Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Semelyik tárgyam infóinál...

Semelyik tárgyam infóinál nincs még utalás se a digitális oktatásra? Lazaság trehányság vagy mi van emögött?

Figyelt kérdés

Vannak egyetemek amik eleve el se kezdik a jelenlétit, vannak ahol hibriddel készülnek és vannak amelyek megmondják hogy akármely nap bejelenthetik a digitális átállást.

Ahova meg én járok ott meg egyelőre nulla infó van.

Az összes tárgy jelenlétivel indul, szó sincs róla hogy akár az előadások online lennének.

A neptunban az összes felvett tárgyamnál van egy tantárgyi infók fül, oda lenne elvileg kiírva ha a tárgy egyéni tanrendben vagy online megy-az összesnél üres. Semmi infó. Nulla.

Még egy szó utalás sincs sehol a közelgő digitális átállásról (amire kb mérget lehet venni)


Emögött mi van? Trehányság lazaság-vagy tényleg gőzük sincs mi lesz? Na de azért „B“ tervnek lennie kéne, nem?


2020. szept. 3. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Miért kéne bármiféle digitális oktatást kiírni a Neptunba, ha egyszer nincsen?

B terv attól még nagyon is lehet, hogy nem kötik az orrodra feleslegesen. Majd szólnak, ha be kell vezetni. Hogy mikor kell, azt meg majd Operatív Törzsék eldöntik.

2020. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem csak egyszerűen káosz van, az egyetemek is arra várnak, hogy melyik pillanatban utasítják őket, hogy zárjanak be mindent a pitsába. Mi sem kaptunk még semmi "hivatalos" tájékoztatást.
2020. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Miért kéne bármiféle digitális oktatást kiírni a Neptunba, ha egyszer nincsen?"


Madárkám.

Mondjuk azért kéne mert

a) bármely nap (akár holnap) megtörténhet a leállás, és még mindig jobb előre tudni mint reggel a buszon az egyetem felé haladva a hvg-től értesülni róla hogy már nem kell menni

b) aki kivett albit mondjuk a félévre azt aztán vérre zsebre menően érinti a dolog! Hogy hiába vette ki...

2020. szept. 3. 11:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Még az egyetemek sem tudják, mi és hogyan lesz pontosan. Egyelőre mindenhol hagyományos oktatásra készülnek, bizonyos megkötésekkel, mint pl. másfél méteres távolság, kötelező kesztyűviselet, ilyesmik.

A tanévkezdésre vonatkozó eljárásrendet is csak a napokban küldik ki.

Én épp most viszem fel a nappalisok órarendjét Neptunba, de nem tudom megmondani neked, hogy egy hét múlva ilyenkor lesz-e hallgató az egyetemen. Még az is lehet, hogy lesz :)

2020. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"hogy nem kötik az orrodra feleslegesen. "


Mondjuk egyetemi polgárként aki ráadásul több százezret is perkál adott esetben a félévért, tán ránk is tartozik nemde?

Azért ez nem az általános iskolás Pistike felállás már, ide felnőtt emberek járnak sokszor 40-50 éves MSc hallgatók doktoranduszok is, akik adott esetben fél misit is perkálnak /félév.


Itt már le kell szállni erről a lóról hogy kisfiam nincs közöd hozzá ez a felnőttel dolga.

Én is maholnap akár egyetemi kutatói státuszt is kaphatok.

2020. szept. 3. 11:18
 6/14 A kérdező kommentje:

"hogy egy hét múlva ilyenkor lesz-e hallgató az egyetemen. Még az is lehet, hogy lesz :)"


sztem szeptemberben még lesz....

2020. szept. 3. 11:19
 7/14 anonim ***** válasza:

Ja, máshol is ez a helyzet.

A fiam általánosba jár. Az augusztus 27-i szülői értekezleten nem tudták megmondani, hogy lesz-e évnyitó. Egy nap múlva közölték e-mailben, hogy lesz.

Kedden volt az évnyitó, hétfőn délután még úgy volt, hogy a szülők felmehetnek a tantermekbe. Hétfő este, 3/4 9-kor írta ki Facebookra az ofő, hogy változott a helyzet, a szülők semmilyen körülmények közt nem léphetnek be az épületbe.

Szóval most ez van.

2020. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Ne te madárkázzál itt inkább, akinek olyan tollas a háta egyetemista létére (aki elvileg már kb doktorira jár, ha “maholnap” kutató lesz), hogy nem képes felfogni, hogy egy járvány terjedésének sebessége kiszámíthatatlan.

Az egyéni szocproblémáidat meg (tandíj, albérlet) ne az egyetemen akard elverni. Te bajod. Nekik semmit sem “kéne” nyilvánosságra hozni, amíg az az adott dolog nem biztos. Egyáltalán mit szeretnél te a Neptunban? Mit írjanak oda? Hogy “ha beüt vírus, pitonprof néven érnek el Skype-on, ott fogok órát tartani”? És ezt minek most? Ahogy az előző félévben megkaptad időben az ilyen infókat (mert ugye már akkor is benne voltál elvileg), úgy most is meg fogod.

2020. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Ahogy az előző félévben megkaptad időben az ilyen infókat "


Ja hogy úgy... aha. Amikor 1 hete zárva volt az egész akkor jött egy mail 2 mondatban hogy zárva van és további intézkedésig.... ja hogy úgy lesz. Meg jött az email vizsgaidőszakban hogy a pénteki vizsgát áttették szerdára persze a már elmúlt szerdára, és ezt péntek reggel közölték. Na vajon hogy sikerült az a vizsga?

Az faxa. Úgy kell ezt.

Még jó hogy én állami fin-en vagyok ott is hagynám ha ezért még fizetnem is kéne.

2020. szept. 3. 11:43
 10/14 A kérdező kommentje:

+"Hogy “ha beüt vírus, pitonprof néven érnek el Skype-on, ott fogok órát tartani”?"


Igen, pontosan ezt. Valami ilyesmit igen.


kedves hallgatók, jelenléti oktatás van ki tudja meddig, lehet még hónapokig, lehet ma utoljára nem tudni, de minden anyag és én is a tanár elérhető vagyok itt és itt így és így-ha beüt a krach!


Igen PONT EZT VÁRNÁM!

2020. szept. 3. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!