Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit hagytam ki, ha középiskola...

Mit hagytam ki, ha középiskola alatt egy osztálykiránduláson bulin diáknapon stb se voltam? Soha egyen se a négy év alatt?

Figyelt kérdés

Most hogy végeztem a középsulival olyan hülyeségeken töprengek amin a 4 év alatt soha.

Én a 4 év középsuli alatt soha 1x se voltam semmiféle iskolai programon. Osztálykirándulás osztálybulik színház mozilátogatások diáknapot vetélkedők sportnapok... soha semmin nem voltam. Engem nem érdekelt mi kötelező mi nem, sokszor fenyegettek hogy osztálykirándulás tanítási napon van és kötelező---leszartam. Nem mentem akkor se.

Még az olyan „nagyon kötelező“ programokon se voltam mint szalagavató, évnyitó stb. Nem mentem és kész.


Összességében az a kérdés mit hagytam ki ezzel? Mondjuk nem épp az évnyitóval, mert azzal semmit ha jól sejtem, de osztálykirándulásokkal bulikkal diáknapokkal?


Késő bánat persze de mégis megkérdem.


2020. jún. 8. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Semmit. Ha nagyon nem szeretted az osztályod, akkor az osztálykirándulások jobb esetben unalmasak, rosszabb esetben irtó kellemetlenek.

Sportnapok inkább kellemetlenek, pláne ha nem vagy jó a különböző sportokban.

Színházhoz és mozihoz annyi ad hozzá az osztály, hogy az idióta osztálytársaid nem tudják befogni a szájukat és te égsz miattuk.

A szalagavató annyi, hogy sokat állsz és unatkozol. Évnyitó szintén.

Ja, ha nem vagy baráti szinten az osztálytársaiddal az összes ilyen kötelező program szenvedés. Tapasztalat, most végeztem öt év után :D

2020. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, nálatok milyen volt. Nekem jó osztályom volt, így jól éreztem magam ezeken. Jó volt a hangulat. És osztálykirándulásról, diáknapról, színházról is vannak olyan vicces történetek, amik még a 20 éves érettségi találkozón is előjöttek. Szóval van mire visszaemlékezni. De ezeken kívül is sok közös élményünk van.
2020. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem véletlenül pofázom sokszor itt is a sok büszke introvertáltnak, hogy használják ki a fiatalságukat, szocializálódjanak, gyűjtsenek élményeket, mert később felnőttként már nem feltétlenül lesz ugyanolyan megélni ezeket az élményeket. Ne a szobájukban kuksolva éljék az életet.

Aztán valaki úgy marad és boldogan éli a kis életét a nagy magányában, valaki pedig a Kérdezőhöz hasonlóan ráeszmél, hogy talán ezt tényleg nem így kellett volna.

2020. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg élményről biztosan lemaradtál, így nem nagyon vannak emlékeid, melyekről mesélni lehetne vagy tapasztalatod, amiből tanulhatnál. (Másmilyenek biztosan vannak, de mivel elv sok időt töltesz a suliban az osztályoddal, hatással vannak rád). Nem igen gyakoroltad a szociális skilljeidet sem, ki tudja kihez kerültél volna közelebb, legyen az csak egy barát vagy párkapcsolat. Ezt a korszakot már sosem kapod vissza, így nem tudjuk miről maradtál le.🤷🏻‍♀️

Későbbiekben ha ezt így elmeséled egy idegennek, lehet lúzernak fognak tartani, azt gondolhatja lehet jobb ha továbbra is magányos farkas marad, hisz közösségi ember biztosan nem vagy és nem lehetsz egy szórakoztató ember sem.

2020. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapból én sokszor egyedül voltam osztályba,nem azért,mert kiközösítettek.Csak simán elég magamnak való voltam.Nálunk egész jó fej volt az osztály főnök,így volt 2 napos osztály kirándulás is.Én szeretem az ilyen programokat,csak szimplán megvan a hangulata,amit nem igazán lehet utánozni.Mikor pl. busszon hülyéskednek,vagy éppen te idegesíted kicsit az osztálytársaid.Vicces tudd lenni.Igazából,mivel nem az osztálytársaid vagyunk nem tudjuk mit hagytál ki.Annyit lehet mondani,hogy pár emléket csesztél el vele.Én azt is szeretem mikor így az egész osztály össze ült vacsizni,vagy mikor túrásáznál megálltunk enni és mindenki sietett az árnyékos részre.Mikor osztályfőnököt meggyőztük,hogy menjünk fagyizni.Nálunk nem igazán volt sport nap vagy ilyesmi,de ált. suliba én azt is szeretem,nálunk akkor úgy volt,hogy ilyen "standok" voltak,különböző sportokat lehetett kipróbálni.
2020. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Na ebbe a hozzáállásba ne süppedj bele, itt állj meg!

Oké, hibáztál. Átgondoltad, átlátod, ami csodálatos. De ahhoz, hogy ne kövess el több ilyen hibát, illetve ne ragadj a multban, fel kell venned egy reálisan-pozitív szemléletet.

Ne azt mondd, hogy "mennyi élményt kihagytam ami már sosem jön vissza", hanem gondolkozz el miért hagytad ki ezeket, kell-e segítség hogy megszüntest az okokat (pszichológus), és mit tehetsz, hogy a jövőben (egyetem, munka, baráti társaságok, hobbi közösségek, stb), ne kövesd el ugyanezt a hibát. Tudatosítsd magadban, hogy semmit nem szúrtál el véglegesen, és sosem késő változtatni. Én is ilyen voltam egyébként:( 20N

2020. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Én szociális fóbiás voltam, úgyhogy kínszenvedés volt az egész, mindig. Különösen a gólyatábor. Az egy rettenetes emlék, életem legrosszabb 4 napja. Komolyan. 14 evésen elmenni egy 4 napos programra vadidegenekkel, úgy hogy a társas készségeim egy 4 éves gyerek szintjén voltak, rettenetes élmény volt.

Az összes többit, még a 3-4 napos kirándulásokat is elviseltem. Végül is lett egy hozzám hasonló barátom, de nélküle az is szenvedés lett volna. Így visszatekintve még pozitív élmények is akadtak.

A kérdésre válaszolva: kihagytál egy csomó felesleges szenvedést és időpocsékolást, de néhány pozitív élményt is.

2020. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Oké, hibáztál"


Na állj. Egy szóval se mondtam hogy hibáztam. Gondolkodom, ennyi.

Ha újra kezdeném a 4 évet akkor se csinálnám másképp. Sőt lehet még így se, kimennék estire, heti 3 délután bejárás ugyanúgy érettségi a vége és nem kell szarakodni az ilyen töltelék ballasztokkal mint tesi rajz osztályfőnöki stb csak az érettségi tárgyakkal.


És ugyanazt a papírt kapom a végén.


eddig jutottam.semmiben se hibáztam csak elmélkedek.

2020. jún. 8. 15:57
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez igy szomorú, sajnállak.

Mert emberektől és élményektől fosztottad meg magad.

Amit meg még jobban sajnálok, hogy az ilyen besavanyodott, világot nem látott emberek jönnek majd középkorúként a gyakorira később (ha addig még lesz, egy két design váltás után) hogy milyen magányos vagyok, nincsenek barátaim, nem segít senki ha költözni kell, és jön a depresszió és mások okolása. Szóval miből maradtál ki? Most már mindegy. Mibe esel bele? Hogy később nem fognak már azok a képességeid kialakulni aminek gimnáziumban kellett volna.

2020. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

" hogy milyen magányos vagyok, nincsenek barátaim,"


Nincsenek barátaim soha nem voltak soha nem is lesznek.

Nem láttam és nem látom hiányukat.

2020. jún. 8. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!