Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan elfogadhatatlan a...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Miért olyan elfogadhatatlan a kollégáknak, hogy nekem más a fontos?

Figyelt kérdés

Van egy pár kollégám, aki folyamatosan bent marad túlórázni még akkor is, mikor nem muszáj. Mindig mondják, hogy így meglesz az új autó, a nagyobb ház, meg idős korukban lesz félretett pénzük, amiből majd utaznak, satöbbi. Én nagyon ritkán maradok, tényleg csak akkor, ha muszáj, mert engem a sport motivál, amit 12-14 óra meló mellett nyilván nehéz lenne csinálni. Egyfolytában azt hallgatom, hogy hát így a pénz, úgy a pénz, és nem veszik észre, hogy nekem más a fontos. Én 50-60 évesen még futni szeretnék, nem pedig gyógyszereket zabálni, mert rogyásig hajtottam magam... Miért olyan nehéz egyeseknek elfogadni, hogy nekik a pénz a fontos, nekem meg más? Miért kell ezen kattogni állandóan? Más is tapasztal(t) ilyet?

A másik, hogy közöltem már, hogy ebből a közegből, meg ezektől a kapzsi főnököktől szabadulni akarok, viszont családi okok miatt szeptemberben tudok váltani. A főnökségnél is bejelentettem már, hogy max. szeptember vége, és addig is csak a napi 8 órát vagyok hajlandó dolgozni. Ennek ellenére folyamatosan kapom, hogy jöjjek túlórázni meg hétvégézni. Azt se értik meg, hogy én már egy hangyafszt sem akarok mozdítani ezért a munkahelyért... Miéééééért ilyen értetlenek???


2019. júl. 11. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy neked, hogy mit mondanak, mit gondolnak? Szeptemberig kibírod. Szerintem neked jó a szemléleted, de tartsd tiszteletben az ő hozzáállásukat is. Nem vagyunk egyformák. Persze ők is tartsák tiszteletben a tiédet.

A miérteket ne kérdezd. Az emberek értetlenek és kész.

2019. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Én már most kirúgnálak, utálom az ilyen ellenszenves embereket :)
2019. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Gondolj bele.

Ha 12-14 órákat dolgoznak, es életük nagy célja az új autó...akkor valójában van nekik életük? Nincs. És itt fejtettük meg a probléma okát: azért a te életeddel foglalkoznak mert nekik nincs. Ha a monoton melós közegbe bekerül egy ilyen fekete bárány mint te, akit ki lehet beszélni, lehet szidni és b#szogatni, az az ő sivár kis életüknek egy áldásos felüdülés.

De te csinálod jól. A kocsi nem fogja őket ápolni mikor betegek, de a nagy főnöknek nevezett pénzcsap sem... csak ezt még nem látják át.

Neked, mivel van magánéleted, ezért lesz családod, barátaid, gyerekeid stb. És az az igazán értékes ami nem pénzben mérhető.

2019. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy kicsit összekavarodik az ő túlórájuk indoka a Te lehetőségeiddel?.


Van 2 ismerősöm, akinek mondasz 3 mondatot és ő úgy összekutyulja, hogy kijön egy teljesen valótlan állítás. Nem szégyen ez, csak arra célzok, lehet azt fejezték ki, hogy ők nem tehetik meg, hogy nem járnak túlórára, mert autó, de Te meg nem vagy csapatjátékos, mert sosem maradsz bent és nem számíthatnak rád, nem maradsz ott soha - erre céloznak a vezetők is.


Ha nem kötelező egy feladat vagy a túlóra, a főnökség akkor is szereti, ha bevállalják. Kb erről lehet szó.


Szerintem hagyd őket. Szeptemberig nincs sok idő.

2019. júl. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem boldogok, hogy elmész, inkább úgy tesznek, mintha nem szóltál volna, hátha meggondolod. Sok helyen probléma a létszám-utánpótlás.

Egyre kevesebb a normális és megbízható dolgozó, aki azért a pénzért odamegy.

2019. júl. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!