Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fiatalok, kamaszok! Milyen...

Fiatalok, kamaszok! Milyen lesz újra iskolába menni szeptemberben, pár nap híján kereken fél év után? Csak nekem jött be ennyire az online oktatás? Örülnétek ha lenne második hullám?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sz@r lesz. Hozzászoktam a NORMÁLIS dolgokhoz és ez alatt azt értem, hogy a koromnak megfelelő időpontban feküdtem le (23-24) és NORMÁLIS időben keltem, szóval, nem hajnalban, sötétben, hanem 9-10 óra között, ugyancsak hozzászoktam ahhoz, hogy az ÉN tempómban csinálhatom a feladatokat és hogy akkor csináltam amikor akartam és azt amit akartam, a lényeg csak annyi volt hogy meglegyen határidőre és ha kimerültem pihenhettem, ha éhes voltam ehettem, ha szomjas voltam ihattam, akkor amikor akarok. Csak jó jegyeket szereztem. Nekem nagyob bejött.


Én örülnék (persze, nyilván nem annak, hogy sokan meghalnak, hanem az online oktatásnak)...


Valószínűleg oltári nehéz lesz visszaszokni, arra hogy hajnalok hajnalán keljek, meg arra hogy újra mókuskerék lesz...


Ti hogy vagytok vele?



2020. jún. 21. 11:26
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
*gyakorlati
2020. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira változni akarsz és rugalmasnak akarod látni a rendszert, neked is annak kell lenned kedves kérdező!☺️
2020. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
0%
#10 Az alsó tagozatosakkal, de az elsősökkel sem probléma az otthon tanulás, ha a tanár megadja hozzá a kellő instrukciókat. Nem csak az én tapasztalatom, de más szülőé is, hogy ott, ahol segítették a gyereket otthon a tanulásban, annak a gyereknek nem lettek rosszabbak a jegyei. Az otthoni tanulás működik, ha a tanárok nyomtatott vagy digitális formában rendelkezésre bocsájtják az anyagokat és a gyerekek mellé le tud ülni a szülő. A probléma az, ha nem tudnak együtt tanulni a gyerekükkel, mert dolgoznak. De amit olvasni lehetett, hogy némely osztályban nem használták ki az időt a tanulásra, mondván, hogy csak pár gyerek van úgyis iskolában.. Az nagyon szomorú. A tanároknak mindent bele kell adniuk, akkor is ha otthonra készítik fel a gyerekeket.
2020. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

Eddig valószínűleg azért "nem volt probléma" az elsősökkel, mert az első félévben megtanulnak írni, olvasni, számolni! A második felév már csak gyakorlás.

Ha mondjuk a szülő nem tud angolul és a gyermeke azt tanul, hogy segít benne? (ez minket nem érint, de biztos van ilyen...)

2020. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
58%
Az elsősök a második félévben is tanulnak, nem ismételnek! Egész évben tanulják a betűket és a számokat. Az angol stb. esetén a tanárnak kell olyan anyagot küldeni, amivel boldogul a gyerek. A tanultak egymásra épülnek és a gyerekeknek hihetetlen jó a memóriája. Viszont az tény, hogy az a gyerek, aki iskolában sem szorgalmas, nem szeret tanulni, vagy gyengébb képességű az otthon sem válik kitűnő tanulóvá. A lényeg viszont a szinten tartás, véleményem szerint.
2020. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél, aki kvázi semmit nem tud, esélytelen a szintentartás.
2020. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
Esélytelen?? Valahogy mégis csak sikerült, nekem is és szinte az egész országban, rengeteg helyen. Nekem pl. a szüleim nem beszélnek németül, semennyire, viszont valahogy mégis csak meglett és elég messze állok a megbukástól. Valahogy sikerült egy kitűnőt összefabrikálnom... Az tény, hogy a kutyából, nem lesz szalonna, viszont a fáradt, felborult életvitelűűből, lehet kiegyensúlyozott. Nálam is ez volt a helyzet. Fáradt, stresszes voltam, mert nem volt időm kipihenni magam, mert kellett 6-ra, 7-re kelni (este meg nyilván nem alszikálok el 20-kor, mert máshogy vagyok programozva mint egy 5 éves és ezt sem veszik figyelembe). Utálom szívemből a magyar oktatást, mert már eleve az elvek is rosszak.
2020. jún. 21. 16:14
 18/53 A kérdező kommentje:
A TV tele van ilyen jellegű műsorokkal pl. az M5-ön is ment, az internet is tele van oktató oldalakkal. Ezek segtségével én is elkezdtem oroszul és spanyolul tanulni és sikeres is volt, nemhogy még egy 6 éves, akiknek a memóriája sokkal jobb és minnél fiatalabb valaki annál jobban tud nyelvet tanulni. Hát ne csináljunk már úgy, mintha a középkorban élnénk, kérem!
2020. jún. 21. 16:17
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

Elsős vagy általánosban?

Azokra írtam, ebből is látszik, hogy csak egy éretlen kisgyerwk vagy...

2020. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
*kisgyerek, és ezzel jár a kamaszkor, az ember semmivel/senkivel nem elégedett, majd idővel belátod, hogy néha az ebben a korban lévő gyermekek nagyon "furcsán" tudnak gondolkodni.
2020. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!