.

-20 fokban is menetelsz ha az a napi program.

Az uj bakkancs hetekig kényelmetlen.

2019. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Irodai adminisztrátornak talán picit felturbózott változata, de azért lényegében mégis az...


Előny:

- A számomra, az én bioritmusomnak legeslegmegfelelőbb munkaidő

- Kedves, normális a vezetőm

- Zöld helyen van az iroda és nem a belvárosban

- 25-30 perc utazás / irány totál kaputól-kapuig

- Nem melegszik fel brutálisan az iroda és erős a klíma


Hátrány:

- Alapvetően favágó-jellegű munka, előre meghatározott eljárásokat kell végigcsinálni

- Nem minden munkatárs kedves

- Néha akár órákig nincs munka, unalom van, de azért tanulni, gyakorolni mégse tudok, nem szabad ugye látványosan mutatni, hogy nem dolgozunk. Bár így is volt, hogy SoloLearn-öztem (ahhoz nem kell füles, a Duolingo-hoz kell) vagy megterveztem valamit kis cetliken. Általában netezés megy.

Máskor viszont összesűrűsödik és egyszerre 3-4 dologgal kell foglalkozni. Például eljön az "ütemezett" dolog ideje, de előtte 2 perccel kértek tőled valamit, közben odajön egy ember, akinek meg kell csinálni valamit, közben odajön egy másik egy rövid kérdéssel.

Nyilván előredolgozunk, amit tudunk, de nem mindig rajtunk múlik.

Itt jöttem amúgy rá, hogy nem szeretem a pörgést. Az előző munkahelyemen olyan fordult elő, hogy csinálgattuk a munkát, majd egyik pillanatról a másikra el kellett dobni, figyelni arra, ahogy ledarálták az új munkát és átállni arra. Azt se szerettem, itt pedig az időszakos pörgést nem.

- Lepukkant, nyomasztó az iroda.

- Nem átszállásmentes az utazás. Az előző munkahelyemre érezhetően többet utaztam, viszont a villamoson vagy tanultam, vagy pihentem. Most sokat gyaloglok, a járműveken pedig 4-5 percet töltök, azt is sokszor állva. Egy Duolingo németlecke sem feltétlen sikerül, egy 5 perc angol cikk pedig biztosan nem.


Összességében nem szeretem, várok-vágyom a kitörésre. Nyomasztó, unalmas, a fizetés nem rossz, de nem is jó. Remélem, hogy a lehető legkevesebb időt kell majd itt töltenem.

2019. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!