Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit szólnátok ha a lúzer...

Ti mit szólnátok ha a lúzer kövér osztálytársatok lefogyva jóképűen menne vissza szeptemberben az iskolába?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 18. 21:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályba nem mentem vissza, mert érettségit követő nyáron történt velem a dolog, de az életem egyik legjelentősebb változása volt. kb 12 kg-ot fogytam, más lett a hajam és szemüveg helyett kontaktlencsét kezdtem hordani és mindez elég rövid idő alatt kb 1,5 hónap alatt ment végbe. Az emberek nagyon durván pozitívan reagáltak, alig akartak felismerni és hirtelen több bókot kaptam egy nyár alatt, mint előtte egész életemben összesen. Teljesen random emberektől is, akikkel nem álltunk annyira közel egymáshoz. Ez nagyon pozitív hatással volt az önbecsülésemre, sokkal boldogabb lettem a bőrömban és lett tőle egy egészséges önbizalmam, ami korábban teljesen hiányzott. Szociális téren is ekkor nyíltam ki igazán, sokkal nyitottabb és barátságosabb lettem a dolgot követően.


Szóval mindent bele! Megéri a belefektetett munkát!


24/F

2020. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan szóvá fogják tenni. És semmi gond nincs azzal, ha elképzeled a reakciókat - a külsőnk a szociális életünkben fontos faktor. Ahogyan az előttem szóló is írta, hogy hozzátettek a reakciók a boldogságához és a kinyílásához, így lesz Veled is!


Maga az út pedig, ahogyan végigcsinálod, az énerődet, a kitartásodat és az önmagadba vetett hitedet fogja eszméletlenül növelni.


Hajrá, sok sikert! :)

2020. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

10. Az igen, durva lehet így látatlanban, pár mondat alapján kitalálni, mit csinál épp a másik ember :o

Most amúgy jobban érzed magad attól, hogy beszóltál valakinek, aki felismerte, hogy nincs jó formában és tenni szeretne az egészségéért? Vagy egy kis virtuális vállveregetésre vágysz, amiért leírhattad, te mennyit fogytál, habár senki se kérdezte?

2020. ápr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolás voltam, amikor csomót fogytam és tényleg szemmel látható volt a különbség. Úgy általánosságban azt vettem észre, hogy a korábbiakhoz képest többen odajöttek hozzám, beszélgettek stb., olyanok is akik korábban felém sem néztek vagy kimondottan nem bírtuk egymást... ez lehetne pozitív is, de én tök negatívan éltem meg. Csupán a testalkatom változott meg, de ugyanaz az ember maradtam. Emiatt nem is értettem és nem is esett jól, mert nem éreztem azt, hogy ténylegesen én érdeklem őket, csak egyszerűen már "megütöttem a szintet" és akkor már velem is lehet foglalkozni. Nekem soha a büdös életben nem volt szempont az (párkapcsolaton kívül), hogy hogyan néz ki a másik. A barátaimmal sem azért ilyen jó a kapcsolatunk, mert úgy nézünk ki, ahogyan... és az is tuti, hogy nem romlana meg, ha az egyikünk megváltozna külsőleg, mert egyszerűen semmi jelentősége nincsen. Szóval én ezt ezért nem szeretem. Amúgy barátok között meg tök jó, mi szoktunk beszélgetni ilyenekről meg megdicsérjük egymást stb., sőt nekem az a tapasztalatom, hogy egyetemen lazább ismeretség esetében is lehet ilyenekről normálisan beszélni és innen sokkal pozitívabb élményeim vannak nekem is.
2020. ápr. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

"Lúzer" nem csak a súlya miatt lesz valaki, hanem a belsője miatt.


Én nem voltam támadó, nem is ezért írom, én védtem azokat, akik bántottak.


Aztán én is kerültem a kirekesztett szerepébe egy kis ideig.


Visszagondolva, tényleg nem a külső az egyetlen tényező.


Ők nem azt nézik, hogy a "lúzer" gyerek leadott 20 kilót, hanem, hogy még mindig "lúzer". Alapjáraton olyan önmagában nincs, hogy csak a 20 kiló plusszban a gond és a személyiség nem. Max ugratják a másik felet a súlya miatt, de ő ezt poénnak veszi. De, ha a személyiségével is gond van, akkor hiába megy le a 20 kg, ha a személyisége ugyanolyan marad.


A személyiséget megváltoztatni is nehéz, mert, ha pl keményebb leszel, akkor "Jaj, a kis lúzer bekeményített".


Érted, mindenképpen a lúzert fogják keresni az emberben.

2020. ápr. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
és kiemelném, hogy itt tényleg csak a "lúzer" jelenségről írtam.
2020. ápr. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Jelenleg azért vagyok ilyen, mert a súlyom és a súlyommal kapcsolatos bántások miatt nincsen önbizalmam, ami miatt nem merek kiállni magamért. Viszont ha lefogynék, valószínűleg az önbizalmam is megjönne és sokkal bátrabb is lennék, meg hát ugye ilyenkor ha valaki izmosodik, azt alapból "veszélyesebbnek" nézi a többi ember.
2020. ápr. 19. 02:38
 18/25 anonim ***** válasza:
30%
Attól mert lefogy, mitől lesz jóképű??
2020. ápr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én megtettem. 10.-ben 84 kiló voltam, így két- három héttel a suli befejezése előtt elszántam magam, és fogyókúrázni kezdtem. Az elején nagyon gyorsan mentek a kilók. Mire befejeződött a tanév 80 kiló voltam, az első tanításon napon 75 kiló. Látszott a változás. Az osztálytársaim dicsérték a kitartásomat, és a testnevelő tanárom is gratulált az eredményhez. Nem voltam lúzer, nem utáltak az osztálytársaim, de nem is voltam tele önbizalommal. Viszont ez a változás sokat dobott rajtam. Folytattam tovább, és nyárra 66 kiló lettem. Egy osztálytársam volt csak, aki szerintem féltékeny volt az eredményemre, mert ő vékonyabb volt nálam, és előbb kezdett fogyókúrában mint én, de érdemi változást nem ért el.

Szóval én gratulálnék neki, mert nem kis teljesítmény elszánni az embernek magát, és kitartania.

2020. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én egy betegség miatt dobtam le majdnem 20 kilót (vastagbéldaganat). A betegségről a suliban nem is tudtak csak azt látták eltűntem hónapokra (ennek fele kapásból nyár) és amikor visszamentem 20 kiló mínusz.

A kutya meg nem kérdezte mi történt. Leszarták. Elég látványos volt pedig... úgy néztem ki mit egy világháborús lágertúlélő. A kutya meg nem kérdezte mi volt.

Ne hidd már hogy te vagy az univerzum közepe. Azt is leszarnák ha előttük döglenél meg.

2020. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!