Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha az osztálytársa...

Mit tegyek, ha az osztálytársaim csak a strébert látják bennem és szerintem ezért nem barátkoznak velem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél éve vagyunk osztálytársak, sokan ismerték már egymást előtte is. Én csak egy embert ismertem az osztályból. Minket még nem fogadott be egy baráti társaság sem. Mi próbálkoztunk, de valahogy nem sikerült.

Sokszor megkaptuk már mindketten, hogy stréberek vagyunk:

XY: Te tanultál a dolgozatra?

ÉN: Nem.

XY: Mi? Az hogy lehet? Biztosan tanultál, mert stréber vagy!

Meg ehhez hasonló beszólások. De ezt olyan lesajnálóan mondják. Én olyan közepes tanuló vagyok, félévkor 2 tantárgyból voltam 3-mas, a többi mind 4-es vagy 5-ös.

Igaz, mi csendesebbek vagyunk, de nem vagyunk annyira kis egerek, hogy ne tudhatnák a nevünket. (Van egy osztálytársam, aki többször is elfelejtette a nevem. Nem is tudja szerintem, mert mindig elkezd gondolkodni, amikor valamit kérdezni akar tőlem.)

Mindenki a képeiken megjelöli az egész osztályt kb. csak minket nem.



2020. febr. 29. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Én tényleg stréber voltam, mégis imádott az osztályom. Nekem lett egyedül mindenem 5-ös minden év végén egész középiskolában + az érettségik. :D De nagyon jó csapat voltunk, kedveltek engem is, hívtak mindenhova én meg mentem is velük, mikor tudtam.


A stréber nem egy negatív jelző, legalábbis nem mindig. Nekem tök sokszor mondták, hogy okos vagyok és nem a gyökér értelemben, hanem intelligens. A gyökereket nálunk is szétszedték, akikkel nem lehetett barátkozni, mert minden közösségi eseményről ellógtak és minden közeledést visszautasítottak vagy megsértődtek egy beszóláson.


Ne hogy azt hidd, hogy a jegyeiddel van bajuk vagy azzal, hogy tanulsz. Biztos vannak olyanok is, akik irigyek rád a jó jegyek miatt, de ha kollektíven kikezdenek, az azért van, mert emberileg semmi sem köt hozzájuk és nem tudnak veled mit kezdeni, csak csesztetni, a sündisznós viselkedésed pedig kifejezetten szórakoztató lehet, ha már mást nem tudsz.

2020. febr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ugyan ebben a helyzetben, viszont az én esetemben egy rossz közösségről van szó, amibe nem is igazán akartam beilleszkedni és utólag sem bánom az egészet.


Azt tudom javasolni, hogy ne akarj nekik megfelelni. Inkább keress egy olyan baráti társaságot, akikkel van valami közös érdeklődésetek.


Mindig lesznek olyan emberek, akik találnak bennünk valami kivetni valót, valamit ami miatt nem leszünk szimpatikusak nekik. Nem az a lényeg, hogy ezeknek az embereknek megfeleljünk, hanem az, hogy saját magunkkal elégedettek legyünk, és ennek az elégedettségnek nem másoktól kell függenie.

2020. febr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A diákok sajnos minden jó tanulót vagy akit érdekel az iskola vagy csak simán szeretne jó tanuló lenni lestréberez. A stréber nem egyenlő a jó tanulóval. A stréber annyit tesz, hogy a tanárai fenekét nyalja, olyan dolgokkal is törődik, amiket lexar, hogy az iskolában elismerést és jó jegyeket kapjon. Akkor nem kedvelik, ha túlzottan feszeng, esetleg belerángatja a többieket is vsgy csak ez az egyetlen témája és az aki szréber, de úgy igazán, atra ezek jellemzőek.


Aki nem stréber, esetleg nem is jó tanuló, annál is van, akit nem kedvelnek, mert túlzottan maximalista vagy az volt. Nem lehet, hogy Te kicsit feszengtél az elején esetleg csak a suli volt a témád, mert nem tudtál velük miről csevegni? Főleg, mert írod, próbálkoztok, de nem fogadnak be illetve most is kihangsúlyoztad, hogy közepes tanuló vagy.


Amikor én voltam gimis én túl sokat foglalkoztam a jegyeimmel és a sulival és sokat is ranultam; szresszes voltam, lobbanékony és stréber, ezért nem barátkoztak velem. Aztán elkezdtem és próbáltam fenntartani, hpgy ha hármast vagy négyest kaptam, lexartam, nem beszéltem a suliról, nem jeresgéltem a tanárokat, stb

2020. febr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!