Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos a kiakadásunk, amiért a...

Jogos a kiakadásunk, amiért a tanárunk ilyen időpontban akar órát tartani?

Figyelt kérdés

A kémiatanárunknak két kicsi gyereke van. Már évközben is nagyon sok óránk elmaradt amiatt, mert betegek lettek és a tanáruknak otthon kellett maradnia velük.

A digitális oktatást úgy csinálta a tanár, hogy emailben küldte az anyagot. Eddig nem volt baj, mert főleg elméletet vettünk. Most így tanév végére azonban kitalálta, hogy írjunk még egy dogát számítási feladatokból, ehhez feladott egy csomó példát, amik nehezek, a csoport nagy része nem érti őket. Ezért kértük a tanárt, hogy tartson nekünk egy videóhívásos órát, ahol tehetünk fel kérdéseket és rendesen elmagyarázza őket. A tanárnő azt mondta hogy oké, de ő csak este 6-kor tud órát tartani, mert napközben a gyerekeivel kell foglalkoznia, nem ér rá tanítani.

Ezen kicsit kiakadtunk, mert mikor ez a digitális oktatás kezdődött az igazgatónak az volt a határozata, hogy az órákat akkor tartsák, mikor órarendileg lennének, vagy legalábbis tanítási időn (8-16) belül. Most akárhogy is nézem este 6-kor nappali tagozaton nem vagyunk suliba...

Ráadásul többen járunk nyelvtanfolyamra/művészeti suliba, amik ilyen késő délután-kora este tartják a kurzusokat, szóval többeknek emiatt sem jó az időpont.

Szerintetek megmondhatjuk a tanárnak, hogy kicsit mellélőtt ezzel az időponttal?


2020. máj. 20. 20:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
42%
Lehet puffogni, elégedetlenkedni de ti vagytok rászorulva a tanár magyarázatára, nem a tanár rátok, ha alkalmazkodtok, ha nem, neki mindegy, nektek nem. 17-18 évesek vagytok, szinte felnőttek, olyan nagy dolog egyszer 6-kor órát tartani? Ha jól tudom jóval kevesebb órátok volt megtartva, mint a tanrend szerint, azért gondolom nem volt felháborodás.
2020. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
97%
Anyaggal együtt nem csak az elméleti részt kellett volna kikérdezni hanem a számolást hozzá... Anno ezt így tolták, gondolom kényelmesebb volt kibaxni egy anyagot emailen és főzőcskézni...
2020. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
0%
Ugy latom itt nehanyan feletebb sotetek. Es en veletek elek egy bolygon... Szanalmas
2020. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
76%

Én esti egyetemre járok, ott is meg tudták oldani a tanárok, hogy az órarendi időpontokban megtartották online az órákat.

Nem hivatkoztak gyerekre, házastársra, kutyára, macskára. Előtte a nappalisokat is tanították.


A munkahelyemen vannak gyerekesek, mégis dolgoztak, sőt, megbeszélések is voltak!


Gyenge kifogás a gyerek a tanárotoktól.

Amúgy az elmúlt hónapokban miért nem tartotta meg normálisan az órákat? 🤔😒

2020. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon sok válasz érkezett, erre őszintén szólva nem számítottam.

Belátom, abban igazatok van, hogy most megértőnek kell lenni a tanárral, nyilván nem egyszerű gyereket nevelni.

Valaki kérdezte milyen elfoglaltságok vannak, amik megakadályozzák a részvételt ezen az esti órán. Hát például nyelvkurzus, ami előre be lett fizetve és így online tartják, vagy egy csoporttársamnak az elsősegély tanfolyamot tartják így a jogsihoz. Valahogy majd kitaláljuk hogy juttassuk el nekik az elhangzottakat.

A tanárt már akkor is kértük, hogy tartson órát, mikor elméletet vettünk, mert azt is jobb lett volna, hogyha átbeszéljük, de akkor elhajtott minket, hogy most nem ér rá, a végzősökkel foglalkozik. Csak hogy most lement az érettségi ez sem kifogás, ezért kértük, hogy most már tartson rendesen órát.

A számolásokat úgy küldte el, hogy elküldte a feladatokat meg mellé leírta a végeredményt, de nem vezette le hogy jött ki...

Azért sem értjük rendesen a számolást, mert nem tanította meg, mint írtam, egy évközben is sok óránk elmaradt. Alapból heti 2 van, de a tanár kéthavonta hiányzik legalább 1 hetet. És ez kémia fakultáció, tehát a csoport jó része érettségizni akar emelt- vagy középszinten. De így sajnos ez kivitelezhetetlen, legtöbben külön tanárhoz járnak. Én még nem, de valószínűleg nekem is keresni kell egyet.

Úgyhogy mégegyszer köszönöm a meglátásaitokat, volt köztük hasznos és kevésbé hasznos. Jó estét mindenkinek!

2020. máj. 20. 22:05
 26/42 Clay Morrow ***** válasza:
61%

Kicsit off, de mindenki iskolás korában azért nyűgölődött, hogy mi a brantért kell 7-kor kelni mindennap, 8-ra bemenni iskolába, most mikor meg lehetőség van később, ez se jó. Tökéletes példa, hogy bármit van, az embernek úgy se jó, még azért se, valamin mindig kell csámcsogni.

És általában én se pártolom a tanárt, mert jelenleg is egyetemi hallgató vagyok, de egyszer el lehet nézni valakinek, ha este 6-kor tartja meg..

2020. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
38%

Akit erdekel valoban a kemia, az nem a 6 oràn akad ki.


Ez kb olyan, hogy epertortàt akarok enni, de ha anya holnap hoz csak, akkor az ugy nem jo.


Kicsit ellentmondo az egész

2020. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
23%
A tanár leadta az anyagot. Nem feladata a szájukba rágni, hogy megértsék, ezért kell otthon megtanulni az elméletet, aztán gyakorolni. Az, hogy ezen kívül pluszba segít (ami nem a feladata), az jófejség tőle..ennyi
2020. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
76%
Márpedig valamennyire jogos. Meg van adva, hogy 8-tól 4-ig lehetnek órák de a tanárt ez nem zavarja. És most mindegy, hogy nektek miért nem jó az este 6. Lehet zenevizsga, vezetésóra, kresz vizsga, vagy akkor értek rá menni edzeni versenyre, bármi. Egyetemen nálunk is van egy tanár, akinek a gyerekével kell foglalkoznia, de ő megérti, hogy az nem fontosabb, ezért együtt történik a kettő dolog. Igaz, nem hallunk a tanárból semmit, mert a gyereke az ölében van és sír mint a sakál végig órán. De lenyomja az órát időben, 5-től 7-ig.
2020. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Síva36 ***** válasza:
50%

Érdekes válaszok születtek...

Én komolyan nem értem tesznek egyesek úgy, mintha a tanár szívességet tenni nekik azzal, hogy elmagyarázza az anyagot. Az meg egyenesen nevetséges, hogy "a tanárnak nem kötelessége úgy leadni az anyagot, hogy megértsék". What? Könyörgöm, a tanárnak az a MUNKÁJA, hogy a gyerekek képességeihez és igényeihez alkalmazkodva legjobb tudása szerint megtanítsa nekik az anyagot. Ha a diákoknak ehhez videós konzultáció kell, akkor a tanárnak ezt figyelembe kell vennie és ehhez alkalmazkodni.

Oké, egyszer kibírnak egy este 6-os órát, de azért ne tegyünk már úgy, mintha a kedves tanerőnek normális lenne ez a munkabeosztása. Az nem tanítás, hogy reggel/este kiszórja emailben az anyagot, utána meg egész nap a gyerekeivel foglalkozik, aztán csókolom. Igenis van egy munkaideje, amit figyelembe kéne vennie.

Ha egy multinál dolgozna ott sem csinálhatná azt, hogy nem vesz részt a délelőtt 10 órai online meetingen, mert babázik. Vagy munkaidőn kívül tárgyal az ügyféllel, írja meg az elszámolást, készíti el a könyvelést, mert akkor ér rá.

Ez nem így működik.

Én azért ezt mindenképp megemlíteném az osztályfőnöknek vagy igazgatónak, kíváncsi lennék mit szól hozzá.

2020. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!