Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Furcsa hozzáállás egyetemen...

Furcsa hozzáállás egyetemen az szerintetek, ha valaki mindig azt várja, hogy vizsgákra valaki odaadja neki a kidolgozott tételeket?

Figyelt kérdés
Vagyis ha azt várja, hogy mások majd kidolgozzák a tételeket és azokat megkapja ő is, ahelyett hogy saját maga kidolgozná őket
2019. dec. 21. 08:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%
Mi a régi kidolgozott zh-kat is odaadjuk egymásnak, mivel ugyanazokat íratják meg a tanárok, könnyű puska, könnyű ötös nulla tanulással, szóról szóra kimásoljuk :D Ha pedig kell valakinek a segítség, messengeren megcsináljuk egymásnak gyorsan. Tehát a vizsgákra is alap, hogy a régi tételeket megosztjuk egyás között-
2019. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Alapvetően semmi bajom nincsen azzal, ha valaki jegyzetet vagy házit vagy bármi hasonlót kér tőlem, mert bárkivel előfordulhat, hogy ilyen-olyan okok miatt hiányzik valami és segítséget kér. Lehet, hogy pl. egyszer csak lusta volt bemenni vagy beteg volt vagy valamilyen személyes/családi problémája/elfoglaltsága adódott stb. és emiatt kihagyott pár órát, nincsen meg neki az anyag és én ilyenkor szívesen segítek. Akár az egész féléves anyagot is szívesen elküldöm, pl. volt olyan szaktàrsam, aki óraütközés miatt már több félév altt sem tudta felvenni az egyik kötelező tárgyát és mikor sikerült megbeszélnie a tanárral, hogy teljesíteni szeretné csak mem tud bejárni, akkor is elküldtem neki mindent. Szóval segítek, nekem attól nem lesz semmi sem rosszabb/kevesebb/nehezebb stb., de a másiknak fontos lehet. Viszont azt nagyon nem bírom, amikor valaki teljes mértékben másokra hagyatkozik, mindig másoktól várja a segítséget és a megoldást, saját maga semmit nem képes megtenni stb., ezt nagyon nem értem és őszintén szólva nem nézem jó szemmel. Mindenki azt csinál, amit akar és ez nyilván privát dolog, de szerintem az ember akkor járjon egyetemre, ha akar is csinálni valamit és tesz is érte.
2019. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Gólyaként még mindneki lelkes és mindent bedob a közösbe. Csak hát idővel feltűnik, hogy kik a potyázók és kik azok, akik fektetnek energiát is a dolgokba. Aztán végül az lesz, hogy összeállnak a tényleg tanulni vágyók és csak egymásnak segítenek. Legalábbis nálunk ez volt.

Már szekunder szégyenem volt az egyetem vége felé az olyan emberektől, akik sehová nem jártak be, sz..rtak mindenre, aztán vizsga előtt felraktak a szak közös csoportjába egy mindenki felé nyitott google doksit, hogy "ide lehet kidolgozni a tételeket, közösen gyorsabban megy!".

2019. dec. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!