Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen kivételezés esetén...

Egyetemen kivételezés esetén (hol) lehet panaszt tenni? Érdemes?

Figyelt kérdés

Sokáig sejtettük csak, de már 100%, hogy az egyik csoporttársunk együtt van az egyik fontos tárgyunk gyakvezetőjével. Ő javítja a zh-kat meg minden, igazságos ez, hogy valaki hasznot húz belőle?

Az illető amúgy színötös a tárgyból, az összes zh-ja, beugrója 5-ös lett. Persze nem biztos, hogy nem érdemli meg, akár tanulhatott is (a többi tárgyból is jókat szokott írni), de ez akkor sem helyénvaló.

Ráadásul már az eleve fura, hogy vele tegeződik az oktató, de mindenki mást magáz (nem csak a csoportból). Meg neki egyből ugrik segíteni, meg mosolyog rá stb.


Jövőre is (azaz kövi félévben is) ugyanez az oktató fogja tartani ezt az órát és a csoport felállása sem fog változni.

Szemétség lenne erről szólni valakinek?

Természetesen nem egymagam akarok, az egész csoportnak szemet szúrt már ez, az ötlet is közös. Az igaz, hogy jobb végülis nekünk nem lesz, de én akkor sem bírom az igazságtalanságot és ezzel mások is így vannak, plusz szerintünk az ilyesmit az egyetem szabályzata sem engedi.



2019. dec. 16. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Tehetsz panaszt, hogy vizsgélják ki az ügyet. De ha a csoporttárs nagyon csókos, akkor vigyázz, mert még a végén te iszod meg a levét.
2019. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 nemaRendőrség ***** válasza:
16%

Az egyetemek szabályzata nem engedi, hogy ő értékelje a párját, pontosan ezért. Tanítani taníthatja ha nincs más, de ennyi.


Egyébként nem biztos hogy járnak. Én is szimpátia alapján osztályzok, az is kell 1-2 tárgyból.

2019. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

először kideríthetnéd, hogy jogtalanul jár e el a tanár a zh-kal, alapod sincsen, pl kérd meg ártatlanul, hogy had nézd meg a beugróját, mert nem érted, hogy miket rontottál el

ok nélkül nem kell tönkretenni senki életét

mi nem helyénvaló? most az zavar, ha együtt vannak vagy az hogy ő ötösöket ír te meg nem? mondom, először tudd meg, hogy tényleg vágja e az anyagot, aztán lehet menni intézkedni

egyébként én sose bírtam a spicliket, mert neked ettől tényleg nem lesz se jobb se rosszabb

van az az igazságtalanság, amire én is azt mondanám, hogy álljon meg a menet, de az már inkább záróvizsga szintű, mert annak tényleg van tétje az életben, egy sima tárgynak nem annyira

2019. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Összetartó közösség, nem fogsz sikerrel járni. Én egyszer tettem hivatalos panaszt az egyetemen más ügyben. Kapaszkodj meg: a végén nekem kellett szintén hivatalos levélben bocsánatot kérni hogy ne rúgjanak ki!

Szóval csináld, de névtelenül.

2019. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Amikor "szólnál" a kivételezés miatt,biztosan magadra maradsz,a többiek kisétálnak a probléma elől.

Nehezen bizonyítható,ha elharapódzik,rágalmazás is lehet be!őket.

Mindenkitől tudunk olyat kérdezni amire nem tud válaszolni!

Esetleg régebb óta ismeri egymást a tanár és a diák?

Lehet szomszéd,távolabbi unokatestvér vagy csak a tanár testvérével járhatott egy osztályba a szóban forgó diák.

2019. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

az egyetem arra való, hogy a lehető legtovább nyelje el a pénzedet, és hogy a kellően pedirgés gyerekek kaphassanak egy fontosemberpapírt.

szerinted érdekel bárkit is, ha valaki lefeküdt valakivel egy jobb jegyért?

2019. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Tapasztalatból mondom: széllel szemben hugyozás tipikus esete.

Tudod, van az a béka, amit be kell nyelni. Ráadásul hogyan bizonyítanád? Az oktató joga és kompetenciája értékelni a vizsgamunkákat, és csak nagyon-nagyon kirívó esetben szólhatnak bele mások ennek a mikéntjébe.

2019. dec. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát figyelj, ilyen egy egyetemen könnyen előfordulhat. Nálunk a legtöbb órán senki nem tudja a másik eredményét és ez a szerencse, mert ebből legalább nincsen semmiféle konfliktus, sértődés, értetlenkedés stb. Ha mindenki előtt beszéljük meg vagy névvel küldik ki az eredményeket, akkor mindig ez megy.... Nekem is volt egy olyan tanárom, akivel tegeződtünk (míg másokkal magázódott), mert ismertük egymást (egy városból származunk, a családjaink is ismerik egymást) és ötöst kaptam...nyilván csak én voltam a kiskedvenc stb. Volt olyan tanárom, aki pl. a csoportból két emberrel rendszeresen találkozott pl. koncert, kávé és hasonlók, őket is szidták mindig. Volt aki pl. kikönyörögte a jobb jegyet és mivel szimpatikus volt a tanárnak meg is kapta, volt aki azért kapott ötöst mert megmutatta a rajzait a tanárnak, volt aki jobb jegyet kapott mint én pedig be sem járt az órákra és emiatt megbuktatták volna. Szóval történnek igazságtalanságok, de én a helyedben nem mondanék vagy csinálnék semmit. Lehet, hogy jobban éreznéd magad utána, mert te meg merted tenni, de eredménye nem lenne. Nem nagyon tudsz felmutatni semmi bizonyítékot sem, így joggal gondolhatják, hogy csak szimpla ellenszenvről van szó. Plusz, neked semmivel sem lenne jobb (pl. nem kapnál jobb jegyet), max. magadra haragítasz egy csomó embert.
2019. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Amint szólsz mindenki el fog állni tőled. A másik hogy a rektor, tanszékvezető, dékán, stb. mindenki az oktatót fogja védeni mert egyrészt összetartanak, másrészt az ő érdeküket nem zavarja ez a kis románc, harmadrészt úgy kell horgászni az oktatókat, ha őt kirúgják nem fog jönni helyette senki.
2019. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, de szerintem kicsit undorító ez a hozzáállás.


Te is leírtad, hogy minden tárgyból jó jegyei vannak így nem tűnik lehetetlennek hogy ebből is.


Viszont ahogy felmerül a lehetősége is, hogy neki valamivel könnyebb az az egyetlen egy tárgy úgy hogy amúgy senkinek sem megy a rovására, tehát titeket nem befolyásol egyből véget akartok neki vetni irigységből.


Ha jó tanuló valószínűleg nem érdeklből kavar a gyakorlat vezetővel ... ha mégis ... hagyjátok, nem rátok tartozok. Az meg nagyon gáz mentalitás, hogy ok nélkül kiakartok b÷÷÷ni a másikkal mert valamivel könnyebb neki ugyan az amit ti csináltok.

2019. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!