Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos a kiakadásunk, amiért a...

Jogos a kiakadásunk, amiért a tanárunk ilyen időpontban akar órát tartani?

Figyelt kérdés

A kémiatanárunknak két kicsi gyereke van. Már évközben is nagyon sok óránk elmaradt amiatt, mert betegek lettek és a tanáruknak otthon kellett maradnia velük.

A digitális oktatást úgy csinálta a tanár, hogy emailben küldte az anyagot. Eddig nem volt baj, mert főleg elméletet vettünk. Most így tanév végére azonban kitalálta, hogy írjunk még egy dogát számítási feladatokból, ehhez feladott egy csomó példát, amik nehezek, a csoport nagy része nem érti őket. Ezért kértük a tanárt, hogy tartson nekünk egy videóhívásos órát, ahol tehetünk fel kérdéseket és rendesen elmagyarázza őket. A tanárnő azt mondta hogy oké, de ő csak este 6-kor tud órát tartani, mert napközben a gyerekeivel kell foglalkoznia, nem ér rá tanítani.

Ezen kicsit kiakadtunk, mert mikor ez a digitális oktatás kezdődött az igazgatónak az volt a határozata, hogy az órákat akkor tartsák, mikor órarendileg lennének, vagy legalábbis tanítási időn (8-16) belül. Most akárhogy is nézem este 6-kor nappali tagozaton nem vagyunk suliba...

Ráadásul többen járunk nyelvtanfolyamra/művészeti suliba, amik ilyen késő délután-kora este tartják a kurzusokat, szóval többeknek emiatt sem jó az időpont.

Szerintetek megmondhatjuk a tanárnak, hogy kicsit mellélőtt ezzel az időponttal?


2020. máj. 20. 20:22
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
28%
A szüleiteknek kellene megmondania.
2020. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
17-18 évesek (11.-esek) vagyunk, már nem a szüleink intézik az iskolai ügyeinket.
2020. máj. 20. 20:27
 3/42 Clay Morrow ***** válasza:
80%

Értem én, hogy jobban megfelelne 10-12 órakor, de ha 8-tól tudna lenni, akkor az is baj sokaknak, mert miért van olyan korán.

Nem lehet mindig mindenkit boldoggá tenni..

2020. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
81%

Lehetnétek kicsit megértőbbek vele. Vannak gyerekei akik ezek szerint még picik. Érthető hogy délelőtt nem ér rá. Ti akartátok hogy videó hívás tartson nektek és ezzel is segítsen. Most egy egyszeri 6 órakor történő tanításba senki sem hal bele.

Gondolom most le fognak pontozni de nekem ez a véleményem:D

17l

2020. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
71%
Lehet,azért vagyok ilyen elnéző,mert a nővéremnek is van gyereke.Tudom,hogy nem te mondtad neki,hogy válaljon kettőt is,de biztos nem könnyű neki se.Másik megoldás,hogy össze írjátok a kérdéseket,aztán ő részletesen elmagyarázza egy videóba.
2020. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%
Egyetemen általában ugyanez van, genetikából csak elméletet tanultunk,szamitasbol volt a zh. Ora meg este 8ig volt. Nem, nem jogos a kiakadás, ennyire ti is mehettek rugalmasak, pláne ha vkitol szívességet vártok
2020. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
36%

Szerintem itt a válaszolók azért kicsit el vannak szállva... Most ha nincs ez a digitális oktatás, akkor a tanárnak joga lenne este 7-kor megtartani egy órát, mert gyerekei vannak?

Gondoljatok arra, amikor azt kérik munkahelyen, hogy túlórázzatok ingyen. Mert egy diák szempontjából ez gyakorlatilag most annak számít.

2020. máj. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
60%
Ez tulajdonképpen nem tanóra, hanem egy korrepetálás, az meg lehet tanítási időn kívül. :) Másrészt nem értem mi a baj ezzel az időponttal, egyetemen is csomószor lesz majd este 6-kor kezdődő órátok. :D
2020. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Síva36 ***** válasza:
75%

Valószínűleg én is le leszek pontozva, de szerintem valahol jogos azért a kiakadás.

Miért szívesség a tanártól, hogy elmagyarázza nekik az anyagot? Ez a feladata, ezért kapja a fizetését. Persze rugalmasnak kell lenni, de azért egy tanár részéről szerintem egyáltalán nem szerencsés felállás ez, hogy a munkaidejében a gyerekeivel foglalkozik, a diákokra meg csak este jut ideje.

2020. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
55%
Miért, jobb lenne videohívás úgy hogy a gyerekei üvöltenek a háttérben mert anya nem foglalkozik velük?
2020. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!