Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos a kiakadásunk, amiért a...

Jogos a kiakadásunk, amiért a tanárunk ilyen időpontban akar órát tartani?

Figyelt kérdés

A kémiatanárunknak két kicsi gyereke van. Már évközben is nagyon sok óránk elmaradt amiatt, mert betegek lettek és a tanáruknak otthon kellett maradnia velük.

A digitális oktatást úgy csinálta a tanár, hogy emailben küldte az anyagot. Eddig nem volt baj, mert főleg elméletet vettünk. Most így tanév végére azonban kitalálta, hogy írjunk még egy dogát számítási feladatokból, ehhez feladott egy csomó példát, amik nehezek, a csoport nagy része nem érti őket. Ezért kértük a tanárt, hogy tartson nekünk egy videóhívásos órát, ahol tehetünk fel kérdéseket és rendesen elmagyarázza őket. A tanárnő azt mondta hogy oké, de ő csak este 6-kor tud órát tartani, mert napközben a gyerekeivel kell foglalkoznia, nem ér rá tanítani.

Ezen kicsit kiakadtunk, mert mikor ez a digitális oktatás kezdődött az igazgatónak az volt a határozata, hogy az órákat akkor tartsák, mikor órarendileg lennének, vagy legalábbis tanítási időn (8-16) belül. Most akárhogy is nézem este 6-kor nappali tagozaton nem vagyunk suliba...

Ráadásul többen járunk nyelvtanfolyamra/művészeti suliba, amik ilyen késő délután-kora este tartják a kurzusokat, szóval többeknek emiatt sem jó az időpont.

Szerintetek megmondhatjuk a tanárnak, hogy kicsit mellélőtt ezzel az időponttal?


2020. máj. 20. 20:22
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
55%

"A tanárnő azt mondta hogy oké, de ő csak este 6-kor tud órát tartani, mert napközben a gyerekeivel kell foglalkoznia, nem ér rá tanítani."


De a fizetését felveszi? Beszrás, hogy a válaszolók a tanár pártját fogják, mikor neki van egy munkaideje. Már bocsánat, de a magánéleti problémáit oldja meg anélkül, hogy a gyerekeket este 6-kor tanítaná, mint ahogy mások is megoldják anélkül, hogy a munkájuk rovására menne. Szerintem minden munkavállalónak - ideértve a tanárokat is - elégnek kell lennie annak, hogy otthonról végezheti a munkáját.


Az, hogy az "egyetemen így van" már megint kit érdekel? A kérdező nem egyetemista.

2020. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem alapvetően igazuk van a diákoknak itt. Persze nem tudom hogy mennyire lett leadva ez az anyag. Azt gondolom hogy érdemes lenne kompromisszumot keresni. A legjobb megoldás az lenne, hogyha felvennétek a konzultációt, hogy azok is megnézhessék később, akik nem tudnak ott lenni az adott időpontban. Microsoft Teamsben például biztosan tudom hogy lehet ilyet, de gondolom hogy más felületeken is van rá lehetőség, vagy viszonylag egyszerű egy külső programmal felvenni. Ha ez nagyon nem lehetséges, akkor esetleg ne legyen kötelező a számonkérés jegye, aki javítani akar, az javíthasson vele. Kérdés persze hogy ebbe a tanár belemenne-e, hiszen azért az lenne a cél hogy valamennyire mindenki megtanulja az adott témát.
2020. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem jogosan. Az hogy otthoni oktatás folyik, nem azt jelenti hogy a tanárnak kötetlen a munkaideje. Jó hogy nem azt mondja hogy este 11-kor tart mert akkor aludtak el a gyerekek. Az ilyen patkány ganét ki kéne rúgni, de úgy hogy tanári pozíció közelébe többet ne kerülhessen.
2020. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem megkérhetitek mindenképpen, hogy tanítási időben legyen. Ez egy teljesen normális kérés. A gyerekeket mindenkinek meg kell oldania, és egyik családnak sem könnyű, de nem igaz, hogy egy nap egy órájára ne tudná.

Nem lehet mindig velük takarózni. Ha meg tényleg ez a helyzet, akkor sajnos alkalmatlan arra, hogy dolgozzon.

2020. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
63%
Az oké, hogy a munkaideje akkor van, de videóhívást gyerekkel nem tud akármikor tartani még mindig.
2020. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
70%
#8-9: oké, csak közben volt egy kijárási korlátozás, ami miatt nagyon sok ember élete felborult. Óvodák, bölcsődék is csak most kezdtek el újra nyitni. Ennyi erővel az óvodapedagógusokat is okolhatnánk, mert ők meg azért kapják a fizetést, hogy a kémiatanár gyerekeire is vigyázzanak, h az meg tudjon nappal órákat tartani. Az már csak hab a tortán, h a diákjai kérték fel ennek az órának a megtartására, ennyi rugalmasság lehetne bennük. Megint csak más lenne, ha rendszeres elvárás lenne a diákok felé az este 6 órás online megjelenés, de itt most egy egyszeri alkalomról van szó.
2020. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
50%
A tanar fizetest kap, ezt senki ne felejtse el. En sem mondhatom, hogy bocs fonok, de inkabb 10kor jovok csak dolgozni, mert lusta vagyok koran kelni. Attol, h most digitalis oktatas van meg a tanar ugyan ugy dolgozik es az igazgatoi utasitasait be kell tartania, mert az igazgato a fonoke. Nagyon birom az ilyen embereket, akik azt hiszik, h az o magameleti problemajuk mindennel fontosabb es majd a diakok es a munkahelyuk igazodik hozza. Kerdem en: mivan azzal a diakkal akinek mondjuk delutan megy kulon orara? Az o "problemaja" miert van hatrebb sorolva a tanar problemajanal? Remelem ertheto mire akarok celozni. Pont emiatt vannak szabalyok. Nehogy mar a tanar (aki fizetest kap es a munkahelyi szabalyok kotik) ereztesse ugy, mintha o szivesseget tenne. Ez nem hobbi, nem szivesseg. Ez MUNKAHELY ahol dolgozni KELL akkor es ugy ahogy a fonok mondja. Tehat egyszeruen: szolni kell a tanarnak, h neki ez a munkaja es oldja meg a gyereket, mert senkit nem erdekel a maganeleti problemaja. Ha pedig nem akkor menni a feletessehez.
2020. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
38%

En gyakorlo anyakent (altalanos iskolas es pici gyerekkel is) a digitakis oktatast IT analfabeta tanitokkal vegigszenvedve a kovetkezo velemenyen vagyok.

1.Uber gaz, hogy a kemai tanarnotoknel kimerult a digitalis oktatas az emailben anyagkuldozgetessel. --- DE ha eddig nem kertetek videoorara, fb live eloadasra, hangfelvetel megosztasra stb. akkor nektek se volt ezzel bajotok, kenyelmesen elvoltatok es akinek ez nem erettsegi targya lesz az ugyis a matek/tori/magyar vonalat kellett nyomja ezerrel.


(Elarulom az iskolak java reszeben szepen meg is lett mondva szerencsetlen "nem fontos tantargyak" oktatoinak, hogy higgadjanak le...ugyhogy valoszinu neki is ket kisgyerekkel konnyebb volt nyugton ulni a hatso felen.)


2. Ahogy teltek a hetek egyszercsak jott a parancs, osztalyozni kellene, mert hat lehet marad ev vegeig a digitalis oktatas. - ok errol nem tudhattatok, hacsak mas tantargyakbol nem kezdtek el benneteket osztalyozgatni ezerrel. DE ekkor meg a tanarotok esetleg ugy gondolhatta ad nehany orai otost ertsd bekuldted akkor otost kapsz:-).


3. MOST szoltak a legtobb suliban, hogy viritsanak a tanarok es ne orai munkara, hanem valos felmerokre adjnak jegyet! - ergo szerencsetlen kemia tanarotok muszaj volt kitalaljon valamit. Plusz logikusan szamitasokbol all a kemia nagy resze.


Tehat adott feladatokat - TI NEM ERTITEK. kertetek magyarazatot.

Este 6 orat tud ajanlani. Ez van. Lehet erte morogni, de kerdezem miert nem mentunk tuntetni, hogy ne zarjak be az iskolakat es ovikat, bolcsiket vilagjarvany idejen? Miert nem az elso ket hetben visitott minden diak, es szulo, hogy videos orakat akarnak egysegesen mindenbol stb...


Azt vegkepp nem ertem, hogy mifele esti kulonorak sokkal fontosabbak, mint egyetlen darab este 6kor megtartando kozepiskolai kemiaora?



Persze nyugodtan akadjatok ki pont most a vegen es egysegesen mondjatok meg nektek nem jo ez az idopont eshetvegi se jo es cakis 8 es 16kozott, ahogy azt az igi is megirta. Legfeljebb megnezhetitek mjd a dolgozat feladatait... (bosszubol en is a legnehezebbeket adnam), vagy jovore ha még lesz kemia, hohy milyen segitokesz lesz o is.



Azert gondolj bele, hogy ha a gyerekei betegsege idejen nem tudta megoldani, hogy bejarjon a suliba dolgozni, akkor most nagyszulok/ovi/ es a ferj home office engedelyezettsege nelkul hogyan boldogult? En csak a sajat kolleganoimet hallottam es lattam, hogy a home officeuk arrol szolt tanultak a 2-3 altalanos iksolas gyerekkel naphosszat es orultek amiert nem rugtak ki oket. Egy ovist meg nem ultethetsz le vagy egy ltalnos iskola also tagozatost, hogy bocaany most napi 3x3 oraban kemiat tartte meg ulj ateve elott es meg se mukkanj.


Legyetek megertobbek. Kerdezzetek meg nem lehetne e ekkor vagy akkor, ha meg nemet mond ra akkor kerjetek meg had lehessen felvenni az orat es hianyzoknak feltolteni vlhova hogy ok is megnezhessek.

2020. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
56%
Milyen jó, hogy én 44% vagyok, pedig csak azt mondtam, mint a többiek; hogy jogos a diákok kiakadása. :D Igaz, kicsit nyersebb voltam, talán túlságosan életszerű. Na, majd máskor.
2020. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha eddig csak elmélet lett leadva akkor kb sehogy nem tanította meg, mert kb ez olyan h feladja a suliban órán az x oldaltól a napi anyagot ad pár kérdést válaszold meg, a tanár meg addig dogákat tanít... Mennyi ilyen volt nekünk

Akkor online én is elmegyek tanárnak ennyi erővel. Kiküldi az elméletet ő a gyerekeivel foglalkozik,de magyarázni már nem tud.

2020. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!