Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért a diák van lecseszve ha...

Miért a diák van lecseszve ha a tanár nem megy be órára (noha az épületben van) és a diák nem szól be a tanáriba hogy héé óra van?

Figyelt kérdés

Ezt magyarázza meg nekem valaki. Ott ül a tanár a tanáriban és a telefonját nyomkodja. Becsöngetnek. Ott van az osztály fenn a teremben. A tanár nem jön órára. A diákok meg tojnak rá, elvannak magukban. Az óra eltelik, a tanár be nem teszi a lábát noha ott van.

Ez nem egyszer és nem kétszer fordult elő hanem nagyon sokszor.

És ki van lecseszve? A diák(ok). Mert nem szóltak be a tanáriba hogy héé öcsém órád van méltóztass bár bevonszolni a valagad.

De egy felnőtt embert miért kellene egy fiatal, sőt némely osztály esetében KISKORÚNAK figyelmeztetni hogy végezze már a munkáját?

Annak a tanárnak jobban kéne tudni mikor van órája mint bárkinek. Ez a dolga.

Mert ha ez egy szökőévben egyszer fordulna elő az egy dolog, na de egy héten 3x??


2019. nov. 6. 12:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én úgy láttam nálunk, hogy a tanároknak nehezebb követni az óráikat. Kirándulás miatt hiányzó osztály, helyettesítés, fakultációk, tagozaton két tanár váltakozása stb. Nem csoda ha nem tudják hol áll a fejük.

Nem gondolom, hogy nagy fáradtság lenne szólni, ha nincs a tanár. Gondolj bele, ha egyszer csúnyán elesik és azért nem megy be. Ha nem szólsz senki nem veszi észre egy órán át.

2019. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Nem gondolom, hogy nagy fáradtság lenne szólni"



Én se gondolom hogy nagy fáradság lenne, semmibe se kerülne. De nem ez a lényeg nem ez a kérdés. Hanem az hogy MIÉRT Tenném meg?


Miért ÉN figyelmeztesse egy FELNŐTTET hogy végezze a munkáját?

Más munkahelyen egy ilyen húzás után (egyetlen ilyen után) kib ---nák.


Sorry amikor én a mekiben melóztam, volt aki 1x 20 percet késett. 1x!! Nem telefonáltam utána hol van, megjött közölték vele hogy át se öltözzön. KI van rúgva.

Na? És az a meki és nem egy iskola!

2019. nov. 7. 07:55
 13/20 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha gimnazista, akkor hamarosan felnőtt. Érvényét veszti az érvelés. Értem én, hogy fáj neked, hogy ő is ember és van gyengesége.

“Amikor mekiben...” ez nem a meki! Lehet ott ez volt előtérben, hogy pontosnak kell lenni. Máshol más van. Ha gimis vagy ezen érdemes lenne gondolkodni, már csak a pályaválasztás szempontjából is, hogy hol mi van megengedve és mi nem - mindenhol más, + a felelősség mértéke is eltér.

2019. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

Az iskolában a tanár a főnök, te meg a "beosztott". Azaz te vagy lecseszve és kész.


Ez az igazi világban is így van ám kisfiam, jobb, ha hozzászoksz a szalag mellett, hogy a főnök is a telefonját fogja nyomkodni 3X-os fizetésért.

2019. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Azaz te vagy lecseszve és kész."



Már bocs, de a "lecseszésnek " is úgy van értelme ha van mögött szankció.

Itt a a példa. Le vagyunk cseszve jó. És? Eredménye következménye? Leszarom magasról és? Mi lesz? Semmi mondjuk?

2019. nov. 7. 22:23
 16/20 A kérdező kommentje:

"ha hozzászoksz a szalag mellett,"



Oda majd te mész én nem.

2019. nov. 7. 22:23
 17/20 A kérdező kommentje:

" a felelősség mértéke is eltér."



Értem. Szóval a mekiben bőven a tanári munka FELETT van a felelősség mint az ábra is mutatja.

Ott késik valaki 1x csupán és azonnal kivágják.


A tanár késik 100x és semmi se történik.


Ebből mi jön le ? A meki egy komolyabb hely ott lám egy kis hibácska és már kib*****sznak.


Ellenvetés erre?

2019. nov. 7. 22:26
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Megint loptál valamit a jogi fórumról és ideraktad nekünk. Miért? Megtudni nem szeretnél semmit, csak kötözködni, amit tilt a GYIK szabályzata, illetve újfent megszeged a szabályt a hazugsággal, mert egyszer tanár vagy, egyszer diák, egyszer irodai munkás, egyszer takarító, stb.
2019. nov. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
44%

Nem akarok a vitába belefolyni, de nem értem, hogy miért a kérdező a hibás.


A tanár az iskolában a munkahelyén van, ugyanúgy, mint a diákok. Nekem is voltak kibírhatatlan, barom osztálytársaom, akik pár ember mellett rám is rám szálltak, én még sem tehettem meg soha, hogy következmény nélküle egyszerűen nem jövök be a suliba vagy nem megyek be órára.

Nálunk voltak olyan tanárok, akik képesek voltak a hülyéket kezelni, nem engedték magukat ledegradálni, és az ő órájukon mindig síri csend volt.


Mellesleg nem értem, hogy az igazgató ezt hogy nézheti el, hogy egy tanár többször egyszerűen nem megy be az órájára. Lényegtelen, hogy a tanárnak mennyire nincs kedve, ő ezért kapja a fizetését, ez a munkája. Ha meg gimiről van szó, akkor meg a normális diákokat is szívatja vele, mert az érettségire muszáj felkészülni.


Nálunk gimiben volt ilyen irodalom tanárnő, aki ha kedve szottyant egyszerűen nem jött be órára. A 3. ilyen után behívta az igazgató beszélgetni, majd később megint elkezdte ezt, hogy nem jön be. Ki is lett rúgva egy idő után.

Aki tanárnak megy, annak (sajnos) számítania kell arra, hogy nem minden gyerek fog jól viselkedni. Ez sajnos a munka velejárója. Én sem tehetem meg, hogy nem megyek be a munkahelyemre (ügyfélszolgálat), mert a vevők között vannak baromi bunkók.


Ha a tanár nem megy be az órára, az igazgató emiatt meg a diákokat cseszi le, ott már komoly gondok vannak.

2019. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%

"Mert ha ez egy szökőévben egyszer fordulna elő az egy dolog, na de egy héten 3x??"


Ilyen nincs. Ha egy tanár kb minden héten "elfelejt" bemenni az órájára, és nektek kell őt noszogatni, hogy jöjjön már, akkor én mindenképpen az igazgatóhoz fordulnék segítségért. Az ő feladata ellenőrizni azt, hogy a tanárok normálisan végzik-e a munkájukat.


"Valószínű azért nem megy be mert belefáradt abba hogy a neveletlen hülye gyerekeket megnevelje."


Ne haragudj, de ez nem érv. Ebben viszont igazat adok a kérdezőnek. Az orvos sem teheti meg, hogy nem megy be dolgozni, mondván a páciensek türelmetlenek és hülyék. Anyum óvodavezető, évtizedekig volt rendes óvónő is, ő is mondta, hogy attól, mert van pár gyerek, akik kezelhetetlenek és rendetlenek, még be kell mennie, mert ez a munkája, ezért kapja a fizetését.

2019. nov. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!